Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Németek vajon mennyire...

A Németek vajon mennyire örültek a Becstelen Brigantyk és hasonló filmeknek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 19:03
 1/6 anonim válasza:
100%

Gondold el, mi mennyire örülnénk, ha minden egyes évben kijönne egy háborús kalandfilm, amiben mi magyarok mind egy szálig szadista militáns állatok lennének, akiket lelőlének a "jófiúk", mintha ezzel valami nagy szolgálatot tettek volna a világnak. Ráadásul a becstelen brigantik egy ostoba mese.


Amúgy a legtöbb német amennyire én tudom, teljesen szakított azzal a korral, és így kellő távolságból tudják tekinteni ezeket a filmeket (persze ugyanakkor szégyellik is magukat).

2011. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első:Egyetértek :\ próbáltam egy kicsit az ő szemükkel nézni a dolgot,és ha pl.a mi Délvidéki vérengzésünkből csináltak volna valami hasonlót, akkor ugye egyből nem is lenne olyan eszméletlen az a film...
2011. szept. 29. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

A történelmet nem lehet megváltoztatni, ami történt, megtörtént, el kell fogadni, túl kell lépni rajta. Amúgy maguk a németek is elég sokszor feldolgozták az egész második világháborús témát, persze ez nekik nyilván olyasmi lehet, mint a magyaroknak Trianon... De nem hinném, hogy nagyon fanyalognának egy új filmen, hiszen ők maguk is tudják, mi történt akkoriban.

Meg persze nem lehet egy egész országot és egész népcsoportot megbélyegezni azért, mert egy diktátor romlásba vezette őket.

2011. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én Németországban élek,s pontosan tudom a választ!Egyszerűen kifigurázzák Hitlert!Kiröhögik a hülye beszédjei miatt,stb...Ettől függetlenül,mindig óvatosan fogalmaznak vele kapcsolatban...Szégyellik,de azért még mindig érzek bennük egy kis rasszizmust!Ezzel nem bántani akarom őket,hiszen ezzel keltek- feküdtek mindig,csak leírtam...

Amúgy Trianonnál ők is hatalmas területet vesztettek el!!!!

2011. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, mondom én. Mindenki sokat veszített a második világháborúval, és kevés idő telt el azóta, még mindig érzékeny pont a németeknek.

Egy régi vicc szerint háromféle német létezik: aki náci volt, aki most az, és aki majd az lesz. Ez azonban sokkal univerzálisabb dolog, nem lehet csak egy népcsoportra alkalmazni. A tudatlanság, kilátástalanság, munkanélküliség, elkeseredettség, stb. akárkiből ki tud hozni olyan érzéseket, amiket különféle torz gondolatokká szőve meg lehet vezetni az egyszerű embereket. A szélsőjobbos gondolatoknak melegágya a buta, rosszindulatú tudatlanság.

A németek azóta is igyekeznek "jófiúk" lenni, mert tudják, minek nem szabad újra megtörténnie.

2011. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Teljesen igazad van,1 kivételével!

Ha jól tudom,Trianon az első világháború után volt:)

2011. okt. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!