Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Netflixen itthon miért van...

Ashuramaru kérdése:

A Netflixen itthon miért van letiltva számtalan sorozat ill. film?

Figyelt kérdés

Rengetegszer volt olyan, hogy rákeresek egy filmre/sorozatra az interneten, és a linkek között ott van egy Netflixes is. Rámegyek, visszadob a Netflix főoldalára. Hallottam, hogy VPN-nel kiküszöbölhető ez a helyzet, de őszintén ha már 3-4k forintot kiadok magáért a Netflixért, akkor nem igazán szeretnék még plusz havi 3-4 ezret kiadni a különböző VPNekért, nem is beszélve arról, hogyha azt akarom, hogy olcsóbb legyen havira kiszámolva, egyszeri fizetésben kell megvennem 1, akár 2 évnyi VPN előfizetést, ami nem kis pénz. Ha már egyszer előfizettem magára a Streaming szolgáltatásra, jó lenne, ha ki is tudnám használni, amit megvettem. Kíváncsi lennék arra, hogy Magyarországon miért nem elérhetőek a Netflixen azok a sorozatok/filmek, amik különböző országokban igen?


Tudnék egy pár ilyet sorolni, de most hirtelen a Shameless c. sorozat miatt írom ezt a kérdést, ugyanis elvileg fent kellene hogy legyen, mégsincs.



2023. máj. 22. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvi beállítástól is függ a megjelenés, mert ha van olyan évad ami még nem magyar szinkronos, nem biztos hogy listázva lesz (a nyelvi beállításod szerint magyar tartalmakat mutasson, de mivel nem végig magyar, nem mutatja).


Ezen felül az amit akarsz, nem megvalósítható a különböző szerzői jogok, licencek és szerződések miatt. A jogtulajdonos nem ad korlátlan közvetítési jogot, emiatt lesznek régiókorlátosak egyes tartalmak, és csak az engedélyezett régióban játszható le. Ezekre ott a VPN, vagy torrent, a két véglet: vagy pluszban fizetsz a hozzáférésért, vagy ha ingyen beszerezhető a teljes kínálat akkor egyáltalán minek az előfizetés.

2023. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi letiltva, egyszerűen ilyenkor nem vásárolja meg a Netflix a magyar forgalmazás jogait. Ugyanúgy, ahogy pl. a tv csatornák sem vesznek meg sok filmet/sorozatot. A Google persze kidobja a Netflixet egy keresésnél, mert vagy elérhető az adott műsor pl. az USA-ban, vagy korábban Magyarországon is elérhető volt, csak már nem az.

Nehéz erre bármi értelmes tanácsot írni, de vagy elfogadod, hogy ez ilyen, és vársz, hátha idővel elérhető lesz az adott tartalom, vagy VPN-ezel, vagy nem lemondod az előfizetést.

2023. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szerzői jogok miatt nem érhető el minden film és sorozat az összes országban.


A VPN-re tudok megoldást: [link]

Az ingyenes csomaggal Holland, USA és Japán szerverekre csatlakozhatsz, viszont korlátlan az adatforgalom (ez egy lényeges szempont). Bár elvileg az ingyenes szolgáltatásnál nincs arra garancia, hogy feloldja a streaminget, gyakorlatilag több szolgáltatással működik. Szerverenként eltérő az ISP, ha elsőre nem sikerül, nem kell egyből feladni, van esély, hogy másikkal menni fog.

2023. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Proton VPNt mindenképpen meg fogom próbálni, eddig a Windscribeal próbálkoztam, csak ott 10 GB az adatlimit. A nyelvi beállítást szintén megnézem, ugyanis annyira nem szempont a magyar szinkron/felirat, angolul sokkal jobb szerintem. Köszönöm!
2023. máj. 22. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!