Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nincsenek már jó vagy...

Miért nincsenek már jó vagy elfogadható filmek?

Figyelt kérdés
Észrevettétek, hogy hiába keresgéltek filmet, ha véleményeket olvastok, vagy belenéztek mindegyik gyenge, semmi értéket nem adó témáról szól. Van kivétel persze, de azok a rendezők akik a kivételek, azok ezelőtt is nagyokat alkottak. Mi a filmiparnak ezzel a célja? Pár éve felmentem egy filmes oldalra és 10 perc alatt találtam egy filmet ami tetszik. Nekem változott az ízlésem vagy tényleg romlik a filmipar?

2022. nov. 12. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

A filmkészítés valamikor egy művészeti ág volt, az alkotók a mondanivalójukat igényes formában kívánták a közönség elé tárni, és ehhez az alapelképzeléshez próbáltak igazodni a kevésbé tehetséges filmesek is.

Aztán kiderült, hogy ebben az iparágban sok pénzt lehet keresni, így a nagyközönség igényeihez kezdték igazítani a filmek minőségét is. A tömeg mindössze szórakozni szeretne, látványt és sztárokat akar, hát ennyit adnak neki.

A tv-s műfajoknál is megfigyelhető a jelenség, 30 éve még kvízjátékokat adtak tízezreknek, most milliók nézik ahogy celebek marják egymást főműsoridőben, 15 percenként meg jön a reklámblokk és vele a bevétel.

2022. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TR75 ***** válasza:
100%
Én inkább azt mondanám, hogy több film készül egy adott évben, nehezebb közöttük megtalálni azt, ami tetszik (főleg, hogy a nagy stúdiófilmek gyakorlatilag elnyomják a szerzői-független filmeket a nagy csinnadrattával).
2022. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez a "manapság már nincs jó film/zene/könyv/anyám kínja" szöveg egyidős a médiával.

Ahogy öregszel, úgy erősödik benned a nosztalgia, és annál inkább vágysz rá, hogy úgy érezd magad filmnézés közben, mint ahogy régen érezted.

De te is változol, és a filmipar is változik, szóval lesz egy pont ahol már egyáltalán nem tudsz azonosulni az új filmekkel, és mindent sz.rnak találsz.

2022. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg romlik, de szerintem kevésbé, mint a zeneipar, és ahogy Te is mondtad, van néhány kivétel! Az általános minősítést nem érdemes nézni, mert mindenkinek egyéni ízlése, hogy egy film mennyire tetszik neki, nem vagyunk egyformák!

Nekem például tetszett a Zöld lámpás, a sztorija is, meg olyan “egész estés film” -hangulata van, a nézők többsége által viszont hatalmas bukás lett!

Megjegyezném, hogy szerintem 1970-2010 között volt a filmgyártás aranykora, amikor a legjobb alkotások születtek, és az utóbbi 12 év az, amikor már csak elvétve lehet igazán jó filmeket találni, kérdés persze, hogy Te konkrétan mikortól érted a hanyatlást.

2022. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Kb. 2000 éve mondják az emberek minden generációban, hogy az új generáció mennyire rossz, és régen minden mennyivel jobb volt. Illetve valószínűleg régebb óta, csak arról még nincsenek feljegyzések...


Régen is voltak rossz filmek, ma is vannak jó filmek.


Hogy a te ízlésed változott-e, vagy éppen a filmipar mozdul olyan irányba, ami nem esik egybe a te ízléseddel, vagy egyszerűen csak rosszabbul választasz filmeket, azt én nem tudom megmondani, mivel nem ismerlek.

De az, hogy a filmiparnak kifejezett célja van azzal, hogy direkt rossz filmeket csinálnak, egy orbitális baromság.

2022. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lehet az is egy magyarázat, hogy a régebbi filmekből amik fennmaradtak azok az időtálló jók voltak, és azokat érjük most el, a mostaniak meg "kiválasztásra" várnak. Ez is egy magyarázat. Ezt tudom én mondani, mert nem hinném kiöregedtem az új filmekből 19 évesen.

Ugyanakkor azt hiszem ráteszi a bélyegét mostanában a tiltólista, a kényszeresség, hogy minél tágabb életkornak megfeleljen a karikák miatt, és az emberi beállítottságoknak is.

2022. nov. 12. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Teremlőiparrá vált a filmkészítés is. A minőségről átálltak a mennyiségre. Régi filmek sokszor 1-2 év alatt készültek el, most kibérelnek egy stúdiót, és 1 hónap alatt összeütik a filmet. Na olyanok is. Meg lehet nézni a steril díszleteket, és minden CGI-vel van megoldva.

De a dologban benne van, hogy minél gyorsabban akarnak minél több pénzt keresni. A nézők igénye csökkent, ingerküszöbe nőtt. Aztán ott van a politikai korrektség, hogy minden filmbe muszáj tenni feketéket, ázsiaiakat, melegeket, különben rasszista és homofób vagy.

Sajnos nem lesznek már olyan filmek, mint pl a Predator, Terminator 2, Szikla, Vadon fogjai.

2022. nov. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos én is azt gondolom, hogy nincsenek már olyan jó filmek, mint régen voltak. Talán az én "ingerküszöböm" is nőtt, de nem csak ez a probléma. Ma már igazi mozicsillagok sincsenek. Túl sok filmet csinálnak, túl gyorsan és elveszik a minőség.

Illetve, amit én megfigyeltem, hogy a mozifilmek szerepét kezdik átvenni a sorozatok, ahol egy történetet nem 90-120 percben kell kifejteni és lezárni, hanem gyakorlatilag a sikerességtől függően évadokon keresztül lehet boncolgatni. Régen, ha egy színész sorozatban játszott, arra hamar rásütötték, hogy a karrierjének vége és már csak a tv-be jó. Ma már a legnagyobb színészek nem tartják derogálónak elvállalni sorozatszerepeket is és sokkal magasabb színvonalú sorozatok készülnek, mind tartalmi, mind kivitelezési szempontból, mint mozifilmek.

2022. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7, négerek meg ázsiaiak régen is voltak filmekben, ez nem újdonság! Richard Pryor, Eddie Murphy, Samuel L. Jackson, Bruce Lee, Jackie Chan, Jet Li - Ők sem mostanában kezdték és Ők is ugyanúgy emberek! Ha nálad ez kizáró ok, az kissé rasszista hozzáállás!

Amúgy meg ma sem követelmény, ma is vannak full fehér filmek!

2022. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

#5


"Régen is voltak rossz filmek, ma is vannak jó filmek."


Ja... csak nem mindegy, hogy milyen arányban. Manapság lényegesen több a pocsék film.

2022. dec. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!