Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vannak olyan személyek,...

Kedves Vezető kérdése:

Vannak olyan személyek, akiknek nem tetszett a John Wick 4 (se)? Nektek miért nem tetszett?

Figyelt kérdés

Az első rész egy erős 6/10 szerintem. Bosszúfilm, újszerű megoldásokkal, egyik kedvenc színészemmel, átélhető érzelmekkel.

De, amikor az orosz maffia klisés feje, leb*sz egy pofont a fiának, majd megrémül, hogy juj',

de hiszen ez John Wick, jön , és megöl mindenkit', ott már egy kicsit mosolyogtam.

De, mondom, hiánycikk volt, régen nagyon sok bosszúfilm volt, tetszett.

Bár meg sem közelíti a régi, kemény, véres Segal filmeket például, amikből nagyban merít.


A második megjelenésének kb annyira örültem, mint az Elrabolva 2- nek.

Bőrlehúzás lvl 100.

Az elején, a lovaglós rész után nem bírtam tovább. 3 at meg se néztem, a 4-be most belepörgettem neten, mert elkerülhetetlenül nagy hype-ja van, sokan beszélnek róla.

Érdekelt miért.

Elkezdtem nézni, és már az első harcjelenetet alig bírtam végigszenvedni.

Az hogy mindenki úgy harcol mint Wick, elvette az 1-ben látott sajátos stílusát.

Aztán a disco-s jelenet:

Nem hittem el, hogy ezt látom: Harcolnak, talán lövöldöznek is, úgy, hogy körülöttük mint egy díszlet(!), táncol a tömeg. :D

Ja, és még mindig a Wick re kitűzött vérdíjjal kezdik.

Nagyon kreatív.

Nem éreztem semmilyen súlyt, felépítést mint az első rész elején. Az autók között harcolást még megnéztem amivel a trailert bombázták, hááát, elég érdekes az is.

Van olyan rész is, ahol közéjük sodródik egy autó, egyik Superman rádobja a másikat, és sofőr sincs benne. :D

A kérdésem azokhoz szól, akiknek szintén nem tetszett a film, mondom ezt megelőzésképpen az olyan heves reakciókra, mint pl:


"Akkor minek nézed?"

"Ne nézzed"

"Ez egy szórakoztató film"

"Nem kötelező nézni, ahogy a Halálos iramban-t sem"

s.t.b., s.t.b... köszi.

( Üdv, és köszi nektek a megértést, megértem Én is hogy sokaknak ez jó. :) )



2023. máj. 28. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:

A negyediket még pont nem láttam, csak az az első hármat, én az első részével jól elvoltam, de én sem lettem rajongója. De én alapból az akciónak, mint műfaj sem vagyok, tehát nem én vagyok szerintem a legalkalmasabb ember, hogy véleményezzem a szériát, hiszen amint látjuk a többség azért szereti ezeket a filmeket, a kreatív harcjelenetek miatt, a kevés vágás miatt, a 90-es évek akció hangulata miatt + egy kedvelt színész a főszereplő.


Azt viszont rettentően erősnek gondolom, hogy Steven Segalt hozod fel, mint pozitív példa a John Wickkel szembeállítva. Segal egy vicc, egy paródia, önmaga paródiája a csávó kb. Tehát ezt a véleményt nem tudom hova tenni. A faszi kb egy meme. Ha szeretem a John Wick filmeket, ha nem, Segal bármelyik filmjére rátesz 10x


Ez kb olyasmi összehasonlítás, mintha Spielberg Cápáját hasonlítanánk össze az ilyen Piranha 3D-vel. 😄


Amúgy mondom, alapjáraton ellennék a John Wick filmekkel, ilyen egyszeri szórakozásnak nekem is jó, csak nagyon nem bírom, amikor terminátorként viselkednek az akcióhősök. Oké persze, legyenek keményebben mindenkinél, az stimm, csak ne csináljanak már úgy, mintha kvázi halhatatlanok lennének és rajtuk még a golyó sem fog. Amikor Wick közelharcban van, hogy hogy nem sosem lőnek rá, mert akkor épp senkinél sincs fegyver, vagy ha van, akkor sosem találják el. Annyira elrugaszkodott a valóságtól ez a széria, hogy már nehezen tudom komolyan venni, még szórakozás szempontjából is. Van a túlzásnak is egy szintje szerintem, ameddig tud szórakoztató lenni, de ha átlépik akkor csak fárasztó lesz.

2023. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első résszel letudtak mindent.

Tovább nem is jutottam.

2023. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A Segal filmek pont hogy durvábbak voltak a maguk idejében.

Jonh Wick nagyon sokat merít belőle, ha megnézed a koncepciót, s.t.b. csak realisztikusabbak, lassabbak, véresebbek, keményebb szövegűek.

Maga a karakter is, hasonló elegáns fickó, de pár mozdulattal elintéz mindenkit.

Wick nekem kicsit ilyen Marvel Segal.

(Szeretem a Marvelt, szeretem a John Wick 1 et, csak mondom :) )


Pl:

[link]

2023. máj. 28. 13:31
 4/9 A kérdező kommentje:

2, Szerintem is az 1 egy lezárt bosszúfilm, azzal hogy folytatták, csak komolytalanná tették, ismétlődő húzásokkal.

Akár csak az Elrabolva-t.

2023. máj. 28. 13:34
 5/9 A kérdező kommentje:
1, De a többivel full egyetértek. Full mint valami szuperhősök, úgy nyomják, tele bakikkal, képtelen jelenetekkel. :)
2023. máj. 28. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy párhuzamot tudsz vonni Segal egyik másik filmjéhez képest, az nem azt jelenti, hogy abból merített. Egy épelméjű ember sem merít ötletet Segal filmből.

Szerinted a Segal filmek a műfaj csúcsai és abból merítkeznek?! Nyilván nem. Megcsinálták ezeket a filmeket, amik szintén táplálkoztak más alkotásokból. Aztán, ami utána jön az automatikusan a Segal filmekre hajaz?! Innentől kezdve az összes hasonló akcióhős mind mind a Segal filmekből táplálkozott és onnan volt az inspiráció?

2023. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz szemmel látod, megértem kritikusan nézve kell élvezni és érteni a sztorit ami nem lehet akármi. Na most az én szemszögemből a John Wick franchise egy akció- látványfilm. Nekem ehhez nem kell semmi sztori, darabokban is elnézném youtubeon. Moziban jó mert izgalmas aztán az ember megfeledkezik róla. A sztori ilyen filmekben azért létezik hogy lehessen valamire építeni a filmet, de a látványelemek fontosak, jól nézzen ki, accurate legyen, ami tökéletesen sikerül a John Wickben. Ha ilyen szemmel tekintesz a filmekre hogy sztori sok film nem fog tetszeni még.

Elfogadom az álláspontod a sztori szerintem is gyatra, de nem ez a film főlényege. Ahogy a halálos iramban filmek sem erre épülnek mert kuka a sztori, transformers is, legtöbb szuperhős film és lehetne sorolni. Én megnézem moziban, nekem tetszik mert látványos, az meg hogy mi a sztorija majd ha egy karakterdrámát nézek például figyelek arra is és a látványelemekre már kevésbé.

2023. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6,

Milyen összes?

(Ne, ne válaszolj :D)

Wick ről beszéltünk.

Segalnak ez a stílus volt a védjegye, míg Schwarzi, Stallone izomból nyomta, addig Segal iszonyat penge mozdulatokkal-stukkerrel, mindennel. Rohadt hasonló, nem tudom Te hány éves vagy, mikor láttad a Segal filmeket, de amikor megjelentek, párját ritkítóak voltak.

A Wick első részében egyből Segalt láttam' :)

De nem kell mindenben egyet értenünk, hagyjuk akkor ha Te nem látod a hasonlóságot! :D

[link]



7, ja azt látom. :)

Nekem az 1 nagyon tetszett, de szerintem ez már túlzás.

A disco-ban táncoló emberdíszletekkel, vagy a többivel, amit írtam.

Értem amit mondasz, látom is, csak erre monjdák, hogy a kevesebb több. :)

Nekem az hogy táncoló emberdíszletek között verekednek, lövöldöznek, vagy az az autós rész nem látványos, inkább giccses.

És ez az egész egyébként az 1 ben, még nem volt ennyire túltolva, ezek a folytatások már tényleg csak a pénzről szólnak. A 4 ben nincs meg az ami az 1 ben, tök más, az egy lezárt bosszúsztori, most meg már mindenki John Wick style ba nyomja, és míg az elsőben újszerű, sajátos stílusa is volt, a jó kis bosszúsztori mellett, itt már rohadt unalmas ez a koreográfiás lövöldözés, ami fejlövéssel zárul.

De, értelek, mondom.

Csak szetintem eekkel a dlc-kkel, csak ártanak.

Mint a "Mátrix Wick 4".


6os, Te meg tünj már innen el végre a rinyálásoddal, értelmezd a kérdést, kinek szól. :)


Nem érdekelsz.

2023. máj. 28. 21:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Jesszus... 😂😂 Írsz egy nagyjából korrekt választ az elején, majd a végén, miután válaszoltál másnak is, visszatérsz hozzám, mint valami tudathasadásos ember, hogy hagyjalak. 😄 Ez óriási, miért nem írtad le egyből az elején ezt? Mi a gondod azzal, hogy szerintem a Segal filmek nullák és nem abból merítettek a John Wickhez?


Elöször leírod ezt: "De nem kell mindenben egyet értenünk, hagyjuk akkor ha Te nem látod a hasonlóságot! :D"


Aztán a végén meg ezt: "Te meg tünj már innen el végre a rinyálásoddal, értelmezd a kérdést, kinek szól. :)



Nem érdekelsz."


És te voltál az, aki nem tudtad értelmezni azt, amit én írtam, hiszen attól, hogy PÁRHUZAMOT TUDSZ VONNI 2 FILM/KARAKTER KÖZÖTT attól még nem egyenlő azzal, hogy abból merített! Ez szerintem elég egyszerű mondat és nem értetted meg. Mi lett a válaszod végére azzal, hogy nem kell egyetértenünk? Meggondoltad magad? 😂

2023. máj. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!