Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik karakterrel tudtok...

Melyik karakterrel tudtok azonosulni? Mi a véleményetek a 13 okom volt című sorozatról? Szerintetek tanulságos?Illetve mi a véleményetek Hannahról?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tudom nem mostani sorozat a 13 okom volt, de azért felteszem a kérdést. Nektek, hogy tetszett?Mi a véleményetek róla? Melyik karakterrel tudtok azonosulni igazán? Én leginkább Hannával tudok azonosulni. Nekem nagyjából tetszett a sorozat de kicsit csalódás is volt.Kár volt az 1 évad után szerintem folytatódni. Alapból is 13 okom volt a címe és ez leginkább az első és a második évadhoz kapcsolódik. A 3.-nak semmi értelme és a 4.-nek sem. Bemutatja a tini korban lévő nehézségeket és problémákat de szerintem nem illene aza név, hogy 13 okom volt. Igazából tanulságos egy sorozat szerintem.Az egyik tanulsága az is, hogy ha meg tennéd akkor hogyan reagálna a környezeted. Illetve aki hasonló helyzetben van mint Hannah azoknak nem nagyon ajánlott (szerintem) a sorozat mert számukra lehet azt jelenti, hogy egy megoldás volt és ők is ugyanúgy cselekednek mint a karakter.

2022. szept. 22. 22:19
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
31%
Én senkivel. Ez egy annyira más életről és életfelfogásól szól mint amit én éltem át tini koromban, hogy szinte el sem hiszem, hogy ilyen megtörténhet, pláne ilyen rendszerességgel és brutalitással. Mi szerettük és megvédtük egymást a gyengéket, elesetteket kiemelten. A problémákat nem így kezeltük és a szüleink, tanáraink is partnerek voltak, pedig még hírét sem hallottuk iskolai orvosnak, tanácsadónak. Nem erőszakolt meg senki senkit, a legnagyobb balhé az volt ha néha nagy ritkán elcsattant egy-egy pofon az udvaron. Én egy fantáziadús filmként tudtam felfogni csak ahol a rendező kicsit túlzásba esett az izgalmak fokozása érdekében. Ha Amerikában így élnek az az ő szegénységi bizonyítványuk. Amúgy a sorozatot végignéztem csak mint írtam a drámaisága nem hatott rám különösebben, mert annyira távol áll az általam megélttől.
2022. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon nagy hülyeséget írt az első ugyanis attól még, hogy neked jó életed volt nem jelenti azt, hogy máshol nem történhet meg az mint a sorozatban. De, itt is sok az öngyilkos tini ilyen okok miatt és az erőszak is ugyanúgy jellemző ott is. El vagy tévedve.
2022. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
32%
Én nem csak magamról írtam hanem a korosztályomról. Ki merem jelenteni, hogy az egész országban nem történt ennyi bűneset az iskoláinkban 10 év alatt mint a filmben 1-2 év alatt egy helyen.
2022. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg el vagy tévedve. A iskolai bántalmazás sok helyen nagyon jellemző. Könyörgöm azért mert neked szerencséd volt,hogy jók voltak az iskolás éveid nem jelenti azt,hogy mindenkinek ugyanolyan lesz. A te korosztályodban sem volt jó mindenkinek nem tudom mondjuk hány éves vagy most.
2022. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Én nem állítottam, hogy nálunk v, hogy az én korosztályomban egyáltalán nem volt ilyesmi de ezek kirívó esetek voltak és nem általánosan jellemzőek. Én 64-es születésű vagyok valószínűbb, hogy a lányom korosztálya közelíti meg jobban a film időszakát,ő 2000-ben született. Az ő iskolás éveiben sem szembesültem ilyen problémával. A főiskolát viszont BP-en végzi és kollégista, ott már nem annyira felhőtlen a fiatalok egymáshoz fűződő viszonya és az italozás, drogok, mellett az erőszakos viselkedés is gyakoribb mint ami elvárható lenne. Mindezek ellenére szerintem nálunk még mindig eseti előfordulások a jellemzőbbek mint az általánosak.
2022. dec. 21. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az azért durva, hogy egy gimis osztály 4 éve alatt 5 ember hal meg ...
2023. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 vagyok

Amúgy Clay-jel tudtam azonosulni, már abban az értelemben, hogy én is egy "szociális nyomorék" vagyok, ahogy ő fogalmazott, illetve az a tehetetlen fájdalmas dühkitörés, amikor kiabál és belerúg a bringába.

Másfelől Hannah val is, mert engem is sokat bántottak a suliban, bár nem úgy, mint őt, mert én nem fiúztam, szóval ilyesmi nem volt, de más jellegű szekálások voltak folyamatosan.

Tony karaktere tetszett a leginkább, valahogy olyan védelmezőnek volt beállítva, vagyis én úgy láttam, hogy védeni próbálja Clayt, szeretem volna, ha van egy ilyen barátom.

Később, mikor bemutatták más oldalról is Tonyt, a düh kitöréseit, bunyóit, akkor már ijesztő volt kicsit, de még mindig nagyon bírtam.

Tetszett még Jeff is, a legnormálisabb diák volt.

Brycetól egyenesen féltem, már a legelejétől kezdve, éreztem, hogy valami nem stimmel vele.

2023. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!