Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potter és a Titkok...

A Harry Potter és a Titkok Kamrája könyvét olvasom és feltűnt egy dolog?

Figyelt kérdés
Amikor Harry-ék először mennek be Hisztis Mirtill WC-jébe szétnézni és kifele jövet meglátja őket Ron bátyja, Percy akkor levon tőlük 5 pontot. Hogy tud levonni pontot mikor csak a tanárok tudnak? Harry-ék pont ezen veszekedtek Malfoy-jal a Hary Potter és a Főnix Rendjében. Malfoy akkor csak azért tudott mert benne volt a Főinspektori Különítményben. Ha a filmben lett volna akkor megérteném, de egy könyvben?

2013. júl. 1. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Fúú, erre még nem gondoltam. 7 kötetben csak egyetlen egy logikai baki... Szerintem nézd el az írónak, mert amúgy az egész világuk logikus, pontos!
2013. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Előző, azért nem csak egy, ajánlom ezt a figyelmedbe: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__477106-ba..

Ettől függetlenül szerintem is nézzük el neki, és így is zseniális az egész.


Kérdező: a linkelt kérdésnél is felvetik ezt a problémát, valaki azt hiszem meg is magyarázta, de nem tudom pontosan hányadik lapon sajnos. Én most hirtelen azt mondanám, hogy a másodévhez képest lehettek házirendmódosítások, akár az is lehet, hogy míg abban az évben még szabad volt, három évvel később már nem rendelkeztek ezzel a joggal a prefektusok.

2013. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Ezzel meg lehet magyarázni, de igazából az első két könyv még nem volt olyan profi.
2013. júl. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De most néztem, hogy tényleg sokkal több baki van benne mint amit én észrevettem.
2013. júl. 2. 15:25
 5/9 anonim válasza:
72%
Percy azért vonhatott le pontot, mert prefektus és ők megtehetik, az igazgató engedélyével.
2013. júl. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Ez már nekem is feltűnt. Ez egy apró baki, de attól még az első két könyv is jól meg van szerkesztve, még ha egyesek ezt nem is fogadják el. Hisz erre a két műre épül a többi rész is.
2013. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Jól meg van szerkesztve, de nekem az az érzésem, hogy késõbb még formálódott Rowling elképzelése a varázsvilágról. Az elsõ két rész "muglisabb", késõbb résetesebben kidolgozta a varázsvilágot, akkor történtek ilyen változások.
2013. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Norandi ***** válasza:
53%
Én úgy emlékszem, hogy az iskolaelsők is vonhatnak le pontokat.
2013. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
A prefektusok vonhatnak le pontokat, csak egymástól nem. Ezt egy interjúban mondta Rowling, utalva a bakira az 5. részben, ami tulajdonképp csak egy elírás. Az újabb kiadásokban úgy tudom, már javítva is van, és Malfoy már valami olyasmit mond, hogy "prefektusoktól nem lehet pontokat levonni".
2013. júl. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!