Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Agatha Christie Tíz kicsi...

Agatha Christie Tíz kicsi néger c. krimijét feldolgozták filmen?

Figyelt kérdés
Ismerek egy feldolgozást, de az elég gyatra munka (ha jól emlékszem, "Tíz kicsi indián" néven fut), nekem egy minden szempontból KÖNYVHŰ feldolgozásra lenne szükségem. (Bocs a nagybetűkért, de ezt csak ilyen módon tudom kihangsúlyozni.) Készült egyáltalán ilyen? Ha igen, hányban, ki a rendező és egyáltalán: kapható még?
2008. febr. 18. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Igen . Tiz kicsi indián a cime
2008. márc. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A Tiz kicsi néger c. filmnek több feldolgozása van. A legelső film 1943-ban készült, fekete-fehérben. Ezen kivül 1974-ben, és több alkalommal készitettek filmet...

Láttam már néhányat közülük, de szerintem egyik sem volt olyan könyvhű. A filmek megvannak különböző letöltő oldalakon.

2008. júl. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van külön tíz kicsi néger is, meg tíz kicsi indián is. Az előző az ugye házban játszódik, ahová egy gazdag ember hívta meg őket és sorba halnak meg...míg a másik sivatagban. :)
2012. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vlad01 válasza:

A könyv feldolgozása filmen:

And Then There Were None (1945) – amerikai mozifilm; rendezte: René Clair

Ten Little Indians (1965) – angol mozifilm; rendezte: George Pollock

Zehn kleine Negerlein (1969) – német TV-film; rendezte: Hans Quest

Ten Little Indians (1974) – angol mozifilm; rendezte: Peter Collinson

Gyeszjaty negrityjat (1987) – szovjet mozifilm; rendezte: Sztanyiszlav Govoruhin

Ten Little Indians (1989) – amerikai mozifilm; rendezte: Alan Birkinshaw

Harper's Island (2009) - amerikai sorozat; rendező/producer: Ari Schlossberg (habár nem fedi teljesen az eredeti sztorit, de alapjaként mindenképpen a mű szolgált)

2013. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!