Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy vannak ezek az idézetek...

Hogy vannak ezek az idézetek angolul?

Figyelt kérdés

- Megőrültem, amikor veled voltam. Nem engedhetem, hogy újra megtörténjen. A szerelemnek nem erről kéne szólnia, őrültté tettél.

- Te pedig most őrjítesz meg. És pontosan ez az, amiről a szerelemnek szólnia kell.


Emlékszik a kifestőkre kiskorából? Én utáltam. Ha le akarok rajzolni egy házat, akkor nekem ne más mondja meg, hogy milyen legyen, érti?


(Skins)


2012. júl. 18. 12:47
 1/1 Ian Catman ***** válasza:

Először néhány alapmegjegyzés:

Az idézetek nyilván eleve angolból vannak magyarra fordítva. Minden ilyen esetben először az ANGOL EREDETIT kell megnézni, és ez ma már a neten nem nehéz. Minden oda-vissza fordítgatás káros, értelemvesztő, félrevezető.

Másodszor. Nem tudom miből idézel, talán egy film. Ezeket műfordításnak hívják, tehát nem szó szerint fordít, hanem a szövegkörnyezetnek megfelelően. Nem ismerve a környezetet, a művet (nem tudom, mi az a Skin), nem tudok mit mondanik, mint hogy (mivel szeretek fordítani), feltételezem, hogy magyar az amit leírtál eredetileg is (ami szerintem nem igaz, de ezt kell feltételeznem), másodszor filmszövegnek tűnik (akkor nagyon szabadon és társalgási, eseltleg szleng angolban kell fordítani), harmadszor ezeken belül is én az amerikai angolt veszem elő.

Tehát.

(Még minidi, először nézd meg az eredetit, de ha nincs...)


- I was crazy when I was with you. I can't afford it to happen again. Love shouldn't be about this, you've made me crazy.


- But you make me crazy right now. Just this is what love should be about.


Do you remember of the painting books of your childhood? I hated them. If I want to draw a house, nobody should tell me how it should look like, get me???"


kb.

De fogalmam nincs, milyen szövegkörnyezet van, előttem egy filmbeli jelenet párbeszéde volt most a fejemben, elképzelve.

2012. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!