Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki már látta a Harry Potter...

Aki már látta a Harry Potter és a Halál ereklyéi II. részét, hogy tetszett?

Figyelt kérdés
Mit gondolsz róla?
2011. júl. 15. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdeném, hogy zseniálisnak tartom a filmet , és messze a legjobb az összes Harry Potter film közül. Örültem annak, hogy törekedtek arra , hogy a lehető legjobban visszaadják a könyvet, persze volt pár rész ahol elengedhetetlen volt a változtatás.

Az eleje kicsit lehangoló volt számomra,de ahogy sűrűsödtek az események, egyre jobbá vált a film.

A színészekkel nem volt gond,még Daniel és Emma is elfogadható teljesítményt nyújtottak.

Alan Rickman fenomenális volt, bár ő mindig az. A kedvenc részem a könyvben is a Herceg mesélje volt, nagyon féltem ,hogy elrontják,elnagyolják,nem jön ki a lényeg. De szinte tökéletes lett, és legalább annyira megható ,mint a regényben. Gyönyörűen megcsinálták Piton történetét.

A másik pedig Helena Bonham Carter. Hihetetlenül imádom azt a nőt, és Bellatrix karakterét is. Helena nem eljátssza Bellát, hanem ő maga Bellatrix Lestrange. Kicsit zavart ,hogy csak úgy felrobbant és szertefoszlott ,de tény ,hogy látványosra sikerült. Helena játéka mindenképp sokat emel a színvonalon.

A kedvenc jeleneteim így a Herceg meséje, Bella összes jelenete, és a roxforti csata kezdete. Imádtam benne Neville-t is, a Voldemort-ot alakító Ralph Fiennes is kitett magáért.

Alapvetően a felnőtt színészekkel nem volt baj,tőlük maximálisan azt kaptam amit vártam ,és talán nekik köszönhető a legtöbb pozitívum a filmmel kapcsolatban.

Persze,ahogy minden résznek ,ennek is vannak gyenge pontjai ,olyan dolgok ,amik sajnálatos módon elmaradtak,pedig fontosak (lettek volna).

Az első és legbosszantóbb számomra DUMBLEDORE-ék történetének teljes elhagyása. Egyszerűen kihagyták,úgy ahogy van. Sem Aberforth ,sem Dumbledore nem mesélte el ,ami,bevallom mélyen érintett,hiszen a könyvben az egyik legmeghatóbb rész a King’s Cross-on zajló beszélgetés.

A Hollóháti Helénával folytatott eszmecsere annyira semmitmondó volt,hogy szerintem ezzel az erővel ki is hagyhatták volna,hiszen értelme nem volt. Nem derült ki belőle semmi ,nem tudtuk meg a diadém történetét, de még csak az eredeti funkcióját sem,pedig az csak egy plusz mondatba került volna.

A végén utáltam, hogy Harry elhajította a bodza-pálcát,és nem visszatette a sírba,ahogy a könyvben.

Az epilógus sem sikerült a legjobban. Ez is kicsit üres volt számomra, olyan semmilyen. Szegény tom Felton-t pedig nem kellett volna maszkírozni,mert így ,mivel alapba sokkal idősebbnek néz ki a koránál, kb 110 évesnek nézett ki.

Hiányoltam Fred halálát a tűz után, így alig érzékeltük a veszteséget.

Alapvetően tetszett a film,úgy gondolom,hogy a legjobb rész az összes közül. A látvány fantasztikus volt, nem volt nagy gond a színészekkel, és nem volt túlságosan nagy változtatás.

Az viszont tény,és ezt szerintem senki nem vitatja, hogy a könyveket SOHA nem fogja pótolni a film. Kicsit sajnálom,hogy ezzel véget ért,de a könyvek mindig ott lesznek. A befejező-rész feledteti velem az összes hibát,amit a korábbi filmekben elkövettek.

2011. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszett, bár igen, az előbbi válaszoló rámutatott, hogy voltak a filmben hiányok, viszont Piton halála sokkal jobbra sikeredett, aki akkor látta először az arcát, annak eszébe se jutott volna, hogy egy goromba fráter. Több helyen is majdnem elsírtam magam, de voltak olyanok is, amiknél jót lehetett röhögni. Úgy hogy szerintem a legjobb HP film az összes közül.
2011. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló mintha csak az én véleményem írta volna le, de a hiányosságaival együtt szerintem is ez messze a legjobb HP film!
2011. júl. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

K*rva jó!!

kivéve szerintem is a hugrabug helga lányának szellemével való beszélgetés és a pálca,no meg a "fehér jelenet".

Az egyik legjobb rész szerintem a kőemberek.:D imádtam őket :D

2011. júl. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó film volt. Látványos is,bár szerintem a 19.évvel későbbi életüket jobban kifejthették volna, mint a könyvben.


Kedvenc részem mindenképpen Piton és Lilly története volt, meg is könnyeztem.Meg persze Ron és Hermione csókja *-*

2011. júl. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok. Hát igen, persze vannak hiányosságok, de én úgy vagyok velük, hogy oké, ezt kihagyták, mindegy, én mivel olvastam a könyvet, tudom, hogy mi lett volna ott. De az, hogy a finálét teljesen átírják?! Hát engem az döbbentett le. Nekem az ahogy a könyvben legyőzik Voldemortot sokkal jobban tetszett. Az nagyon hiányzott, hogy Denemnek is elmeséli, hogy mi hogy volt, miért fog meghalni, ahogy ott mennek körbe körbe. De lehet, hogy engem érint csak ez meg, mert a könyvben az volt az egyik kedvenc részem. Legalább az átkokat kimondhatták volna. És ugye a filmben ott ketten vannak, de valahogy utána is olyan, mintha a többieknek nem mondták volna el, hogy vége minden rossznak. Valahogy nem volt hatása. Persze, nem azt mondom, hogy ünnepeljenek, mert azért mégis egy csomóan meghaltak. Meg valahogy vártam, hogy még ott beszélgessenek...

De amúgy nagyon tetszett a film. :)


Most valahogy nincs olyan hangulatom, hogy mindennek vége. Amikor először olvastam ki a 7. részt... na akkor volt nagy ilyen izé, hogy mindennek vége. De azon már túltettem magam, úgyhogy most a film sem hozta vissza ezt az érzést. (De nekem nem baj, így szerintem jobb...utálom, ha valaminek vége van.) Bár szerintem a filmben sikerült úgy megcsinálniuk (még az ünneplés híján is), hogy inkább a jónak ürültem a végén, mint azon sok ember halála miatt szomorkodtam, akiket én is megkedveltem.


Hú de hosszú lett... de remélem nem baj, hogy én is leírtam. :)

2011. júl. 16. 08:19
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem nagyot tetszett,az egész jól volt megrendezve,de egyetlen egy dolgot hiányoltam ebből az utolsó két részből,még pedig a varázslatot.az elején azért szerettem bele,mert olyan varázslatos volt minden,mindenféle bűbájok,meg misztérikum volt benne ,hogy úúúristen voldemort nagyúr,és úgy teljesen felizgatott,meg mindig újra akartam nézni mindegyik részét.de már a 6. résznél is felhígult,kimaradt belőle a mágia,kb olyan volt mint egy akció film,csak fegyverek helyett varázspálcák voltak.a horcruxok nagyon jók voltak,de valahogy nekem elég lájtos volt voldemort halála,hogy elpusztul a kigyó aztán utána ő is,nagyobb durranást vártam.a "fehér jelenet" nekem sem tetszett,viszont miután harry felébred mindenki előtt,iszonyatosan jó érzés volt:D

illetve még az is nagyon tetszett,amikor mcgalagonyék felkészülnek a támadásra és ilyen védővarázsburokkal bevonják az iskolát.

amúgy a könyveket nem olvastam,így hát nem is tudtam,hogy piton valójában jó srác,bár sejtettem.nagyon jó volt a lily potteres rész,szép volt.


az egészről: a harry potter végigkísérte gyermekkoromat,6 éves voltam amikor először láttam,most 16 vagyok,a csomó emlék ami a harry potterről fog eszembe jutni,sohasem fogom elfelejteni,örülök,hogy ilyen szép film vezethette végig ezt a korszakomat.a végén besírtam,mert azért tényleg elég meghatározó volt számomra a Harry Potter jelenség.

:) <3 :"")

2011. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Trollololo ***** válasza:
nagyon jó volt, előttem mindent leírtak a többiek :D messze a legjobb HP film, sajnálom h vége van :'(
2011. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!