Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van film, ami nagyon élethűen...

Van film, ami nagyon élethűen bemutatja a drogosokat?

Figyelt kérdés
Hogy ha a szeren vannak mit látnak, éreznek?

2013. aug. 9. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A por

(Spun, 2002) [link]

2013. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Rekviem egy álomért
2013. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ha meg egy igazi heroin függőre vagy kíváncsi, ajánlom az figyelmedbe, az Egy heroinista naplója című dok. filmet. Itt megtudod nézni online: [link]
2013. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Félelem és reszketés las vegasban. Ebben a filmben baromira hitelesen mutatják be a hallucinogéneket (LSD, Mescalin stb.) Bár ezt igazán csak akkor tudja értékelni az ember, ha már neki is volt része ilyen élményekben. Ja és igaz történet alapján. Kedvenc filmem :D
2013. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 cli_hlt ***** válasza:

A fentiek közül egyik sem igazán. "Tipikus drogos" ember, jellem, életstílus nem létezik. Ezek a filmek erősen eltúloznak és kiszíneznek bizonyos dolgokat.


Ha igazán kíváncsi vagy a drogszcéna egy részére, illetve annak történetére, akkor kannabisz témában erősen ajánlom a "The Union" című filmet: [link]

2013. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A félelem és reszketés igenis jól bemutatja a hallucinogéneket. Ok persze valamilyen szinten túloz, de véleményem szerint azt az érzést, feelinget ami az lsd-vel jár nem is lehetne jobban filmvászonra vinni. Bár gondolom neked nincs tapasztalatod ilyesmiben...
2013. aug. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 cli_hlt ***** válasza:

A művészeti alkozások, így a Rélelem és Reszketés Las Vegasban című film értelmezése egy elgé szubjektív dolog, így elfogadom, hogy te össze tudod kapcsolni a saját szintén szubjektív élményeiddel a filmet.


Viszont én is kérem szépen azon - szintén szubjektív - véleményem elfogadását, miszerint az említett alkotást képtelen vagyok összekapcsolni a saját (elévülési időn kívül) szerzett élményeimmel (röviden: szerintem köze nincs hozzá ;) ).


(Szerintem) a "klasszikus" hallucinogének (LSD, DMT, meszkalin, psziloci(bi)n, tehát (főleg) az 5-HT2A receptor agonistái) által okozott képi hallucinációkat igen jól visszaadják Alex Grey festményei (google képkeresés "Alex Grey").


Véleményem szerint filmek helyett jobb inkább élményebeszámolókat olvasni (pl itt: [link] mert a filmek eladásra szánt termékek, amik a fogyasztói igények kielégítését célozzák, és ritkaság a valóság objektív leírását célzó mű (tehát a jól megcsinált dokumentumfilm).

2013. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na szóval: Ok ezt így megértem, bár őszintén szólva eléggé furcsállom :D Eddig úgy tekintettem erre a filmre, mint a hallucinogének himnuszára, amit csak a "beavatottak" érthetnek igazán, de hát ezek szerint ez nem feltétlenül van így. Na mindegy, mindennap tanul valamit az ember :D
2013. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 cli_hlt ***** válasza:
Igen, valóban van körülötte egyfajta kultusz, nem a különösen élethű ábrrazolás miatt.
2013. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Youtube---> Lacikáék Heroinoznak Budapest végsőállomás...

ez nincs meg játszva

2013. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!