Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is ez lehet az...

Szerintetek is ez lehet az Avatar 2 üzenete?

Figyelt kérdés

A film tele volt Érzelmi kötésekkel, azon belül főleg a családra fókuszál. Vannak a szülők, a gyerekek mindenkinek megvan a maga problémája, de még is a lényeg hogy összetartsanak és megvédjék egymást. Tökéletes bemutatása egy TERMÉSZETES CSALÁDNAK, amilyennek kéne lennie...

Van az apa az anya, mindenkinek megvan a maga feladata, senki nem nyomja el a másikat, időnként kordában tartják egymást/vitatkoznak. A mai "férfiak" a filmekben de a valóságban is időnként elég gyávák, fogalmazzunk úgy "kiheréltek", de Jake egy IGAZI férfi/apa aki teszi a dolgát (ugye ő mondja végig hogy "egy apa védelmez, ez ad értelmet az életének") Vagy ahogy a fivérek megvédték a lány tesójukat amikor cikizték az ujjai miatt. Stb.....

ALAPVETŐ ÉRTÉKEKET boncolgat a film, családi szerepeket, megmutatja mi az ami igazán fontos. Egy nagyon jó minta a mai "elbuzult" világnak, ahol lassan már több gender típus lesz mint halfajok az óceánban..:D nem véletlenül nem hangzott el benne egyetlen gusztustalan sor se.

Én nekem valahogy ezt súgja a film.

Ti mit gondoltok?


16/f



2022. dec. 31. 01:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Azt gondolom, hogy egy kicsit homofób vagy.
2022. dec. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Még is hogy jönnek ide a melegek?

Én csak annyit mondtam hogy mindenki maradjon a szerepénél. Az egy teljesen más történet

2022. dec. 31. 02:10
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Jake mégis hol ideális férj vagy apa? :'D


Neytiri-vel konkrétan úgy viselkedik, mintha alsóbbrendűnek tartaná. Ami azért is fura, mert az első részen a törzsfőnök felesége még fontosabb pozíciót töltött be, mint maga a főnök, spirituális vezetőként. Neytiri itt meg csak "az asszony", akinek annyi a dolga, hogy oldalborda legyen. Nem figyel oda rá Jake, nem hallgatja meg, nem veszi figyelembe a véleményét, és másokat is felszólít rá, hogy ne foglalkozzanak vele, mert nem tudja, mit beszél. Pedig kb. az első félórában megmondja Neytiri, hogyan lehetne megoldani a fő problémát.

Lo'akkal indokolatlanul szigorú, mint valami pályát tévesztett őrmester, szintén nem figyel oda rá, nem hallgatja meg a véleményét, nem kap mást tőle csak szidást és megszégyenítést. Gyakran nyilvánosan, nagy közönség előtt.


Még a gonosz is sokkal jobb apa, mert leül a gyerekével beszélgetni, értékeli a javaslatait, megdicséri és megjutalmazza az elért eredményeiért, a harcok közben is arra törekedett, hogy ügyeljen a biztonságára, és eldobta a fegyvert, amikor a fia élete volt a tét.


Másrészt még mindig a pacifizmus és a környezetvédelem, jelen esetben főként az óceánok védelme az üzenete a filmnek, mivel Cameronnak szívügye a téma, nem pedig egy begyöpösödött, diszfunkcionális értékrendszer körbenyalása.

2022. dec. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Aranyhal memóriád van? Te beszéltél "elbuzult" világról.
2022. dec. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Ráadásul a na'vi-k az észak-amerikai őslakosok által ihletődtek, a vízi na'vi-k meg a polinéz bennszülöttek által, és mindkét népcsoportnál teljesen más a társadalmi és családi berendezkedés, mint az általad alapvetőnek, természetesnek és értékesnek titulált ábrahámi hagyományokon (keresztény, zsidó, muzulmán) társadalmi-és családmodell szerint.
2022. dec. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Kihagytam egy szót; szóval mindkét népcsoportnál teljesen más a társadalmi és családi berendezkedés, mint az általad alapvetőnek, természetesnek és értékesnek titulált ábrahámi hagyományokon (keresztény, zsidó, muzulmán) nyugvó társadalmi-és családmodell szerint.


A természeti népeknél nem apa ugat, kormányoz és betevőt keres, anya meg otthon kussol, gyereket nevel és mosogat.

2022. dec. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
91%
Olyannyira igazad van 3-5-6 válaszadó, hogy számomra kicsit sok is az utalás erre, mint pl a hasonló tetoválások a nyelv öltögetés és egyéb rítusok. A film szerintem is a természeti értékeink szépségét hivatott bemutatni. Szembe állítja a mindent eltaposó haszonnyerést a természet nyújtotta csodák valóságával amit lassan elfelejtünk. Egy kicsit talán arra is utal, hogy nem feltétlen kell eltűrni mások mohóságát, mert összefogással legyőzhető az erősebbnek tűnő ellenfél is.
2022. dec. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 NTBS ***** válasza:
9%
Nem néztem egyiket sem.
2022. dec. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
89%
Érdemes megnézni, már csak a látványossága miatt is, egy jó tévén igazán élvezetes de én a Mozit helyezném előtérbe. Szerintem ne hagyd ki.
2022. dec. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a lényege, hogy Jake próbál jó apa lenni, de nem megy neki. Hányszor szólították a fiai apának "uram" helyett? Na ugye? Nemigazán tudja a családdal kapcsolatos dolgokat szétválasztani a katonai dolgoktól. A fiait szereti, mégis inkább beosztottként bánik velük, mint gyerekként.
2022. dec. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!