Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is rossz lett a...

Szerintetek is rossz lett a harry potter film?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm, hogy így eltért a könyvtől, egyedül a merengő jelenet tetszett perselus emlékeivel, még abban is volt hiba. Az még hagyján, hogy Harry nem javítja meg a fönixtollas pálcát, és nem teszi vissza a pálcák urát Dumbledore sírjába, hanem kettétöri. Vagy, hogy a hatodik részt elcseszték, romantikusra vették a figurát és Ginny teszi el a herceg könyvét, nem Harry jelöli meg a csúf öregember mellszobrával, egy parókával, és Hollóháti megzöldült réz fejdíszével, hanem a Szürke Hölgy mondja meg, hogy a szükség szobájában van, pedig ő arről vajmi keveset tud, hogy most hol van, csak azt tudja, hogy albániában egy öreg fa odvába rejtette évszázadokkal ezelőtt. Ezt elszúrták, oké, túlléptemrajta, ja és hogy Dracó nem Crakot, és Monstrót viszi magával, hanem két mardekárost. Az egyik gorilla stimmel, a másik a cingár néger srác viszont nem illik a képbe. Legalább két nagydarab srácot tettek volna be, ha már az eredeti színész nem volt elérhető! Jó ezeket a csöppnyi változtatásokat késő estig sorolhatnám...


VISZONT, ami nagyon fölháborít, az többek között Harry Potter, Lily Potter, Albus Perselus Potter, Aberforth Dumbledore szemei. Az ég szerelmére! Mikor Perselus utolsó kinjai közt vergődve azt monja "a szemed az anyádé", az fölháborít. A színésznek kék szeme van oké, az első részben elcseszték, hogy nem zöld, mert nem tudták, hogy jelentősége lesz. Viszont kb. öt perccel később látom, amint Lily Potter nagy barna szemekkel mosolyog a gyerek Perselus Pitonra. Legalább ha Harry szemének színével nem akarták megzavarni a nézőt, és nem kapott sürgősen egy pár zöld kontaktlencsét, akkor a többi embert, akinek ugyanúgy kell kinéznie látták volna el kék lencsékkel. Lily Pottert és Harry fiát. A könyvben ugyanis nagy hangsúly van azon, hogy gyermekei közül csak Albus Perselus örökölte, a szemét. Ha már nem is zöld, de legalább ugyanolyan színű legyen a három szempár.

A Dumbledore szemek azért idegesítenek, mert az egész családnak kék a szeme és egy milliós költségvetésű filmből kispórolták Albus öccsének kontaktlencséjét. Ő néz Harry-re a Malfoy kúria pincéjében az átható kék röntgenszemeivel. És ha már a tükörnél tartunk! Miért hiányzik egy darab Aberforth tükréből? Hiszen az egy oda-vissza tükör, a Szárnyas vadkanban az ép része van meg, Harry a sajátját összetörte, és abból van meg a cserépdarab! Melyik hülyének ott fent volt az ötlete, hogy a tükör párjától, ami teljesen független a törött tükörtől, hiányozzon egy darab? Jó abbahagytam, mert minden dramaturgiai hibánál megsajdul a szívem. Sz@rból lehet várat építeni csak az össze dől, akkor is, ha egy kastély, viszont Rowling alaptörténete gyémánt és most abból építettek nekünk egy vityillat, ami még büdösen és mocskosan is fénylik.7szer olvastam ki az összes részét ennek a csodának, de valahányszor láttam egy részt, csak Alan Rickman, Helena Bonham Cartner, Ralph Fiennes stb színészek vitték föl az értékét.


Tudom, hogy filmvásznon más mint egy könyvben, és mást is zabál a nép egy moziban de az olyan hibák, amik nem előző részek beli pontatlanságból fakadtak, az olyan hiba szentségtörés.


Alan Rickman csodálatos alakítása közben sírtam ugyan, de nem kerülte el a figyelmemet, hogy miután azt monja nézz rám Harry, még elkezd pofázni az anyja szeméről. Ott és akkor meg kell halnia, Harry szemébe nézve. Az emlékeket pedig még a "nézz rám" előtt odaadhatja.

A merengős jelenetből hiányzik mikor Phinias Niggelus közli, hogy a Deani erdőben vannak "Hallottam, mikor a sárvérű kinyitotta a táskát!" Perselus: "Kérem ne használja előttem ezt a szót!"

Ez nemcsak egy gyönyörű mondat Perselustól, de tisztázza azt is, hogy jutott Griffendél kardja a Dieni erdőbe. Aki nem olvasta a könyvet nem biztos, hogy kikövetkezteti.

A leszámolás Voldemorttal szintén szörnyű! Voldemortnak a maradék hívei halálát kell végignéznie, egyedül maradni Bellatrixal és látni, ahogy meghal. Voldemortnak hallania kell a hibáit, amint Harry elmond neki, nem pedig látványos fénycsóvákat gyártani és durrogtatni.

Mikor Perselus Piton Lily holttestében a karjai közt zokog, azt ugyan nem Rowling találta ki, de jó húzásnak tartom, jobbnak mint Voldemort akciójelenetbe illő durrogtatását. Mit ér egy filmben a modern technológia, ha nem tudják beosztani? A kevesebb több!


Egy elkeseredett Harry Potter rajongó


2011. júl. 19. 17:03
1 2 3
 1/24 anonim válasza:

jóvót az szerintem! bár ez annyira nem megalapozott vélemény mint a tied


egy jóllakott óvodás

2011. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményedet, nem azokat ítélem el, akiknek tetszett az utolsó rész, hanem azokat akik eladják a lelküket és a mellükön tátongó lyukat egy nagy halom pénzzel tömik be. Erre nem lennék képes nagyobb bevétel érdekében, inkább legyen fele akkora sikere, és mondjam azt a híres díjátadókon : Nekem nem voltak gyönyörű speciális effektjeim, csak egy kettő, de én J. K. Rowling nagybecsű művét vittem a vászonra, és lehet, hogy nem kapok érte díjat, de büszke lehetek magamra. Lehet, hogy nem lett hatalmas bevételem, de mindenkit ki tudtam fizetni, nekem is maradt pénz, nem is kevés. Lehet, hogy nem léptem rögtön 1. helyre a sikerfilmek listáján, de sok könyvrajongó imádta a filmem.


Én nem azt nem szeretem, hogy valami nem úgy néz ki, ahogy elképzeltem. A sárkányt nem így képzeltem el, mégis jó volt. Az zavar, ha nem az írónő művét jelenítik meg.

2011. júl. 19. 17:34
 3/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Én éppen ma néztem meg a Halál ereklyéinek második részét a neten. Vagyis az túlzás,hogy megnéztem,inkább csak 5 percenként beletekergettem,míg a végére nem értem. Pontosan azért csináltam így,mert tudtam,hogy csak felhúzom magam azon,hogy köze nincs a könyvhöz! Aki nem olvasta az a felét sem fogja megérteni! Ahogy néztem a filmet,rengetegszer voltam úgy,hogy "ez meg mi a sz@r?",sokszor nem ismertem fel,hogy ez ugyan melyik rész volt a könyvben!? Pedig én a könyvet kétszer is olvastam,ráadásul másodszor alig egy hónapja,mert fel akartam kissé frissíteni a memóriámat még a film előtt. Oké,mindegyik könyv,és film változatnál voltak nem egyező részletek,de itt aztán jól megkutyulták az egészet!

Lényeg a lényeg a film nem lesz a kedvencem! (egyébként én tettem fel a "Harry Potter könyv vagy film?" kérdést :) )


26/N

2011. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Pont azért néztem föl, hogy még egy részt írjak, ami nem tetszett. Egyszer úgy gondolták, hogy idéznek a könyvből. Dumbledore, mikor fogadja Harry-t a "King's Cross"-on. Nem tudom, hogy csak a magyarok rontották-e el, de szerintem elég gázul végigdarálja: Te bátor, bátor ember. A vessző nem véletlenül van! Harry nem bátor-bátor egy hangsúllyal, hanem egy Bátor, BÁTOR ember! Az első bátort megnyomnia, a második bátort pedig még jobban ki kellett volna hangsúlyoznia, nem pedig ledarálni az egészet. Csak egyszer láttam a filmet, de 7szer olvastam és ez miatt minden hiba beleragad a fejembe és mikor végigpörgetem újabb hibák jutnak az eszembe. Nem akartam leégni, szóval nem sétáltam ki a moziból, de azt akartam tenni.
2011. júl. 19. 18:03
 5/24 anonim ***** válasza:

Ami engem még idegesített azokon a hibákon kívül,amiket Te is leírtál,az az,hogy a legvégén(19 évvel később) Ron már meg sem szólal,pedig a könyvben még megmosolyogtam azt a pár vicces beszólását! "Engem néznek. Világhírű vagyok" ,"Ha nem griffendéles leszel kitagadunk" stb.


26/N

2011. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ja, az engem is idegesített, meg mikor odanéz a Malfoy családhoz és mondja, hogy á hát ő a kis scorpius! Mindenben jobbnak kell lenned nála Rosie, mindenben! Még szerencse, hogy anyád eszét örökölted.

Meg mikor mondja, hogy konfúziós bűbájt szórt a vizsgabiztosra, hogy átmenjen a mugli autóvezető vizsgán. Viszont az tetszett, hogy olyan pocakos angol apukára csinálták. Csak nem szólalt meg.

2011. júl. 19. 18:49
 7/24 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak problémáim a filmmel, de - már ne is haragudj -, az érveiden kissé mosolyogtam:)

Bevallom őszintén, én sem a szemekkel voltam elfoglalva. Persze bakik, értem én, és nem kellene bele. De ettől még a film érthető marad, és szerintem az emberek 99%-a nem igazán vette észre ezeket a hibákat. A tükrös résznek a történések szempontjából, megint nincs nagy jelentősége.

Az első bekezdésedben írtakra nem reagálnék. Neked ez hiba, én azt mondom, bőven belefér. Mostro megformálója például lehet, hogy nem vállalta a szerepet. A Ginny-s résszel szerintem csak időt próbáltak spórolni, hiszen így egy jelenetbe belefért, hogy Harry megszabadul a könyvtől, és egy kis romantikát is belecsempésztek.

A végén a "szemed az anyádé" mondat gondolom azért kellett bele, hogy a dolog - hogy Piton miért is kéri meg Harryt, hogy a szemébe nézzen - mindenki számára világos legyen, mert hidd el, akik nem olvastál volna a könyvet, nem jöttek volna erre rá:) A deani erdőnek azért nem lett volna értelme, mert előzetesen sem hallatszott a filmben, hogy ott vannak. Azt pedig mindenki levette, hogy piton küldte a kardot, az már nem annyira számít, hogy hogyan talált rájuk. Szerintem ez se sokaknak jutott eszébe.

De voldemort halála viszont tényleg felháborítóan vacak lett, ráadásul az ováció is elmaradt. 7 könyvön(filmen) keresztül harcolt mindenki Voldi ellen, és amikor meghal, mindenki né maga elé. Persze logikus, hogy a halottak rokonai nem jártak indiántáncot, de a többiek... Na mindegy. A másik, ami nekem hiányzott az - és talán ez a legnagyobb hibája a filmnek -, hogy Harry nem tisztázta Pitont, mielőtt Voldemort meghalt.

Szóval voltak hibái a filmnek, lehetett volna jobb is, bár én David Yates-től épp azt kaptam, amit vártam. Se többet, se kevesebbet:)

2011. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem tetszett,de tény,h a könyv jobb-mint álltalában.- viszont nekem az első 2 rész a kedvencem.
2011. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Remélem már lenyugodtál.:D



Sokat nevetgéltem miközben olvastam a kérdésed,viszont minden egyes szavaddal egyetértek!:D

Csak azt a jelenetet nem rontották el a filmben ami szóról-szóra megegyezik a könyvvel...:(


Ha még ingerelhetlek egy kicsit akkor megemlítenék én is egy pár számomra fájó jelenetet.

Pl amikor Ron nyitja a titkok kamráját,és megjegyzi,hogy Harry beszél álmában,Hermione meg rávágja,hogy ezt nem tudta.No ennek mi értelme volt?Nem értem.

1 Ron szövege nem lett volna hosszabb,ha azt mondja,hogy hallotta amikor Harry így nyitotta ki a medált.

2 Mi az amit Hermione ugyan nem tud Harry-ről?Talán jobban ismeri mit Ő saját magát.

Vagy a vége jelenetben amikor Harry a fiával beszél,ugyan miért nem lehetett beszúrni a TÉNYLEG helyett azt,hogy:a Süveg nekem figyelembe vette a kérésem...


Valamit ami nekem minden filmben csalódás az az,hogy nagyon együgyűek benne a főszereplők.Nagyon keveset beszélnek,a jeleneteik felében csak néznek egymásra,nekem nem jön át a személyiségük.Iszonyúan dühít,mert hallom a fejemben azt a párbeszédet ami a könyvben köztük ilyenkor elhangzik.Miért nem mondhatják el??Kit zavarna??

Az előző részben is Pl amikor meglépnek az esküvőről,öltöznek át,és Hermione megrázza a gyöngyös táskát.A filmben csak azt mondja,hogy:Ajaj,ezek a könyvek voltak.....aztán lesnek egymásra kb 5-6 másodpercig.Ugyan miért nem mondhatja ezalatt Hermione,hogy:Pedig ABC sorrendben voltak!Semmiség,de nagy adalék lenne a filmben is,hogy jobban átjöjjön a személyisége.


És még ami zavart ennél a filmnél az az,hogy olyan mintha kiválogatták volna a megvalósítandó jeleneteket,aztán felvették,és összevágták.Nem mindig van a jelenetek között átmenet,ugrásokat érzek benne a történetben.Pl amikor Frics beszalad a nagyterembe,vagy amikor Mrs Weasley nekiront Bellatrixnak,vagy még a csók is ilyen Ron és Hermione között.Na,ez is megvan,mehetünk tovább,következő jelenet!!!


Viszont a Herceg meséje frankó lett,nagyon jól megvágták,élvezhető volt.De ha a végén nem hangzott volna el az,hogy "Hát ennyi év után is Perselus?-Örökké-felelte Piton.",én lehet felálltam volna és kijövök a moziból....


Ja,és ami még fájt nekem az az,hogy amikor Harry áll a rengetegben Voldemortal szemben,na mi virít a kezében?Hát a pálcája....MIÉRT?


Viszont Narcissa,jelenete igazán jó volt.Megláttam az aggódó anyát a szemében.Sőt Malfoyék összes jelenete jó volt.

2011. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Engem igazából csak az zavart nagyon, hogy Lily szeme barna volt, de az
2011. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!