Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki látta az Átnevelő c....

Ki látta az Átnevelő c. filmet? Mennyi ennek a valóság alapja? Ma is vannak ilyen táborok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma.. FONTOS!!! Irjon valaki..

2012. júl. 8. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha erre gondolsz: Átnevelő tábor, akkor szerintem nincs sok valóságalapja, bár az amerikaiak szeretik a filmek elé irni, hogy "megtörtént események alapján", de legtöbbször még köszönőviszonyban sincs a film a valósággal.

Lásd: Az angol beteg.

2012. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Igen arra gondoltam, nagyon siettem és lemaradt a tábor szócska. :D
2012. júl. 8. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Sztem nicsnen valóság alapja

Maga a film viszont tetszett

2012. júl. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a koment miatt vettem észre ,hogy lemaradt a tábor:)
2012. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ilyen táborok valóban léteznek, főként az Egyesült Államokban. Néhány éve egy magyar forgatócsoport készített is dokumentumfilmet egy ilyen "átnevelő táborban". Az intézmény vezetői úgy nyilatkoztak, hogy a céljuk megtörni és újra felépíteni a hozzájuk került fiatalokat. Néhányuk azért került a táborba, mert kipróbálták, milyen a dohányzás, a sörözés vagy például az egyik lány azért, mert elkezdett járni egy fiúval. A szülők pedig a könnyebb utat választva, inkább elküldték őket egy ilyen helyre, ahelyett, hogy felelős szülőként kicsit jobban odafigyeltek volna a csemetéikre. Azt pedig el sem tudom képzelni, hogy egy 5 éves kisfiú mi olyat tudott tenni, amivel kiérdemelte volna ezt a fél éves katonai tábort, ahol ugyanúgy kellett teljesítenie, mint kamasz korú társainak. Szegény kis srác elbukta a záróvizsgát, aminek a végén jeges vízzel teli hordóban kellett ácsorognia, de nem bírta tovább pedig nagyon küzdött. A "legszebb a dologban", hogy mivel nem sikerült a vizsgája, a szülei még egy félévre visszaküldték. Tanulságos dokumentumfilm volt, ami erőteljesen súrolta a horror műfajt. Arról nem is beszélve, hogy volt egy szoba, ahol nem voltak kamerák és egy renitens 16 éves fiút bekísért oda több keménykötésű táborőr.........
2012. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ahol nem voltak kamerák"

[link]

Ebben a filmben nem voltak kamerák

2012. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
láttam a filmet, egyébként tényleg léteznek ilyen táborok. több országban is azon vitatkoznak, hogy létre kellene hozni ilyen táborokat annak érdekében, hogy megváltoztassák a fiatalokat. Egyébként ebben nem értek egyet. Ha a fiatalok valami rosszat cselekszenek, ami már tényleg nem megbocsájtható, ott a fiatalkorúak börtöne, ahová kerülhetnek. A szülők pedig ha beadják egy ilyen helyre gyermekeiket anélkül hogy ellenőrizték volna valóban megfelelő hely-e ez a számukra, akkor nem igazi szülők.
2012. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Valakit ilyenbe küldenek, mert lefekszik egy lánnyal?! Ez olyan nagy bűn?! Ha a fiúk nem feküdnének le a lányokkal egyáltalán/a férfiak a nőkkel, akkor már rég kipusztult volna az emberiség...hova süllyedtünk?! Titanik..
2018. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!