Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti mit gondoltatok a Beavatott...

Veronika 1996 kérdése:

Ti mit gondoltatok a Beavatott mozifilmről? (elsősorban olyanok válaszát várom akik olvasták a könyvet is)

Figyelt kérdés

Nekem őszintén szólva egyáltalán nem tetszett, rengeteg volt a feleslegesen megváltoztatott dolog, és ahhoz képest, hogy egy akciódús könyv alapján készült, rengeteg borzalmasan unalmas rész volt benne. Néha pedig túlzottan erőltettek voltak a viccek, egyáltalán nem értem, miért gondolták azt a készítők, hogy ezzel az erőltetett humorral majd jobban eladható lesz a film. A színészektől sem voltam eldőlve, Shailene például nagyon unszimpatikus nekem. És olyan ostobaságok voltak benne, mint pl. amikor a végén Tobias és Tris küzdenek, mert Tobias-nak beadtak egy szert a műveltek, akkor az a sok vadbarom csak nézi őket még azután is amikor már nyilvánvaló, hogy Tobias nem fogja megölni Tris-t, az a sok nyomorék, fegyverekkel felszerelkezve addig vár ameddig el nem kezdenek rájuk lövöldözni.

Ez csak az én véleményem, lehet nekem voltak túl nagy elvárásaim, de szerintem valami katasztrófa volt.

Véleményeket várok. :)



2014. ápr. 13. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem tetszett a film is..igaz a könyv nyomába sem ért és néhány változtatást meg hiányt furcsálltam de mindent egybevéve azért nem semmi hogy egy ilyen eseménydús könyvből tudtak egy 2 órás csinálni:)
2014. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hihetetlen, hogy milyen jól meg tudták csinálni. Nekem nagyon tetszett mind a könyv, mind a film is. Szerintem a színészek nagyon jók voltak, illettek a könyvbeli karakterekhez. Szerintem amiket megváltoztattak csak még jobb lett így, mondjuk könyvben persze jó így ahogy van. Szerintem egyáltalán nem voltak erőltetettek a viccek. Az erőltetett viccek a Disney csatorna sok műnevetéssel teli sorozatokban vannak, nem ebben. Plusz ha szerintem te lettél volna ott, amikor Tris és Tobias küzdenek és hipp-hopp a szerről, amiről azt hitted, hogy a legjobb, amit kitudtatok találni kiderül, hogy egyik pillanatról a másikra elvesztette hatását, szerintem eléggé sokkolt állapotba kerültél volna te is, és nem hiszem hogy lett volna elég időd "felébredni" amíg be nem mázolnak neked egyet.
2014. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkit megbántani a véleménnyel, nekem is nagyon van olyan ismerősöm, aki teljesen oda van érte, csak kíváncsi vagyok másokra is. :)
2014. ápr. 20. 21:05
 4/8 AngelVivianne válasza:
Nem vagy egyedül, én is utáltam. Kb. négy oldalban kifejtettem egy rajongói oldalon a véleményemet róla, és hogy mi mindent kihagytak, de valószínűleg senkinek sincs türelme azt végigolvasni :D
2014. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem igazán tetszett! A szereplők közül főleg Négyes az, akivel én nem értek egyet.. miért egy 29 éves játszik el egy 18 éves srácot?! És úgy érzem, hogy az ő és Tris kapcsolata nincs felépítve rendesen, csak úgy vannak. Hiányzik az intimitás, a sok apró érintés, célozgatások, gesztusok... Szerintem ilyen téren kicsit felszínes volt a film, valamint a baráti kapcsolatokat sem mélyítették el annyira.... és a vége különösen nem tetszett
2014. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én sem igazán éreztem semmilyen érzelmet a két főszereplő között, az egész kapcsolatuk a semmire épült... Ráadásul a könyvből nekem az egyik kedvenc részem a veszekedésük volt, ami után Tobias és Tris komolyan beszélgetnek, ez kimaradt a filmből, pedig ez fontos mérföldkő volt a kapcsolatukban. A barátságok szintén üresnek érződtek, Al árulása így már nem is tűnt annyira fontosnak. Ami még nagyon zavart az-az volt, hogy Christinának kellett volna megszereznie a zászlót, Tris elől, akiben ekkor kezdtek el a barátai is ellenfelet látni. Ezután, amikor megverték Trist, semmi értelme nem volt annak, hogy gyengének tettete magát a barátai előtt, hiszen a filmben Christina semmit sem követett el Tris ellen, ami ezt indokolta volna. A legborzasztóbb rész mégis az volt, amikor Erik elvileg kidobta volna Trist, aki erre csupa sérüléssel felkelt és konkrétan lefutotta a vonatot, aztán elmondta Eriknek, hogy marad mire Erik egy egyszavas válasszal felelt, olyan ostoba arckifejezéssel, hogy még csak nevetni sem tudtam rajta. Lehet, hogy Erik nem nyerné meg az inteligencia versenyt, de muszáj volt faragni belőle egy értelmi fogyatékost? Annyira felbosszant még mindig, hogy kiadtam pénzt erre a fimre.
2014. júl. 29. 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem az hiányzott a legjobban a filmből, hogy Tris barátait nem mutatták be rendesen. Nem mutatták például, hogy Al-nek bejön Tris. Nem mutatták azt sem, hogy Will és Christina (remélem így kell írni) annyira összemelegedtek volna. Így egy kicsit fura, mert nem lehet annyira átérezni Christina fájdalmát. Aztán Négyes és Tris is alig voltak együtt.


Szereplőket viszont szerintem jól választottak. Nagyrészt illik rájuk a leírás. Meg Tris azért elmondhatta volna, hogy mi a jelentősége a három madárnak.

2014. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Le fogtok pontozni, mert nem olvastam a könyvet, de azért leírom a véleményem a filmről :)

én tegnap láttam, hát a Theo nekem az új favorit :) A lányzó nekem tetszik, mert átlagos, mégis szép szerintem, jó szereplőket találtak a filmhez. Ismétlem, a könyvet nem olvastam, így csak a filmről tudok nyilatkozni, de szerintem volt köztük bőven bizsergés, már a csóknál felpattantam, hogy na végre, a férjem meg kiakadt, hogy ezt vártam végig?? :D

Volt bőven kémia köztük, ez érezhető volt :)

viszont mielőtt megnézem a 2. részét jövőre, lehet, hogy elolvasom a könyveket, báááááááár, mivel már a filmet láttam előbb, lehet, hogy nem sok értelme van, mert tetszett a film így nagyon, és ha utólag kiderül, hogy jobb a könyv, akkor már nem akarom megnézni a filmet :D

Teljes KO :)

2014. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!