Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars-ban kronológoailag...

A Star Wars-ban kronológoailag hová lehet besorolni az Andor minisorozatot?

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Zsivány egyes előtt játszódik közvetlen, szóval 3. rész után.

Sorozatokat tekintve innen le tudod olvasni:

[link]

De igazából talán az egyetlen sorozat/vonal a Star Wars-ban ami teljesen megáll a saját lábán teljesen.

2023. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Megáll a saját lábán? Milyen értelemben? A valaha készült legrosszabb SW sorozat, csak a Resistance gyengébb ennél, de az kifejezetten gyerekeknek készült és senki nem ismeri. Iszonyatosan gyenge az Andor.
2023. máj. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Yavin-i csata és a Zsivány Egyes előtt 5 évvel játszódik, ugyanekkor kezdődik a Rebels is.
2023. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

2: csak a miheztartás végett, szerinted mitől jó egy sorozat? Mondasz pár sorozatot, ami szerinted "jó"? Nem feltétlen SW.


Én személy szerint nagyon kevés olyan jó sorozatot láttam, mint az Andor. Kiváló párbeszédek, karakterdráma, remek, feszült sztori gyakorlatilag logikai bukfencek vagy lazy megoldások nélkül. Nem utolsó sorban kiváló színészi alakításokkal. Egy politikai thriller, ahol a szereplők súlyos döntéseket hoznak, és ténylegesen súlyos következményei is vannak. Emellett a látványvilág is gyakorlatilag mozis szint végig - ez utóbbira a többi SW sorozat gyakorlatilag nem volt képes eddig.


Gondolom azért tartod rossznak, mert nincs minden 2. percben akció :D

2023. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Star Wars sorozatok közül kiemelkedően jó volt a Clone Wars és elég jó a Rebels, jó a Bad Batch, a Mandalorian és közepes a Boba Fett. Utóbbit az Andor megnézése előtt a szar kategóriába soroltam volna, de miután láttam az Andort, felül kellett értékelnem a Boba Fettet, mert az Andor valami elképesztően szar, semmi izgalom nincs benne, konkrétan epizódokon keresztül nem történik semmi. A karakterek súlytalanok, laposak és ami a legnagyobb probléma: UNALMASAK. A főszereplő konkrétan teljesen érdektelen, egy huszadrangú valaki, a többi szereplőnek sincs semmiféle súlya, csak úgy vannak. Ha meghal, hát meghal, nem is tudtam izgulni értük, annyira semmitmondóak. A történet szintúgy, emellett hihetetlenül vontatott a történetmesélés; volt, hogy vonaton néztem és inkább néztem ki az ablakon és az Alföldet bámultam, mert még az is izgalmasabb volt. A SW hangulatot pedig távolról sem ismeri. Konkrétan az, aki nem tudja, hogy ez a SW világában játszódik, simán gondolhatja, hogy egy hétköznapi történet. Ha valaki igazi Star Wars hangulatra vágyik, az kerülje ezt a sorozatot, mert köze nincs hozzá azon túl, hogy kimondják benne a Birodalom szót.


Nem az a baj, hogy nincs benne akció, hanem az, hogy nincs benne feszültség, nem tudok izgulni se a történet miatt, sem a karakterek jövője miatt, mert annyira unalmas mindkettő, hogy nem képes kiváltani belőlem érzelmet, nem tud lekötni. Összehasonlításképp a Better Call Saul se dúskált akciókban, mégis ezerszer lebilincselőbb volt, holott ott is tudtuk a főszereplő jövőjét (részben), tehát bizonyos mértékben hasonlít az Andorhoz.

2023. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5: hálistennek ezzel a véleménnyel a nagyon kicsi kisebbségben vagy. Igazából elfogadom a véleményed, de nem értek vele egyet. A Mandaloriant kifejezetten sz*r volt nézni utána nekem, annyira fájdalmasan gyenge a forgatókönyv és a párbeszédek benne.


Volt az Andorban feszültség, az aldhani rablás alatt kifejezetten, de a börtönös részek is feszültek voltak. Amikor szerinted "nem történt semmi", akkor tudod a sorozat építette a karaktereit, meg a történetet, hogy az csúcspontokban (6. rész, 10. rész, 12. rész) összeérjen. Lehet mondjuk, ha figyeltél volna mi történik, miről beszélnek a szereplők, és nem az Alföldet bámulod, akkor te is felfogtad volna, és nemcsak annyi jön le, hogy "semmi nem történik", meg nem írnál ilyet, ami meg annyira röhejes, hogy leginkább vitatkozni sem érdemes vele...


"A főszereplő konkrétan teljesen érdektelen, egy huszadrangú valaki, a többi szereplőnek sincs semmiféle súlya, csak úgy vannak."


A főszereplő huszadrangú? Jesus, ez a Cassian Andor, aki majd a Halálcsillag terveit ellopja, az évad pedig arról szól, hogyan válik Lázadóvá egy piti tolvajból. Nem is tudom értelmezni, hogy huszadrangú...


A többj karakterről meg nem is beszélve... Luthen a Star Wars egyik legjobban megírt és legizgalmasabb karaktere, gyakorlatilag a Lázadás Palpatine-ja, akinek mindenhol ott vannak az emberei és mozgatja a háttérből az összes szálat, és nem fél a nagyob jó érdekében a biztos halálba küldeni akár 50 embert...


Mon Mothmából meg 40 év után most csináltak végre normális karaktert a politikai játszmáival, mert eddig kb csak egy gyenge kezű nőnek ismertük csak.


"A SW hangulatot pedig távolról sem ismeri. Konkrétan az, aki nem tudja, hogy ez a SW világában játszódik, simán gondolhatja, hogy egy hétköznapi történet. Ha valaki igazi Star Wars hangulatra vágyik, az kerülje ezt a sorozatot, mert köze nincs hozzá azon túl, hogy kimondják benne a Birodalom szót."


Ezt megint nem értem... Coruscant, ISB, rohamosztogosok, szenátus, egyenruhák... Mégis mi kéne még, hogy ne ordítson róla, hogy ez egy sw sorozat?

2023. máj. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A Mandalorian legutóbbi évada tény, hogy nem volt épp a legerősebb és nem is adott túl sokat hozzá, de az előző évadokban legalább volt valami. És a mandaloriaiak legalább érdekesek. Hiába válik Andor központi figurává, ha egyszerűen olyan semmilyen a személyisége, hogy nem érdekel, mi történik vele. Ha lázadókról akarok történetet hallani, akkor ezerszer inkább a Rebels és nem hiszem, hogy csak azért, mert abban van két Jedi meg fenykardok, hanem azért, mert jobban meg lett írva, lehet kötődni a karakterekhez. Itt még a neveket se tudtam megjegyezni, Luthenről például fogalmam se lenne név alapján, hogy ki, mert annyira nem érdekel, de tudom, hogy ő a Scserbina a Csernobilból. Olyan szinten unalmas és lapos volt az a szál is, hogy még a nevét se jegyeztem meg.


A hangulatról annyit, hogy számomra nem az adja meg, hogy Coruscant meg rohamosztagosok, ezek csak a külsőségek. Hiányzik valami belőle, ami igazán SW.


Egyébként azt bevallom, hogy engem az 1-3. rész közötti időszak sokkal jobban érdekel, mint a 4-6. közötti, de lásd a Rebels is akkor játszódott, mégis az egyik legjobb SW sorozat szerintem.


Másrészt ez a sorozat hihetetlenül megosztó, szóval nem igaz, hogy kisebbségben vagyok, olvass kommenteket máshol is. Vannak, akik imádják, de kb ugyanennyien mondják azokat, amiket én is. Ha beirod a Googlebe, hogy Star Wars Andor, akkor a boring szót fogja kidobni mellé.


Én nagyon vártam ezt az előzetesek alapján, de nagy csalódást okozott.

2023. máj. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom
2023. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Másrészt ez a sorozat hihetetlenül megosztó, szóval nem igaz, hogy kisebbségben vagyok, olvass kommenteket máshol is"


A kommentek egy dolog, az elégedetlenkedők mindig, mindenhol hangosabbak. De kb. bármely értékelős oldalra felmégy, azt fogod látni, hogy az egyik legjobbra értékelt SW sorozat.


A Metacriticen csak a TCW van előtte 9.1 ponttal, a The Mandaloriannal meg egálban van 8.3-mal.


Imdb-n hasonló a helyzet, ott csak a Mando van előtte a sorozatok között, a TCW-vel egálban van.


A Rotten Tomatoes-on is csak a TCW előzi. Mindenhol csak az audience score-t néztem, nem a hivatalos kritikákat (utóbbiban amúgy egyöntetűen a legjobb SW sorozatként tartják számon...)


Megosztónak abszolút nem nevezném. Megosztó mondjuk az Obi-Wan, vagy az Utolsó Jedik. De nekem ez nagyon nem tűnik annak az értékelések alapján. Egyértelműen top 3 SW sorozat az adatok alapján.


Elfogadom, hogy neked nem jött be, de azért a széles közönségnek igencsak jó volt.

2023. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!