Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars filmsorozat...

A Star Wars filmsorozat szappanopera?

Figyelt kérdés
A wikipédia szerint a filmek műfaja űropera, amit 1941-ben talált ki egy rajongó, és ha jól vettem ki, akkor ezt az űroperát a szappanopera science-fiction megfelelőjeként határozta meg. Viszont ezt a kifejezést az évek során többször is újradefiniálták, ezért sem vagyok biztos a “következtetésemben”. Még soha nem láttam egy Star Wars filmet sem egyébként, viszont az elég érdekes lenne ha ez igaz lenne.

2023. ápr. 15. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem, űropera.
2023. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Elég sok szappanoperát láttam, és a star wars teljesen más.


Mármint, nem lehet egy Barátok közthöz, vagy egy mit tudom én milyen dél-amerikai sorozathoz hasonlítani.

2023. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"A Csillagok háborúja (angolul: Star Wars) egy fantasy-sci-fi filmsorozatnak, irodalmi műveknek és számítógépes játékoknak a neve."

-Kaminopedia-


Nem szappanopera :D

2023. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
62%

Operahoz nincs koze azok inkabb a musicalok

szapanoperahoz se igazan, netan klisek miatt hogy a fohos megtudja kik a szulei, honnan szarmazik, mire kepes es ez megrazza


uropera egy foglom lett ra ennyi


amugy nem igazan van film amiben a zene ne jatszana nagy szerepet

szoval innen se lehet megkozeliteni...

bar igaz hogy a zenek es hangok miatt is megvan a star wars hangulat, ugy hogy tenyleg nem lattal egyetsem ugy is ismerhetsz hangokat es zeneket belole (tudtodon kivul is)

2023. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld!
2023. ápr. 15. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem, de a cselekménye egy brutális lopás korábbi művekből!
2023. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

6 aha . ja nem


az sw mint olyan sokat merített kultúrákból és filmekből de melyik film nem? ja a legelső az csak kultúrákból ennyi erővel a harry potter könyvek a legpofátlanabb másolatai az swnek mert a story ugyan az csak galaxis helyett anglia van jedik helyett meg varázslók. na ez a rossz felfogás

2023. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Azzá aljasult, hála a Disney stúdiónak. Már az 1-3. Rész sem feltétlenül kellett, de arra még azt mondja az ember, hogy oké, ezzel teljes a sztori. De miután Lucas kiszállt ebből, és a Disney megvette a jogokat, elkezdődött ez a Szabó család jellegű, (idősebbek tudják, miről beszélek) véget nem érő filmfosás.
2023. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!