Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha van egy igazán konkrét...

Ha van egy igazán konkrét film vagy sorozat ötleted, akkor milyen módon kutatnál utána, hogy biztos nem talált ki senki más sem hasonlót?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy Google, de a konkrét kutatási módotokra vagyok kíváncsi, hogy pontosan hogyan derítenétek ki, hogy biztos nem volt még hasonló ötlet sem filmre véve?

2022. szept. 12. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló fixen lesz, mert 1 millió+ film jött már ki.


Szerintem nehéz kideríteni azt, hogy mely filmekre hasonlít a te ötleted. Sok filmet kell ismerni és legfeljebb az általad ismert filmek között, amik hasonlítanak 1-1 aspektusában, rákeresel, hogy annak a filmnek az írja, rendezője honann merítkezett és így lehet találsz olyat, ami olyasmi, mint az ötleted. De kiírhatsz akár itt is egy kérdést, hogy ismertek-e olyan filmek, amiben ez és ez van. Aztán kiderül.

2022. szept. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sok az egymásra hasonlító film és sorozat és még az elképesztő hasonlóságoknál sem ítélt meg a bíróság plágiumot. Nem azután kell nyomozni, hogy más csinált-e már hasonlót, hanem hogy te hogyan tudós elérni, hogy a ötleted valaki meg is valósítsa. Egy ötlet önmagában még a világon semmit sem ér. Ha nem lesz belőle soha valódi termék, akkor teljesen mindegy, hogy egyedi-e, vagy másnak is van hasonló ötlete. Ötletekkel tele a padlás. Amíg nincs megvalósítás, addig nem sokat ér. És amíg meg nem valósítják, addig a szerzői jog sem védi, mert nincs mit.


"1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról 1. § (6) Valamely ötlet, elv, elgondolás [...] nem lehet tárgya a szerzői jogi védelemnek."

2022. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!