Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Emészthetőbb lett volna a...

Emészthetőbb lett volna a Trónok harca befejezése, ha Bran aktívabban használja a wargolást és nem írják ki a rémfarkasokat?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a 6. évadtól Bran igazából semmit sem csinál. Szerintem nem kellett volna olyan sok változtatás, hogy ez változzon.

Pl. ha Nyár nem hal meg, Bran belewargol és a hátára kapaszkodva menekülnek a wightok elől.

Vagy a végén, a végső harcnál Bran ugyanúgy Nyárba wargolva ölhette volna meg az Éjkirályt vagy legalább néhány mást.


Most a House of the dragon esetében olvastam néhány teóriát a valyriai késről is, amibe bele van vésve, hogy "a véremből születik a herceg, aki megígértek és az ő dala a tűz és jég dala" és tulajdonképpen a herceg így is lehet Bran (a neve eleve herceget jelent). De az egyetlen személy, akinek a vére ráfolyik a késre az Catelyn. Igen, elvágják vele Kisujj torkát és megvágják vele Rhaenyrát is, de a kés egyszer sem lesz véres. Direkt figyeltem és Rhaenyra esetében egy csepp vér sem maradt rajta.

Catelyn viszont rámarkol és a vére belepi.

Lehet Aegon félreértette és itt szó szerint kell venni a vért, ami a késre folyik. És Bran Catelyn vére.

Persze ez csak a sorozatban van így, de ha tényleg így van és minden prófécia Branről szól, akkor miért hanyagolták el így a karaktert és a wargolás képességét?



2022. okt. 8. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
azt már a hbo találta ki ilyennek,mert a sorozat megelőzte az írót. Martin meg arra írta a könyvét hogy passzoljon a film végkimenetelével.
2022. okt. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván javított volna rajta a karakteren, ha látjuk, milyen is igazán a wargolás meg a hollónak az igazi jelentőssége, de számomra Bran királlyá választása volt a legkisebb probléma.

Ami szerintem igazán elrontotta az utolsó évadot, az az eszetlen kapkodás. A másokat, akik 10 éven át meneteltek a fal felé, elintézik egy darab csatával mindenféle nagyobb veszteség nélkül. Dany 10 perc alatt megőrül, majd elfoglalja egész Westeros-t egy napos keddi délutánon. Másnapra őt is kinyírják egy darab bökővel, akárcsak az emberiség legnagyobb fenyegetését, az Éjkirályt. A régóta rebesgetett hosszú tél pedig lecseng két hét alatt.

El tudom képzelni, hogy a könyvek is hasonló végkifejletet érnek majd el, ha Martin valaha befejezi, csak épp ott lesz kétezer oldal kibontani a cselekményt.

2022. okt. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Bran király csak a számtalan probléma egyike amitől szenvedett a Trónok harca az 5. évadtól kezdve.
2022. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csak azt tartottam volna elfogadható befejezésnek, ha mindenki meghal és az Éjkirály nyer. :D
2022. okt. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!