Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Házidogát kellene írnom az...

Házidogát kellene írnom az Amerikai História X című filmről, lennétek szivesek segíteni?

Figyelt kérdés

Itt van pár kérdés erre kell válaszolnom. Nem kérek teljes fogalmazást, csak pár támpontot, hogy tudjak mire támaszkodni:


1. Mire hívja fel a rendező a figyelmet? Mi a film mondanivalója?

2. Állást foglal-e a rendező? (indoklás)

3. Mi a film műfaja? Szerzői film esetleg?

4. Jellemző filmes eszközök? (pl. flashback, premier plán, lassítás, narráció)

5. Mi a véleményed a film végéről?


A segítségeket előre is köszönöm!


2012. febr. 8. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy ezzel a filmmel :D mi ugyan ilyet az "isten hozta őrnagy úr"-ból írtunk, mondjuk nem volt rossz az a film :D


1. Szerintem elég egyértelmű hogy a rasszizmuson van a fő hangsúly. Igazából ez a film rasszizmus ellen szólna, hiszen egy kamasz fiú, amikor meghal az apja beáll a skin-ek közé és elég keményen vallja a nácizmust. Ehhez persze a nevelése is hozzásegítette, hiszen az apja többször is megemlítette, hogy miért kell fekete irodalmat tanulniuk a fiáéknak, meg hogy olyan tűzoltót vagy rendőrt (nem emlékszem pontosan) vettek fel mellé, akiket CSAK azért vettek fel szerinte, mert feketék. Apja halála után még rátesz egy lapáttal, hogy az anyja egy zsidó férfival jött össze és ezzel meg is alapozta a nácizmus melegágyát a kamasz fiúnál, hiszen apja halála után kereste a helyét és a fentebbi indokonka köszönhetően a fasisztáknál talált "menedéket". Ha megfigyeljük a filmben egyébként a fasiszta csoportosulásban egy csomó fiatal feltűnik, hiszen őket tudják legjobban befolyásolni ezek az eszmék. A börtönben viszont ugye nem akar behódolni annak, hogy más "fajjal" üzleteljen, ezért nézeteltérése lesz a börtönben lévő, hasonló nézetű emberekkel. Ezért ők ugye négarként kezelik, de akivel együtt dolgozik (az a néger férfi) mégis megvédi. Ő miatta nem kapták el többször és a végén meg is jegyzi, hogy ne "bántsd a tesókat", szóal tudta mit tett, mégis megvédte. Éppen ez az a dolog, amiért szerintem a rasszizmus ellen szól. Ezt belátja később Derek (bocs, csak most jutott eszembe a neve :_D már visszább nem írom le:D) és az öccsét is ezért akarja kirángatni a dologból, csak már késő.


2. Na ezt nem igazán tudom. Szerintem igazából nem foglal állást, de ha mégis, akkor az az előzőekből következhet: a rasszizmust ellenzi. Viszont hallottam egy olyan dolgot is (ez egyáltalán nem biztos, szóval ne írd bele), hogy a filmet eredetileg úgy akarták leforgatni, hogy a végén Derek ismét leborotválja a fejét. Ez egyáltalán nem biztos, csak gondoltam megemlítem a dolgot, ne írd bele :D Amúgy meg Derek öccse azért védi meg a néger fiataloktól a fehér diákot, mert meg akarják verni, és a végén mégis meghal. Ennyiből egy kis társadalomkritika vagy akár rasszizmus is lehet a filmben, de ez szintén bizonytalan.


3. A film műfaja dráma.


4. Lassítás az biztosan található benne, például a végén amikor meglövik a fiút, a drámai hatás végett szerintem. Ezért ott el is halkul az egész film és csak a cselekvéseket látjuk. Flashback-ek is vannak, itt arra kell gondolni hogy Derek visszaemlékszik a börtönben történtekre és nem egyszerre hanem többször mesél el részleteket belőle. Amúgy amikor visszaemlékszik a kosarazásra, az is jó lehet, sőt szerintem a film eleje is flashback. Narrációra nem emlékszem, de lehet van benne valahol az elején, végén -> ez bizonytalan.


5. A film véger összefügg a mondanivalóval: nem szabad engedni, hogy a rasszizmus irányítsa az életet vagy komolyabban belemélyedjünk egy hasonló közösségbe hiszen beláthatatlan következményei lehetnek. Amúgy sajnáltam a gyereket, mert igazából ki akart lépni a dologból csak túl későn döntött így. Amúgy meg azért kellett meghalnia, mert egy társát megvédte a többiektől.



Remélem tudtam segíteni, bocs, ha félreírtam valamit vagy esetleg rosszul informállak :D csak sajnos már régen láttam a filmet. Sok sikert a házidolgozathoz!

2012. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

Annyit fuznek hozza, hogy szerintem azert is kellett meghalnia a sracnak (de ez szimplan fatalista hozzaallas), mert csak igy valt bizonyos szempontbol igazsagossa a helyzet. A batyja brutalis modon megolt egy embert, es barmennyire is jo utra tert, akkor sem lett volna igazsagos, hogy megussza par ev bortonnel, es utana nyugodt eletet el. Hiianyzott volna az ertekvesztes.


A fiu halaval lehetett igazan ramutatni a rasszizmus veszelyere. Az elejen egy egyebkent sem szimpatikus bunozo hal meg, itt viszont egy olyan szemely, akit a tortenet soran megkedveltunk. Ezert sokkal megrazobb a halala, ezzel mutatja neg a film, hogy olyanok kerulhetnek veszelybe, akiket szeretunk.

2012. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!