Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek lesz arra alkalom,...

Szerintetek lesz arra alkalom, hogy a Gyűrűk ura és a Hobbit mellett megfilmesítsenek más Gyűrűk urához kapcsolódó regényeket is, mint pl. a Szilmarilok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 9. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Már ezerszer elmondták, hogy nem fogják a Szilmarilokat megfilmesíteni. Egyrészt olyan tömör, hogy lehetetlen, másrészt a jogokat nem akarják eladni.
2013. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szilmarilokon kívül van még Tolkien mű. Itt van pl. a Húrin gyermekei, ami nem olyan nehéz mű, bár ebbe se reménykedem...
2013. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a Szilmarilaokra vonatkozik, amit az 1. hozzászóló írt. A Hobbiton és a Gyűrűk Urán kívül nincs semmilyen jog a filmesek kezében és egyelőre nem is lesz, így a válasz: NEM.
2013. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én személy szerint remélem, hogy Peter Jackson elválal még néhány filmet(mármint megpróbálja megfilmesíteni a történetet), mint pl.:Húrin gyermekei, Gyűrű kereséséből néhány kis történet vagy akár a szilmarilokból sző egy kisebb történetet(mint most a hobbitba beletett/beletesz/bele fog tenni sok függelékes történetet). De jelenleg semmi ilyen jellegű utalásról nem hallottam.
2013. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Valák haragjáról például iszonyat látványos filmet lehetne készíteni :D
2013. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minek még egy "iszonyat látványos film" pláne ha rá merik húzni, hogy Tolkien adaptáció. Ne értsetek félre én nem azt mondom h a látvány nem kell vagy nem jó, nagyon is fontos, de amiket manapság csinálnak iszonyat üresek és buták, bugyuták, idétlenek, és biztos vagyok benne, hogy a "Valák haragjáról" is csak ennyire futná, egy üres látványfilmre.

Én elég nagy filmrajongó vagyok, de a manapság fantasy, sci-fi alatt kiadott filmekből nagyon hiányolok valamit. Ha belegondolok igazán jó sci-fit még soha nem láttam, ellenben olvastam már. De ebben optimista vagyok, remélem hogy elérünk a közeljövőben arra a szintre, amikor nem elégszünk meg azzal, hogy gyönyörűen kidolgozott CGI-os szörnyetegek ugrálnak a vásznon... Ami elgondolkoztatott nem régiben az a Pacific Rim volt, a leggyengébb film amit ebben a kategóriában valaha láttam, és nem értem hogy lehet mégis sikeres, egy szemét az a film ki lehet dobni. Többek között ez ösztönzött arra, hogy vegyek néhány jó könyvet Asimovtól, Lemtől, A. C. Clarktól és inkább használjam a képzelőerőmet. Közben pedig várok, hogy alkossanak valami nagyszerűt a filmesek. :)

2013. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell szapulni a "mostani filmeket". Mert régen olyan nagy filmek voltak? Főleg az a rengeteg köpedék, amit a kilencvenes években nyomtak az arcunkba. A filmek nagy része mindig is szutyok volt üzenet és tartalom szempontjából, de mindig voltak valamiben egyedülálló és kiemelkedő filmek, amik megmaradtak az emlékezetben.

Egész jó sci-fi pl. a Hold (Moon). A Pacific Rim pedig azért lett sikeres, mert bazi nagy robotok gyilkolnak benne bazi nagy szörnyeket rohadt nagy fegyverekkel, ami lényegében az emberek belső agressziójának kihasználása miatt mindig is rendkívül hálás téma volt, nekem is tetszett :D

Ha komoly tartalmat szeretnél, olvass könyvet (nagyon helyes, hogy ezt teszed, egyébként, ezt most általánosan írtam), egy 2-3 órás film alkalmatlan arra, hogy olyan sokrétű morális töltettel bírjon, mint egy hatszáz oldalas könyv.

2013. dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, szóval nem sírok vissza semmilyen régi filmet, maiakat nézek és azt szeretném, hogy ezek legyenek jók. Elsősorban nem is a tartalmas üzenet és morális töltetet hiányolom belőlük, sokkal inkább a hangulatot, az lenne a fontos, hogy magával ragadó legyen. A Gyűrűk Urát ezért is szeretem és például az Eredet is elég jó ebből a szempontból. (az általad említett Moon-t még nem láttam). De nehogy már ennyivel megelégedjen a nép, mint ez a P. Rim. Az a film felháborítóan buta, olyan mintha ovisoknak készítették volna (vagy egy óvodástól származik az alapkoncepció? nem tudom). Gépész karos vagyok, lehet h ez még dobott rajta egy kicsit, de végig iszonyt nagy marhaságokat beszéltek. Az a film semmi másról nem szól, mint, hogy hányadán áll a CGI. És ha az agressziódat szeretnéd levezetni szerintem ez nem jó választás, arra ott vannak a sportok meg a PC-s játékok.

Szóval Nem érzem azt az alaposságot és hogy tényleg a maximumra törekednének. Egy film is lehetne műalkotás (nem, nem akarok művészfilmet nézni:)).

Biztos vagyok benne, hogy lehetséges volna olyan sci-fit csinálni, ami hasonló hatást érne el mint egy könyv. Vannak jó sci-fik, de olyat ami tényleg magával ragadna, nem tudok mondani. A Star Wars-ba könnyen beleélheti magát az ember, viszont az mese, nem sci-fi... Ott van a 2013-as Gravity, az állatira tetszett, és az sem tartalmas sőt nem is reális az a baleset, viszont magával ragadó, nem idétlen és nem is bugyuta. Régi filmek közül példaértékű a Szárnyas fejvadász, a 2001: Űrodüsszeia, ami ugyan nem állja már meg a helyét pl vontatottsága miatt (1968-as film), de nagyon alapos, szépen kidolgozott film, azt tényleg nevezhetnénk műalkotásnak (csak nem időtálló). Nézz bele, hogy ezelőtt 45 évvel CGI nélkül mit hoztak össze...


Tudom, nem a kérdésre válaszoltam, de azt már úgyis megtettük az 1-es, 3-as hozzászólásban.

2013. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még annyival egészíteném ki, helyesbíteném az előző hozzászólásomat, hogy igenis lehet 2-3 órába megfelelő tartalmat belevinni, morális kérdéseket feszegetni -kedvenc példám a Harcosok klubja- de ez nem minden esetben szükséges, anélkül is lehet jó, lásd Gravity, viszont ezt meglehetősen ritkának tartom.

És lehet hogy kicsit eltúloztam a hatásosság jelentőségét, az nem lehet az egyetlen szempont.

2013. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!