Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szomorú, tanulságos vagy...

Szomorú, tanulságos vagy igaztörténet alapján készült filmeket tudtok mondani?

Figyelt kérdés
régi 1980 elötti filmek kizárva :)
2012. jan. 15. 13:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
esetleg rövid leirást adjatok lécci. Köszi
2012. jan. 15. 13:03
 2/21 anonim ***** válasza:

A Hullám című film az, ami igaz történet alapján készült, és tanulságos is. Egy német iskolában játszódik, egy tanár már-már diktatúrát csinál az iskolában, egy project-hét miatt, beleavatva az iskola majdnem összes diákját, majd rájön, hogy az irányítás kicsúszott a keze közül. Nem régi film, 2004, vagy 2005-ös. Hirtelen ez jutott eszembe.

A másik amire szerintem mindhárom jelző illik, az a Tizenhárom. (Thirteen)

Én feliratosban láttam, de van magyar szinkronos is. Két tizenéves lányról szól. Az egyik lányt mindig lenézik a suliban, mert nem elég menő, nincsenek jó cuccai, mégis menő akar lenni. Ekkor találkozik egy lánnyal, aki rossz hatással van rá. (drog, lopás, szex, stb). Elég lehangoló a film, főleg a legvége, de ha ilyen jellegű filmeket keresel, megéri megnézni. Nagyon tanulságos, igaz történet alapján játszódik, és szomorú is, nem kicsit.

Esetleg ajánlanám a "Rekviem egy álomért" címűt is, a lényege nagyjából ugyanaz, mint a Tizenháromnak.

2012. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Én is szeretem az olyan filmeket, amelyek igaztörténet alapján készültek, de szinkronosan keveset találsz.

Legutóbb 2 ilyen filmet láttam, nagyon tetszett és ajánlom neked.


Ilyen pld : A Breszti erőd - The Brest Fortress ( 2010 )

A film bemutatja a Breszti Erőd védelmét, amit 1941. június 22-én megtámadott és foglalt el kemény ellenállásba ütközve Hitler hadserege. Szomjúsággal és a civilek és családjaik védelmezésével legyengített vörösökre még egy két tonnás bombát is dobtak! A filmet egy öregember meséli el aki részt vett a harcokban gyerekként!


***************************************


A másik: The Way Back


A szabadság felbecsülhetetlen értékű kincs, és az ember akár a lehetetlenre is vállalkozik, hogy visszanyerje azt. Ez a gondolat jár a fejében néhány hadifogolynak is, amikor eldöntik, hogy megszöknek a szibériai gulagból, és bármi áron is, de hazajutnak. Hat rab indul útnak, hogy eljussanak Indiába, köztük az amerikai Mr. Smith (Ed Harris), az indulatos orosz, Valka (Colin Farrell) és a fiatal lengyel srác, Janusz (Jim Sturgess), valamint hozzájuk csapódik egy árva lengyel lány, Irena (Saoirse Ronan), aki szintén az életéért menekül. 4000 mérföldet kell megtenniük gyalog a Takla-Makán sivatagon és a Himalája fagyos csúcsain keresztül. Az út a biztos halállal egyenlő, a kis csapat szökevénynek azonban ez az egyetlen esélye, hogy újra szabad emberként éljenek.

2012. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Hacsi - A leghűségesebb barát (igaz történet)

A boldogság nyomában (ez is megtörtént események alapján készült)

A szív bajnokai (asszem ez is)

A felolvasó

2012. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Elcserélt életek (2008): A '20-as években egy anyuka egyik nap arra ér haza a munkából, hogy eltűnt a kisfia, majd hónapokkal később a rendőrség beállít egy teljesen másik gyerekkel, mondván, hogy az a nő fia. Persze ő minden követ megmozgat annak érdekében, hogy tovább folytassák a keresést, de akkoriban a nőknek nem volt joga beleszólni a fontos ügyekbe, így rá sem hederítenek. Nagyon feszült és szomorú film, de természetesen remek színvonalú is.


Az osztály (2007): Kevésbé ismert, de annál nagyszerűbb észt dráma. Nagyon kemény eszközökkel mutatja be az osztályokban kialakult klikkesedés következményeit. Adott egy főszereplő fiú, akit a többiek okvetlenül piszkálnak és minden nap porig aláznak. Pedig a srác nem a legokosabb tanuló,, nem is piszkál másokat, egyszerűen csak a többiek őt szemelték ki. Az egyik fiú az osztályból azonban megunja ezt a terrort és a sértett srác oldalára áll, ezzel magára haragítva az osztály többi részét. Később a két fiú elhatározza, hogy drasztikus módszerekkel, de véget vet a sorozatos b.sztatásnak. Szívszorító dráma barátságról, rengeteg társadalomkritikával és néhány elképesztően durva jelenettel.


Schindler listája (1993): Kicsit hosszú, de annál jobb film a zsidók elnyomásáról és Oskar Schindlerről. Nagyon megható jelenetek vannak a filmben, a realista ábrázolásról nem is beszélve.

2012. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

300

nagy sándor

2012. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
titanic
2012. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én tudok egyet katosás fil

az a cime hogy:tore! tore! tore!

2012. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Homeless in Harvard- tegnap néztem meg, nincs szinkron hozzá, angolul nagyon is élvezhető, nem kell nagy tudás hozzá.

Nagyon jó film, a címe pont eleget árul el, ideális ajánló :)

2012. aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Életrevalók

Életem a szörf


Mind a kettő igaz történet alapján készült és nagyon jó filmek :)

2012. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!