Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az "Amerikai história x" című...

Az "Amerikai história x" című filmnek mi a mondanivalója, tanulsága? Leírást tudnátok írni? Mert fogalmazást írok róla!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 28. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem az alap mondanivalója a megbocsátás, és az hogy ne ítélj elsőre/külsőre. Egy embert sem szabad megítélni származás/bőrszín/vallás miatt. Az én személyes véleményem a rasszizmusról (tudom, hogy nem közvetlenül kapcsolódik a kérdéshez, de muszáj leírnom), hogy felesleges problémákat szül. A cigányok, a négerek, és néhány zsidó azért tart most ott, ahol tart (lopás, gyilkosság, csalás), mert elsőre elítélik őket, még csak meg sem próbálják őket megismerni. Vegyünk mondjuk egy rendes cigányt, aki dolgozni, ki akar törni abból a nyomorból, ahol van, de ez nem lehetséges, mert szinte első pillantásra elítélik. "Persze most nem a "kifestem bazi nagy házamat rikító vörösre, és oroszlán szobrot rakok a kerítés oszlopaira, mert az úgy még feltűnőbb" kategóriájú emberekről beszélek. A filmben Dereket akkora erejű atrocitás érte a feketék részéről, hogy ez bebéklyózta az agyát, de a sors fintora, hogy 2 fekete segítségével (Lamont és Sweeny igazgató) megvilágosodik, és "jó útra tér". Tehát a film alapvető lényege, hogy tanulj meg megbocsátani, és ne ítélkezz olyan emberek felett, akik mások mint te. (Bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett.)
2013. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg a filmet és értelmezd a saját értékrended szerint, enélkül nem fogsz tudni írni róla.


Amúgy milyen suliba jársz, ahol ez a tananyag?

2013. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy a nigggerekkel sok baj van, de mégsem megoldás, ha arra szenteled az életedet, hogy gyűlöld őket.
2013. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!