Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az ImDb-n miért rosszul írják...

Az ImDb-n miért rosszul írják ki szinte az összes filmnek az átlagpontszámát? Továbbá ezt miért csak én veszem észre?

Figyelt kérdés
Már egy jóideje figyelmes lettem erre. Kiírnak egy pontszámot, mondjuk 2.4 az Álom.net-nél és rákattintok arra a linkre ami azt mutatja hányan szavaztak és ott kiírja a rendes (már kiszámoltam) átlagot, arithmetic mean után, ami szinte mindig más mint amennyit a csillagba írnak, és ugye azt látja mindenki. Nem értem hogy miért az összesnél szinte? Az oké hogy néhány filmre jött néhány új szavazat ami megváltoztatta, de ez ilyen magaslatú számoknál már amúgy is nehéz megváltoztatni egy átlagot. Miért nem írják át rendesre? Miért csak én veszem észre, rendszeres, évek óta látogatók nem, kritikusok nem, szinte még senkivel sem beszéltem akinek feltűnt volna ez. Ez pedig azért is hülyeség, mert így főleg a bottom lista, de a top lista is eléggé komolytalan. Például a Sötét lovag is a 8.9 pontos valódi átlagával 3-ba kéne hogy legyen, mert a Ponyvaregénynek, a Jó, a Rossz-nak és a Godfather 2-nek is rosszabb 0.1 ponttal az átlaga. De ott van a Nader és Simin melynek írnak 8.3-at és így van 100 körül, de ha megnézzük 8.7-et szavaztak meg neki. Amivel szerintem 20-ba simán bent lenne. Miért van ez, és miért nem veszi senki észre? Valamit én rontottam el? (Nem hiszem, mert átszámoltam már többször, de talán mégis?)

2013. szept. 15. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz a honlapon is megtalálható: [link]
2013. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aha, ebből most sokat értettem...


El tudnád magyarázni?

2013. szept. 15. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az adatlapon látható átlag egy súlyozott átlag, nem az osztályzatok sima átlagértéke. Különböző szűrők alkalmazásával számítják ki. Sokan nem a valós véleményük alapján szavaznak egy filmre, hanem látják a film osztályzatát, nem tetszik nekik, és úgy szavaznak, hogy megpróbálják megváltoztatni az osztályzatot. Pl. megnéz valaki egy filmet, anélkül, hogy megnézné az osztályzatot magában mondjuk 7-re értékeli, majd meglátja, hogy az IMDb-n pl. 4,5 az értékelés, és mivel nem tetszik neki, hogy sokan lehúzták a filmet, ezért inkább 10-re értékeli, holott ennyire nem tartja jónak a filmet. Na az ilyen értékeléseket próbálják meg az oldalon elkerülni a súlyozott átlaggal.

Az általad említett Álom.net esetén a szavazók 57,7%-a 1-est adott, 2-9 között folyamatosan csökken az eredmény az értékeléssel párhuzamosan, 2,9% és 0,4% között, majd "érdekes módon" a szavazók 35,2% meg 10-et ad. Valószínűleg a 10-re értékelők jó része csak azért adot 10-et, hogy emeljen az értékelésen, holott azért az átlagokat elnézve, valószínűleg ők sem értékelték volna ilyen jóra a filmet. Így, ha az adatlapra a 4,4-es matematikai átlag kerülne ki,nem a nézők valós véléményét kapnánk meg.

2013. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm, értem, nem is tudtam hogy ilyen okosak ezek az ImDb szerkesztők:D! Tényleg, jó hogy tesznek ellene, hogy a sok 10-es ne számítson ennyire.


Köszi még egyszer ment a zöld kéz:)!

2013. szept. 16. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!