Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az amerikai színészeknél hogy...

Az amerikai színészeknél hogy van ez a listázós dolog? Ugye a nagyon nagy sztárok, akikről mindenki tudja, kicsodák, ők az A-listások. De hány betűjeles lista van még alatta?

Figyelt kérdés
És hogyan lehet megkülönböztetni őket Vagy mi kell ahhoz, hogy valaki c listáról B-re kerüljön? Hogyan mérik ezt, és mi alapján kategorizálják be az embereket? kik vannak legalul? Szóval erről a hierarchiáról írjon már nekem valaki, aki érti, légyszíves. Előre is köszi.

2023. márc. 30. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
2023. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom te is híres színész akarsz lenni amerikában
2023. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 Ez nyilván megint ugyanaz a kérdező...

Amúgy ezek a listák nem igazán léteznek. Persze, az A-listás kifejezést használják, időnként még a B-t is, ha azt akarják kifejezni, hogy valaki azért nem a "csúcs", de ismert. Aztán ennyi. Ezek nem valódi listák, amikre összeírja valaki, hogy kik szerepelnek rajtuk.

2023. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez nem olyan, mint jégkorong, hogy A, B, és C kategóriákból fel lehet jutni-, illetve ki lehet esni egy másik kategóriába. Nyilván egyik színésznek sem esik jól, ha csak alacsony költségvetésű filmekbe hívják, mert akkor a kritikusok elkezdik őt B, vagy C kategóriás színésznek nevezni. Olvastam már olyat is, hogy valakit ZS kategóriásnak neveztek. Természetesen semmiféle valós kategória nincs, de például a míg legjobb színészek válogathatnak a szerepek között (és persze a gázsijukat is megszabják előre), addig a kevésbé sikereseknek gyakran be kell vállalniuk gyengébb filmeket is, kisebb gázsival.
2023. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1 és 4, köszi. 2: nem akarok, erre vajmi kevés esély lenne, meg ehhez már kb gyerekként el kellene kezdeni valamit tenni, szóval ez a hajó rég elment, sé meg se állt nálunk.

3: nem tudom, miről beszélsz. Valaki már kérdezett ilyet? Én nem találtam, de lehet, hogy rosszul kerestem.


Ez a betűkategóriás dolog pont ezért szúrt szemet, mert cikkekben olvasni, hogy ilyen-olyan A-listás sztár, meg B-listás feltörekvő színész, és a ZS-t is láttam már, bár azt bűnrossz filmekre mondják, szóval ezért érdekelt, hogy van-e valami kézzelfogható kategorizálás. Például olyan esetben, ha valaki nagyon híres volt, gyakorlatilag A-nak számított, de aztán éveken vagy évtizeden keresztül csak rossz filmjei voltak, akkor elvileg visszacsúszik-e B vagy alacsonyabb kategóriába, és már nem kínálnak neki nagy pénzű szerepeket, mert elkönyvelik, hogy ő bizony már nem csúcs.

Meg láttam már olyat is, hogy a 90-es években népszerű sorozatban játszó színésznő valamiért úgy lecsúszott, hogy már csak nemhogy Zs, de bevallottan alacsony költségvetésű és bűnrossz filmben játszott (Asylum Stúdió "alkotás", ez a név azért mindent elmond).

2023. márc. 31. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!