Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki írta és mi az eredeti címe...

Ki írta és mi az eredeti címe a Terminátor 2 zenéjének?

Figyelt kérdés
Arra gondolok ami a film végén van.Ezt a aszámot a Paffendorf nevű"zenekar"feldolgozta Terminator 2 theme címmel.Engem az eredeti érdekelne.
2009. márc. 30. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A zenét ismételten Brad Fiedel követte el, ami felvette a film tempóját, ezáltal sokkal dinamikusabbá vált elődjénél. A hangszerelésen nem változtatott, sőt, kicsit kifényezte a hangokat. Most is felkérte Ross Levinsont, hogy segítsen elővarázsolni a "Terminator" hangulatát.

Az album egyértelműen a főtémával kezd, mely hangyányit eltér az eredetitől. Ez a kis változás még inkább populárisabbá tette a kultikussá vált főtémát, melyhez képest az eredeti nyersebbnek hat. Utána, ha jelenetkronológiailag vizsgáljuk a számokat, mindent lehagytak egészen a kórházban történő üldözésig, innentől kezdve pedig majdnem az összes szám megtalálható.

Sarah Connor elmegyógyintézetből történő szökését követhetjük nyomon a "Sarah On the Run"-nal. Hangeffektek és gépies dobok egyvelege alkotja ezt a két és fél perces tételt, ami abszolút nem összefogott. A következő szám a T-1000-es tételével indít, ami igazán jóra sikerült. Alaphangot a dobok mély és magas váltakozása alkotja, s erre épül az a szintetizátoros hangulat, ami két billentyű váltakozó lenyomásából ered. Ez egészen addig tart, míg az üldözés el nem durvul, ahol is mindez felhangosodik, felpörög. Eszméletlen jó ez a szám és abszolút visszaadja a" Terminator"-hangulatot. Nem rajongok túlzottan a szintetizátoros zenékért, de ez a kusza szinti-effekt halmaz valamilyen oknál fogva magával ragadott. A vége felé lenyugszik, ahogy kiérünk a kórházból. A "Desert Suite" kellemesen melankolikus hangulatot áraszt, ami néhol gitárpengetéssel színesedik. Kicsit megnyugtatja a kedélyeket Fiedel, ahogy a hangok egymás után lágyan szólalnak meg. Egy hangyányit megváltozik a vízió, mikor a vége felé közeledve a hordón doboláshoz hasonló hangok tűnnek fel. Az ítélet napján bekövetkező katasztrófa köszön vissza a "Sarah's Dream"-ben. Az egész szám olyan, mintha egy kisgyerek próbálgatná magát a szintetizátornál, és kíváncsi lenne milyen hangokat tud kelteni, ha minden ujjával egyszerre nyom le a billentyűket.

2009. márc. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
You Could Be Mine" , mely betétdala Arnold Schwarzenegger "Terminator 2: Judgement Day" c. filmjének.a guns n' roses játsza
2009. márc. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2009. márc. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Most már tudom.,amire én gondoltam

azt Brad Fiedel írta.A szám címe :It's Over.

Erre gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=5iyfCS5zEGk

2009. márc. 31. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:
2010. aug. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!