Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van egy olyan 3D szemüvegem,...

Van egy olyan 3D szemüvegem, aminek mindkét lencséje szürke. ha csak a bal oldali lencsén keresztül nézek (másik szemem becsukom) akkor a képernyő fekete lesz. Ez normális? Mondanátok olyan filmeket, képeket amiket megtudok nézni ezzel a szemüveggel?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 15:26
 1/9 A kérdező kommentje:
a szemüveg fekete fehér, elvileg
2011. szept. 20. 15:55
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez aktív szemüvegnek hangzik az elmondásod alapján. Otthoni 3D-s tévéhez használhatod, ill. olyan 3D-s mozifilmekhez, amikhez nem anaglif szemüvegeket használnak.
2011. szept. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de ez papír szemüveg
2011. szept. 21. 18:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ilyenem van nekem is :D ez olyan h 2 speciális vetítőd van és egyszerre játszod le aszt a bizonyos fílmet :D(pár centire kell elmozdítani h ne legyenek egyben a képkockák :D
2011. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudsz példának küldeni egy ilyen videót?
2011. szept. 23. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:
sajnos nem én is régebben kaptam egy ilyen osztály kirándulásos filmvetítéshez ami ilyen dinoszauruszos ismeret terjesztő film volt sajnálom
2011. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg polárszűrős "lencse" van benne. Ha 90 fokkal elfordítod (döntöd a fejed), akkor a másik szemeddel látsz. Ehhez speciális vetítő kell, vagy egy külső aktív polár szűrő.
2011. nov. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen igen az elötem szóló tugya nekem is ilyen van xD
2011. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

"Van egy olyan 3D szemüvegem, aminek mindkét lencséje szürke. ha csak a bal oldali lencsén keresztül nézek (másik szemem becsukom) akkor a képernyő fekete lesz."


Ezek szerint LCD monitorod van.

Az LCD képernyő működési elvéből adódóan (kettő polarizációs szűrő között van a folyadékkristály réteg) polárszűrőn áthaladó, így már polarizált fényt nézel. Ezért a szemüvegben elforgatott poláraszűrőn keresztül ennek így kell történnie. De mivel csak egy síkban polarizált az ilyen képernyő, ezért nem láthatsz rajta 3D képet, hacsak nem 3D megjelenítéshez készült speciális monitorról van szó. Annál sem mindegy milyen elven jeleníti meg a térhatást, annak megfelelően aktív vagy passzív szemüveg kell hozzá.

2012. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!