Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyar filmeken miért nincs...

A magyar filmeken miért nincs sosem valami filter? (Legalábbis, pár művészfilmet leszámítva én nem nagyon láttam)

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézni ezt a vegyes fogadttatású Post Mortem-et,

ki is kapcsoltam az elején, amikor megláttam ebbe is ezt a sima képi világot. Nem nagyon rémlik hogy valamelyikbe lett volna.

Nem azt mondom hogy legyenek Marvel/DC szintű speciális effektek, hanem egyszerűen ne lenne olyan egy magyar film képe, amitől ma már bárki, kamerás telefonnal is tud, filmszerűbb' felvételt tud csinálni,ha akar?


Vagy valami ötlet, értitek..

Miért mindig ugyan az a steril kép, amire ránézel, és megmondod hogy: magyar.


Mondjuk ha már végképp nem bírtak felbszni egy filtert, lett volna fekete-fehér, vagy valami..akármi.


Csak tippeket várok, mert én is csak találgatok. :)


De ötletes film is ritka, ott van pl az egyik legjobb M.I.

témájú film: A Nő.


Semmilyen speciális effekt nincs benne, mégis megérinti az ember lelkét, elgondolkodtató, maradandó alkotás.



2022. szept. 12. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg filter van rajta.
2022. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bferike ***** válasza:

Mert a magyar film izoláltan fejlődött 1945-től lényegében addig amíg nem jött Andy Vajna.

Tényleg "gagyi" amikor egy film olyan, mint egy videofelvétel, ez nekem is mindig szemet szúr.

2022. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ugye? Pontosan ezt sem értem, hogy nagyjából minden nagyobb próbálkozású magyar film megkapja ezt a kritikát.

Akkor vagy 20+ éve, miért nem tudnak ezen változtatni?

Ez nem pénz.


Ma már minden telefonos felvételen is tudsz variálni a képpel.


Elképzelni sem tudom, kinek csinálják ezeket, mi a cél/kik a célközönség.


Nincs különbség, pl a Barátok Közt, Jóban rosszban és ez a Post Mortem, vagy akármelyik megyar film "képi világa" között.


De nem egyedi ez a betegség, ugye bárki ha rápillantott/pillant a Tv re, azt is egyből látja, hogy

Német film.


Azoknak is van 1 féle képi világa.

2022. szept. 13. 22:10
 4/6 A kérdező kommentje:

*de azt se tudom elképzelni hogy ha elkészül egy ilyen trágya, eé a rendező, operatőr nagyon büszkén mondják, hogy: "Ez igen"

"Alkottunk valamit"

"Ez nagyon szuper lett"..

2022. szept. 13. 22:24
 5/6 Bferike ***** válasza:

Szerintem ennyivel "elmaradottabb" a vizuális kultúra.

Ahogy, mondjuk a könnyűzenében, és( általában más dolgokban is) az U.S.A. általában 8-10 évvel a világ, ill. előttünk jár, ezen a téren nagyobb a lemaradás. Amit talán soha nem tudunk behozni.

2022. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazad van!


Közben eszembe jutott 1:


A Kontroll.


Na, azt valóban megérte elkészíteni, és nem úgy néz ki mint egy kamerás teló képe.

Pedig nem mai film.

Az már közelít a mozis képhez.

Ja, + ha jó is az a könnyűzene, sok esetben copy.

2022. szept. 14. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!