Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Ház az erdő mélyénnel...

A Ház az erdő mélyénnel kapcsolatban kérdeznék párat. Pl a szörnyeket a tudósok teremtették?

Figyelt kérdés

Illetve a többi országgal versenyeztek vagy mi, de miben?! Ez a szál teljesen érthetetlen volt számomra.


A végén kiderül, hogy kellett 4 vagy 5 halott, akkor mire ez az egész felhajtás és mit csinálnak a többi országban?!


Elég sok lyuk maradt a filmben.



2023. febr. 28. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Úgy fogták be őket! Különböző szertartásokkal,illetve rítusokkal. A tudósok csak ahhoz kellettek, hogy figyeljék őket, illetve a rítushoz. Nem volt lyukas a film, csak metafilm volt. Ismerni kell hozzá több régebbi horrort, illetve a horrorfilmek alaptéziseit, azt figurázta ki a film.
2023. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De lyukas volt. Utánaolvastam pár helyen, de semmi választ nem kaptam.


Alapból az, hogy kell 4-5 halott. Akkor mire ez a felhajtás?! Vigyék oda őket, öljék meg, dobják le aztán szevasz. Teljesen felesleges.


Plusz te sem válaszoltál minden kérdésemre. Ha nem lyukas, akkor van rá válasz.

2023. febr. 28. 15:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a filmet nem érdemes úgy megnézni, hogy nem néztél meg előtte sok klasszikus horrort.

Az egész film a horrorfilmekről szól általánosságban és arról, hogy mit várnak a nézők tőle.

2023. febr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vigyék oda őket, öljék meg, dobják le aztán szevasz. Teljesen felesleges."


Ami felesleges, az a magyarázat. Ehhez a horrorfilmeket kell ismerni és szeretni.

Az istenek metaforák a nézőkre. Nem ölhetik meg őket csak úgy, mert a horrorfilmek nézői nem ezt akarják látni. Ezért kényszerítik bele őket olyan helyzetekbe is, ami nem jellemző rájuk. Tudatbefolyásoló szerekkel horrorfilm karaktereket csinálnak normál emberekből.

2023. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A története nagy vonalakban annyi, hogy vannak szörnyek, akik el tudják pusztítani a világot (ezek a horrorfilmek nézői), őket viszont le lehet csitítani egy jó horrorral. A tudósok dolga az ilyenek létrehozása, vagyis valódi embereket vonnak be, akiket olyan helyzetbe hoznak, hogy az egyik tipikus horror megtörténjen velük. Pl. a könyvből felolvasás általi megidézés vagy a csiga megfújása. Egyébként az egyik karakter meg is jegyzi, hogy a viselkedésük nem a megszokott, mert a Chris Hemsworth által játszott srác szociológiát tanul és nem menőzik, macsóskodik.
2023. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. Ez legalább valamilyen magyarázat. Bár tetszeni nem tetszik, hiszen kizárólag a film cselekményét tekintve ez ostobaságnak tűnik, mert így kizárólag a nézőről szól.

De ez már szubjektív a részemről. Amúgy összességében tetszett a film, csak nem vagyok nagy horror rajongó és többet vártam volna.


Viszont azt még mindig nem értem, hogy miért csinálja ezt minden egyes ország?! Ráadásul japánt mutatják picit hosszabban is, hogy a kislányok visszazárják a szellemet (vagy mit, bocsi, ha rosszul emlékszem) és ez pozitívumként van feltüntetve. De hogy lehet ez potitív a japánoknál, ha a halál a lényeg, hogy az Ősöket kiszolgálják?! Lehet valamit nagyon benézek, de pont ezek miatt írtam, hogy elég lyukas nekem a dolog.


Plusz az sem derült ki vagy nem figyeltem, hogy miért mennek ehhez a házhoz a fiatalok?! Oké, hogy azz mondja az egyik, hogy a rokonáé, de ez kiderül később, hogy nincs így. Feltételezem ezt is tudatmódosító szerrel érték el, csak számomra ez is megalapozatlan. Minden csak úgy be van dobva. :/

Lehet én várok el túl sokat, de engem ezek zavarnak. Ahogyan az is (amit pl kritikában is olvastam), hogy ráfújnak valami permetet és AZONNAL azt mondja, hogy váljanak szét. Oké, értem, hogy ez is kikacsintás a nézőnek, mert az összes buta horror filmben szétválnak, miközben nem logikus, de semmi esetre sem reális az, hogy azonnal hat a cucc. Az ilyen apróságokra azért figyelhettek volna, semmibe nem telt volna. Én egy spin offot megnéznék hozzá, ami kibővíti ezt az egész dolgot és pont azért, mert tetszett, csak nem minden része.

2023. márc. 1. 08:02
 7/11 anonim ***** válasza:

"De hogy lehet ez potitív a japánoknál, ha a halál a lényeg, hogy az Ősöket kiszolgálják?!"

A jó horrorfilm a lényeg, amin mi, a nézők, jól elszórakozunk, tetszik nekünk. Nem muszáj meghalnia mindenkinek, a szórakozás a lényeg; a végére le is lehet győzni a szörnyet/gyilkost. Több olyan horror is van, ahol vannak túlélők, ez nem egyedi.

2023. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, én ezt értem, de a filmben benne vannak az ősök, akiket ki kell szolgálni. Most nem arról beszélek, hogy a film készítői a néző felé mit akartak közölni, hanem kizárólag a film cselekményére vonatkozóan kérdezem ezt. Mert így nincs akkor értelme. Teljes káosz az egész, hogy mégis a többi ország mi a francot csinált, ha Amerika az ősök miatt csinálta, hogy 5 áldozatot adjon nekik, a tudóst, a prostit stb stb... Ebből a szemszögből kérdezem.
2023. márc. 1. 12:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Azok az országok szerepeltek benne, akik eleve fenn vannak a kedvelt horrorgyártók listáján (japánok, spanyolok). Nyilván abban a világban is nekik sikerült olyan filmeket gyártaniuk, ami tetszett nekik, elaltatta őket.
2023. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hagyjuk. :D Lyukas, aztán ennyi.
2023. márc. 1. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!