Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire eredeti ötlet? Többi...

Mennyire eredeti ötlet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Eléggé megtetszettek mostanában anime és manga történetnél az kicsit szerényebb ecchi történetek, amiben azért van is történet szála a dolognak...de sajnos arra a következtetésre jutottam, hogy ami tetszett is, ezek mind nagyon hamar véget értek és a kitalálója valami oknál fogva nem folytatta... Na most a kérdésem a következő, rávetemedek arra, hogy saját magam készítsem el a saját képregényemet manga stílusban. Sokat gondolkodtam azon, hogy mi legyen maga a történet, kik legyenek a szereplők...1 teljes hét alatt arra jutottam, hogy vázlatosan meg van a történet. Két főszereplőt képzeltem el, hasonló mégis egyedi képességgel. Egy közelharcos és egy távharcos (katana, íj). A képességüket addig dolgoztam ki, hogy a történet előrehaladtával ki derül a múltjuk a szereplőknek stb., egy idővel a közelharcos képes lesz árnyék kardot létrehozni, amivel sokkal jobban tudna harcolni, valamint igaz ez a távharcos szereplőnkre is, aki alapból ezzel a képességgel fog kezdeni (persze nem rögtön az elején, hanem amikor harcra kerül a sor), tehát sima íja nem lesz. A kérdésem pedig annyiból áll, mennyire eredeti ötlet, hogy valaki az árnyékot manipulálja fegyverként avagy a történetben szereplő "gonosz" egyének is árnyék szörnyek / démonok / áruló "árny harcosok" lennének. Nem vagyok jártas ilyen téren tehát nem tudom, hogy valaki feldobta-e már az ötletet és mangába öntötte-e. Ezért kérném a véleményeteket, hogy mennyire egyéni ötlet, hisz másolni nem akarok. A képregényt egyenlőre nem tervezem kiadatni, valamint bármi nemű hasznot húzni belőle, csupán saját magam és néhány más ember szórakoztatására készül / ingyenesen megtekinthető! Na kicsit hosszú lett, remélem sikerült megfogalmaznom mit is szeretnék tőletek megtudni...:D

2013. máj. 16. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég kevés dolog van, amit mangában még nem csináltak meg, de mondjuk ha tudsz valami sajátosat vinni a dologba, akkor szerintem már érdemes belekezdeni:)
2013. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg tudod csinálni egyedien, de a narutót nem fogod túlszárnyalni... :)

( azt úgyis majd én akarom )

2013. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Imádom az ilyen animéket, kíváncsivá tettél.

Mivel ezt majdhogynem egy éve írtad ki, akár az is lehet, hogy elkészültél vele. Ha így van nagyon szívesen elolvasnám.

Ha mégsem csináltad meg, akkor csak javasolni tudom, mert ebből tök jó animét lehetne összehozni (szerintem). :)

2014. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, arra jutottunk, hogy visual novell lesz belőle ami szépen lassan már készülget is, csak sokat kell animálni és rajzolni. :) Akit érdekel, hogy mi hogyan alakult az olvassa tovább! :)

A történet végeredményében így fog kinézni:

Bevezetés:


A sorozat főszereplője egy 17 éves középiskolás, aki átlagos életet él, de mindig is bántotta a gondolat,

hogy semmi az ég világon nem történik. Az életet elég unalmasnak találta, hisz ugyan úgy telt az összes nap.

Hiába kutatatott akármilyen mágia, vagy valami elképzelhetetlen dolgok után. soha semmit nem talált,

így hát már-már feladta a vágyait és beletörődött a sorsába.

A napjai ugyan úgy teltek mint az összes többi, ám mindenkivel előfordult már dezsávű érzés, vagy

hasonló különös dolgok. Egy nap fő hősünk arra lett figyelmes, hogy néha furcsa dolgok történnek körülötte.

Árnyakat lát a sötétben, úgy érzi valami figyeli, és mintha befolyása lenne néhány dolog alakulása fölött.

El is érkeztünk az éjszakához mely fő hősünk legérdekesebb estéjére alakult, félálomban lehetett mikor

megpillantotta az ágya mellett álló emberi alakot öltő árnyat. Testét nem tudta mozdítani, csupán tekintetét.

Próbált minél hamarabb magához térni, és visszaszerezni az uralmat saját teste felett, ám amikor ez sikerült az árny

hátrálni kezdett majd eltűnt. Nem nagyon foglalkozott vele így hát folytatta mindennapjait, mondván képzelte a dolgot.

Ám máris elérkeztünk ahhoz a naphoz, ahol minden elkezdődött. Az utcán sétálva főhősünket leszúrják, de nem hétköznapi

módon. Miközben összeesik gondolatait rendezni próbálja, rengetek kérdésre nem tudja hírtelen a választ. Elájul.

Késöbb mikor felébred a saját ágyában találja magát, bekötözve és egy lányt pillant meg yukatában (megj.:kitsune mask), ahogy

épp elhaggya a szobát. Története itt veszi kezdetét...


Összefoglalás:


A világban 2 különböző nagy csoport létezik. Mindkét csoportnak jelentős befolyása van. A csoportok követői nem hétköznapi emberek, mind különleges képességek birtokában vanna. Ezen felül van 7 harcos, akiknek szintén vannak követőik.

A 7 harcost a 7 kívülállóként is ismerik.


A 2 csoport között nagy ellentétek vannak. A történet folyamán mindenkinek van valami képessége, ám legtöbbször

ezek a többiekével megyegyeznek. Kitérés, gyorsaság, reflex, stb. A legtöbben nem mernek egyedi képességet használni,

mert aki megteszi, az örök életében szenvedni fog a mellékhatásoktól. Tegyük fel valaki jól lát a sötétben, akkor

ő nappal szinte vakként él. Ilyen egyszerűen működnek a dolgok. Fő hősünk igen különleges eset, hisz neki

befolyása van az árnyékok felett, azonban nincs semmi mellékhatása az erejének. Képes fegyvert alkotni árnyékból,

valamint ő is képes elérni azt a szintet, mint a többi különleges ember. Az egyik nagy csoport arra tette fel az

életét, hogy mindenáron kiderítik, hogy a mellékhatásokat hogyan lehet eltörölni, kerül amibe kerül. A csoport,

akinek az a lány is tagja aki megmentette a főhőst a történet elején, pedig saját nézeteit próbálja terjeszteni.

Szerintük nem szabadna léteznie a felébresztett képességeknek, így hát megpróbálnak mindenkit elpusztítani, aki ilyen képességgel rendelkezik.

Azt fontos megjegyezni, hogy ez a csoport a saját képességével együtt született, míg a másik csak késöbb

ébresztette fel az erejét. Akiknek a képességük velük született, nem kell szenvedniük a mellékhatásoktól.

Ha azt vesszük, ők a világ békéjét is hivatottak fenttartani, már már fanatikus módon. Így könyörtelenül

elpusztítják azt ami az utukba áll.


A 7 harcos hasonló helyzetben van, mint a főhős. Szintén sokkal késöbb ébresztették fel erejüket, de nem fizetnek

semmilyen árat érte. Tehát lényegében a háttérben a világ 2 részre van szakadva, míg a 7 harcos rejtőzködve él,

ám ők arra hivatottak, hogy mindenképp eltöröljék az ellentéteket ezzel békét teremtve a világon. Azonban

köztük is akadnak ellentétek.



Szereplők:



Shinozaki Ryiki: Hatalma van az árnyak felett, általában egy árnykard a fegyvere.

Kouchi: Neki szintén hatalma van az árnyak felett, egy árnykard a fegyvere. - Előbb ébresztette fel mint főhősünk, de van mellékhatása.

(Kantona): Ereje ismeretlen, fegyvere egy kasza.

Lány: Fegyvere egy kard, ereje ismeretlen.


Egyéb szereplők kitalálásra várnak.



Háttértörténetek:



Shinozaki Kouchi: Születésük óta együtt vannak, bár nem együtt élnek. Szinte mindent megosztanak egymással, főleg azért

mert nézeteik megegyeznek. Szint úgy unalmasnak találta az életet, akárcsak a főhős, sikerült

belecsöppenie egy másik világba.



(Kantona): Olyan családban született, ahol szándékosan ébresztették fel saját erejüket. A feladatuk a béke megörzése volt,

mikor még a 2 csoport együttműködött egymással, aki a béke útjába mert állni, azt könyörtelenül lemészárolták.

Mára ő maradt az egyetlen túlélő.



Yumei: A képessége vele született, ám nézetei nem olyan fanatikusak, mint a családtagjaié. Nem hajlandó elfogadni

az elveiket, azonban kénytelen úgy cselekedni, ahogy utasítják.



Asaeda Jun:



Személyiségek:


Főhős: Értelmes, néha meglepődik de nem túl idióta módon. Nem egyből jön rá a dolgokra, de kis idő elteltével megfigyeli

a körülményeket. Néha komoly, ám nem minden esetben.


(Kantona): Egyszerű elvet követ, ami problémát okoz, egyszerűen pusztítsd el, gondolkodás nélkül. Nem igazán érdekli

mások véleménye. A gyilkolási elvéből adódóan konfliktusok alakulnak közte és Yumei között. Komoly, beképzelt,

ellenszenves.


Yumei: Elnyomott, kényszerből teszi amit tesz. Nem élvezetből gyilkol, azonban ha rákényszerül akkor megtesz mindent

a saját elveiért, akaratáért. Néha hideg, és ellenszenves, azonban van gyengédebb oldala is.


Jirou (Agu): Egyszerű diák, perverz, nem tud a másik világ létezéséről, belefolyik az eseményekbe, és ereje késöbb ébred fel.



Visual Novell Koncept:


Aláfestő zene, normális iskola élet bemutatása az 1. napon.

Kicsit gyanusnak beállítani a főszereplő rokonát.

Főhős háza, stb. Első árny.

Másnap iskola, majd utána a főhőst leszurják.

Történet folytatása.


Első rész: Bevezető


Az 1. nap végéig tart.


Második rész: Az árny éjszaka


Az első nap cselekménye szinte teljesen meg van, már csak formázás alatt áll, amivel elvagyunk maradva azok a rajzok. A desing szépen alakulgat. Elég régen írtam ezt már ki, de így hogy eltelt több mint 1 év, bizonyítja, hogy nem adtam/adtuk fel "álmainkat" :))


Az első nap cselekményét nem spoilerezem le. :)

2015. ápr. 16. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Szép munka, főleg ahhoz képest, hogy a legelső műved!

Engem mindenképp érdekelne.Várom a további fejleményeket az alkotás készültségéről. Szívesen el is olvasnám, ami eddig készen van a történetből.

2016. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Régi kérdésem, de mai napig nem adtam fel a megvalósítást, úgy néz ki nemsokára újult erővel vághatok bele, egy kis felelevenítés:


https://www.youtube.com/watch?v=CHJB5tcbiNk


Felhozatal körülbelül ugyan ez amit már leírtam, viszont kicsit idősebb fejjel így már jobban körülrajzolódott mit is akarok pontosan, még mindig várom a véleményeket, kritikát. :)

2017. szept. 29. 12:54
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt megtekinthető az első fejezet


data.hu/get/10796285/Azok_az_unalmas_napok.docx

2017. okt. 10. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!