Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Avatar 2 3D, epilepsziás nézheti?

Avatar 2 3D, epilepsziás nézheti?

Figyelt kérdés

Epilepsziás és egyik szemére nem látó ember nézheti egy moziban 3D-ben?

Ki látta már Avatár 2-öt? Sok benne a villogó fény? Kell a szemüveg hozzá? És szemüveg nélkül milyen?



2023. jan. 4. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem is működik fél szemmel, szemüveg nélkül meg elmosódott.
2023. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted egy hollywoodi akciófilmben sok a villogó fény?
2023. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es! Nem tudom, én nem nézek tv-t ezek a mai filmek nem tetszenek. Se Hollywood, se más!



Anyukám szeretne elmenni erre az Avatár filmre. És sajnos nem találok normális írást evvel kapcsolatosan.

Nem szeretném ha elmenne rá feleslegesen, mert az nagyobb csalódás lenne neki. Főleg, hogy nagyon messze van tőlünk a mozi.

Köszönöm a normális válaszokat!

2023. jan. 4. 20:14
 4/8 anonim válasza:

Röviden: sok benne a villogó fény. Pl robbanások vagy lövések.

Szerintem amúgy alapból érdemes megnézni látvány szempontjából, mert ennek jól áll a nagyvászon.

Azt konkrétan, hogy fél szemmel hogy működik a 3D nem tudom, lehet a 2D célravezetőbb lenne. Nyilván nagyobb élmény a 3D, de amúgy pl nekem nem volt olyan durva a 3D hatás, mint amire a legendák alapján számítottam.

Hogy egy ilyen film mennyire jó epilepsziásoknak, abban inkább nem nyilatkozok. Bár tény, hogy nem feltétlen egy nyugis romantikus komédiára ül be, aki erre a filmre vesz jegyet.

A sztori egyébként műfajában egész jó, de nem világmegváltó. Én ma láttam másodszor. (Mindkétszer 3D-ben.)

Remélem segítettem.

2023. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Inkább nézzétek meg a Lux Æterna-t! Az jót tesz az epilepsziásoknak.
2023. jan. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A cinema city honlapján online jegyvásárláskor kiírnak egy szöveget, hogy villodzó fényhatások vannak a filmben (meg amikor most ősszel újra volt az első rész a mozikban, akkor abban a moziban ahol dolgozok, ki is kellett tenni táblákat, amik erre figyelmeztettek, és szerintem a 2. részben sincs kevesebb villogó fény)

A 3d-t sajnos én sem tudom, ráadásul most pár napig sajnos nem is megyek dolgozni, úgyhogy nem tudom kipróbálni, de szerintem nem működik fél szemmel. Szemüveg nélkül meg amúgy nem jó, sok embernek fáj is tőle a feje, meg kényelmetlen úgy nézniük a filmet.

2023. jan. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 villain_ válasza:
100%

- nem lattam, ugyhogy nem tudom, hogy sok villogas van-e a filmben.

- a 3d-s terhatas attol jon letre, hogy a 2 szem kicsit mas szogben lat ra ugyanarra a targyra. mivel az egyik szemere vak az illeto, ezert ugyse latja 3d-ben.

ezert erdemes normalis, 2d-s vetitesre jegyet venni.

2023. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A való világban úgy jön ki a térhatás, hogy a két szem közt van egy kis távolság, s így az adott dolgot enyhén más szögből látjuk. (Próbálj pl félig kinyujtott kézzel 2 kés hegyét összeérinteni nagy távolságról, úgy hogy be van csukva az egyik szemed. Ritkán fog sikerülni elsőre, míg 2 szemmel ritkán nem sikerül.)


A 3D-s film azért elmosódott szemüveg nélkül, mert tulajdonkápp 2 képet látsz, amit a szemüveg úgy szűr meg, hogy az egyik szemmel csak az egyiket, a másikkal csak a másikat lásd. Így van egy kis eltérés a szemeidbe jutó képek között, mintha a valóságban látnál valamit, hiába, hogy egy lapos vásznon van az egész.

2023. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!