Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki még nézi a Miraculous-t?

Valaki még nézi a Miraculous-t?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az 5. évadról?

Nekem eddig tetszik. Ötletes, ahogy a régi sablont (akuma) kiegészítik az új történetekkel, tulajdonságokkal. Bár az első két epizódba túl sok mindent próbáltak bezsúfolni, a 3. túl szájbarágós volt, a 4. pedig egy nagyon fura fanservice. De kíváncsi vagyok, hogyan folytatódik; mostmár gyakrabban jönnek az epizódok. ^^



2022. okt. 25. 20:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem rossz. :3 Nagyon örvendek, hogy van új évad és új részek. Tetszik ahogy mindig újabb dolgokat vezetnek be, nem csak ugyanazt a sablont ismétlik. Az is tetszik, hogy csak Katica és Macska van, nem egy egész állatsereglet. Kíváncsi vagyok, hogy alakul a cselekmény.


Egyetértek, hogy az első két részbe túl sok mindent raktak bele, a 3. részben túl sok a magyarázkodás (oké, gyerekeknek szól, de akkor is), a 4. rész pedig kifejezetten unalmas és semmitmondó, kivéve az "álmot", amit fogalmam sincs, hova tegyek.


Meg valahogy olyan ridegnek érzem az epizódokat. A 2. évados Éjbagoly egy hangulatos, izgalmas, jól megírt, humoros, kerek történet volt. Az 5. évados Éjbagoly... hááát. Sajnos meglátszik, hogy Astruc elment, bármit is mondjanak rá.


És ami egyáltalán nem tetszik, hogy Macska ugyanolyan fogyatékos hülye. Az első részben még egyenrangú volt Katicával, de a 3-4. részben egyetlen saját ötlete vagy cselekedete nincs, két szalmaszálat nem tud keresztbe tenni, Katica kell végig a szájába rágja hogy mit csináljon, meg kimentse a bajból. Nem tudom mire jó ez, de abban már biztos vagyok, hogy ez nem fog változni.

2022. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az 5. rész nagyon jó lett! És Cicus egy erős karakter volt. ^^

De ugyanakkor nagyon fájdalmas volt. Miért nem lehetnek végre boldogok?

2022. okt. 28. 19:40
 3/21 anonim ***** válasza:
Na igen, katica négy évadon keresztül próbálja eltaszítani macskát, aztán mikor sikerült, bőg hogy macska nem szereti őt. Ha nem lenne olyan szomorú az egész, most kárörvendenék.
2022. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ahogy Katica a panoptikumban hosszasan állítgatja be Macskát... na, hát ez a mozzanat jellemző az egész sorozatra.
2022. okt. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom...


Az látszik hogy bár "mesének" indult, simán észrevehető hogy az 5. évadnak már egyáltalán nem a 0-10 éves korosztály a célközönség. (Pl. konkrétan Manipula-t úgy győzték le hogy tulajdonképpen szörnyethalt volna ha a Katicavarázslat nincs.)


A részek nagyoooon pörgősek ami nem kicsit bejön, de ugyanakkor semmi érdekes nem történt még az évadban azon kívül hogy Gabriel (SPOILER VESZÉLY) szépen lassan elkezd meghalni. Ha belegondoltok, a 4. évad 4. részére túl voltak a szereplők 2 szakításon, egy identity revealen és egy power-upon, azt nem is említem hogy a legtöbb epizód (ha enyhék is voltak) cliffhangerrel végződtek. Az 5. évad 4. részéig mi is történt? A legtöbb rész 1. évados hangulatú volt, de gyorsabb verzióban. Olyan mintha a karakterek végre mutatnának egy kis fejlődést, míg maga a történet teljesen érdektelen lesz.


Őszintén szólva, eredetileg 5 évados lett volna a sorozat, és PONT elég lett volna. A 7 évadot is kétkedéssel fogadtam, de úgy voltam vele ám legyen, hátha. Most hogy 12 évaddal tervezgetnek komolyan kezdem úgy gondolni hogy a pénz miatt húzzák mint a rétestésztát, és mint tudjuk a rétestészta jól elvékonyodik egy idő után. Ne így legyen, de valószínű hogy a fandom (velem együtt) meg fogja unni ezt az egészet és ezt a sorozatot amelyben nagyszerű lehetőségek rejlettek volna ha nem cseszik el így elkaszálják értelmes lezárás nélkül... Tisztelem a munkájukat, de a legtöbb magyar tinik által írt fanfictionben több a kreativítás...

2022. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Igen, Cicus nagyon vérszomjas lett, a baglyot is ki akarta nyírni egy kataklizmával, Katica kellett ráüvöltsön.
2022. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ma adták le a 6. részt (Passion) és szerintem nagyon jó lett (bár a szerelmes nyafogást kissé túltolták). Volt fejlődés a történetben, és dolgokat tudtunk meg Gabrielék múltjából és jelenéből is. A harc és a megoldások nagyon jók voltak. Cicus/Misterbug oldott meg mindent (na meg annyira jóképű volt). ^^
2022. okt. 31. 17:32
 8/21 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk:


"Determination": 6. rész

"Passion": 7. rész


A "Jubilation" és a "Determination" között van egy rész "Illusion" címmel, csak azt nem adták még le. (Megint kavarodás van a sorrendben)


Az Illusionról amúgy vannak spoilerek, egy bizonyos "Infox" nevű szupergonoszról. (Na vajon ki lehet😅)

2022. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Esetleg valahol van egy oldal ahol követni kehet az epizódok leadásának listáját?
2022. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

közben ezt találtam: [link]

valamint instagramon a ladyblogfanpage kiteszi storyba ha új rész jön ki.

2022. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!