Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem lenne érdemesebb egy...

Nem lenne érdemesebb egy sorozatot így készíteni?

Figyelt kérdés

Tehát, nem húznák el az évadokat, lenne egy jó kezdése és egy korrekt befejezése. Például 1-4 évadokat készítenének legfeljebb, és azokban sem huszonvalahány részek lennének, hanem tíz körül (10 +/- 3).

Engem nagyon szokott idegesíteni, hogy egy jól induló sorozatot húznak minél tovább, aztán kezd ellaposodni, de az ember mégis várja, hogy legyen valami új, beleölnek rengeteg pénzt, aztán semmi vagy egy valóban jó sorozatot a "nézettség hiánya" miatt lezáratlanul hagynak, oda nem adnak több dohányt, pedig minőségben sokkalta jobb, mint az ezer részesek.


Te hogy vélekedsz erről?


2011. aug. 2. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen típusú sorozatról van szó. mert pl. egy House-nál szerintem teljesen ok a 20+ rész hiszen nagy részben epizodikus.


Vagy 20 perces humor sorozatoknál mint a Dokik, Így jártam anyátokkal stb... is szintén teljesen jó a 20+ rész. Sőt az In treatment első évada 43 részes és még ez is inkább kevés minthogy sok lenne.


De persze van olyan sorozat amin érződik hogy túl van húzva. pl a Smallvile-nél volt ilyen érzésem itt tényleg jobb lett volna kevesebb rész de azt mondjuk nagyobb költségvetéssel megcsinálni.


Aztán, Amerikában is sok olyan nagyon jó sorozat van ami nem 20+ részes, igaz ezek főleg kábeles műsorok (PL. OZ, Dexter,Spartacus).


De pl. Angliában nagyon ritka a 20+ évad.Ott inkább 10 rész körüli (pl. skins) egy évad, de van amikor csak 4-6 rész(pl.Luther, Misfits) van egy évadban.


Az ezer részes sorozatok pedig szappanoperák, az egy teljesen más kategória, sok értelme nincs összehasonlítani a "hagyományos" heti/időszakos sorozatokkal.

2011. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, csak annyi még, hogy az ezer részt képletesen értettem. De ahogy látom, átlátod a dolgokat te is.
2011. aug. 2. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet minden ízlést eltalálni. Lehet, hogy neked lapos, de nekem pl tetszik. És így tovább.
2011. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg én pl szeretem ha hosszú egy sorozat, pont azért nézem, mert nekem egy film rövid.
2011. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A dolog nem a dramaturgián és a nézői igényeken, meg azon múlik, hogy mi lenne a jó, hanem hogy mit akar a megrendelő tévécsatorna, ami számára a sorozat készül.

Mivel a csatorna adja a pénzt, ő mondja ki a végső szót is minden szempontból. A tévésorozatok elsődleges célja a nézettség növelése, és hogy minél többen lássák a reklámokat, ugyanis abból van a legtöbb bevétele a tévétársaságoknak. Vagyis minél nézettebb egy műsor, annál többen látják a reklámokat is. Elsősorban tehát ezért húzzák el a sorozatokat minél tovább, mert a lehető legmagasabb nézőszámot akarják elérni, mert ebből származik a legtöbb profit is. Röviden ennyi a lényeg.

2011. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!