Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy tudnék rajzfilmet készíteni?

Hogy tudnék rajzfilmet készíteni?

Figyelt kérdés

Mi szükséges hozzá?

Milyen program?

Amivel gyorsabban tudok dolgozni,mint a Movie Maker.

Azt tudom,hogy mindent külön-külön meg kell rajzolni.

Hogyan fényképezzem?

Mire/Mivel támasszam ki a fényképezőgépet,és mire/mibe helyezzem a képet,hogy ne ugráljon a kép?

Mivel színezzek?

Előre is köszi! :D



2011. okt. 31. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb,hogyha veszel egy fehértáblát (amire tudsz filctollal rajzolni). Mellé veszel pár színes táblafilcet és rajzolsz. A fényképezőgépet legegyszerűbb állványra állítani,de ha nincs akkor pl. könyvek és hasonló. Lényeges még a fény is... szóval egy asztali lámpát szerezz be. A program kérdéshez meg annyit,hogy a movie maker kezdésnek nagyon jó,de én az AVS video editor-t használom mert nem csak gyurma/rajz filmeket készítek,hanem rendes emberszereplős 3 perceseket is és az jó a vágásra is. Sok sikert hozzá! Én már három éve készítek ilyesmiket,annyira megszerettem,hogy már média osztályba járok és célom a filmrendezés. :D

15/l

2011. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :D

És grat! :D

Esetleg el tudnád küldeni az egyik filmed? :)

Milyenek?

Én 14/F vok.

2011. okt. 31. 18:59
 3/6 anonim válasza:
Adobe Premiere a legjobb, mindent tud, gyors, profi. Elég borsos az ára, de ha komolyan gondolod a filmezést, megéri beszerezni. A tábla-táblafilc dolgot nem ajánlom, nem lehet vele szépen dolgozni. Ha rajzos animációt akarsz, akkor vagy digitális, vagy a sima papírra készült, ha papír, akkor meg szerezz egy lyukasztót, egy átvilágítós asztalt (fiókra szerelt üveglap,benne izzó), és valamit amire feltűzöd a lyukaknál a papírt hogy ne csússzon el mikor lefotózod (a lyukak a papíron mindig ugyan ott legyenek!). Szerezz egy fotóállványt, elég egy sima egyszerű is, nem kell semmi hiperextraszuper funkció, de fontos hogy tudd úgy beállítani, hogy lefelé is tudj fotózni.
2011. nov. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2011. nov. 9. 17:23
 5/6 anonim válasza:

a másik professzionális progit itt találod:

[link] magyarországon is kapható, régebbi verziókat olcsóbban meg is lehet venni (kb 40 000 Ft) http://www.youtube.com/watch?v=PXG-abuNT_Q

itt meg találsz oktatóvideókat magyarul. Sokat segít ha van egy rajztáblát, a wacom jó márka, professzionális A/4 tábla 100 000 Ft de kisebbet sokkal olcsóbban is kapsz már akár 20 000 Ft-tól. Feltéve ha digitálisan akarsz dolgozni.

Ha a hagyományosan készített formához kívánsz ragaszkodni, akkor azt lyukasztott papírral szokták csinálni amiket alulról megvilágítanak, megrajzolsz két képet és egymásra rakod őket a harmadik papírt ráhelyezed, és a köztes pozíciót átrajzolod, aztán így tovább. Oktatásban legegyszerűbben pedig itt vehetsz részt:


[link]

2013. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. aug. 8. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!