Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan tudta Dumbledore...

Hogyan tudta Dumbledore párbajban legyőzni Grindelwaldot, ha a képességeik közel azonosak voltak és Grindelwald kezében volt a legyőzhetetlen pálca amit ugye párbajban NEM LEHET legyőzni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 9. 02:52
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Le lett zsírozva a meccs.
2014. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Attól, hogy a pálca gazdáját lelehet győzni.

A pálca használója nem lesz legyőzhetetlen tőle.


És a végén kiderül, hogy mivel Dradco fegyverezte le DD-t. És így kiderül, hogy a pálcának az "erejét" lehet elnyerni és nem magát a pálcát. Ha DD-t megöli Draco anélkül, hogy lefegyverezi akkor a pálca hatalma örökre eltűnik.


Persze Rowling nem írta le a csatát sehol.

2014. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem,mert ha megöli Draco DD-t akkor is rá száll a pálca tulajdonjoga, így az ereje is.Mellesleg ennek most semmi köze nincs a kérdéshez.


"Attól, hogy a pálca gazdáját lelehet győzni.

A pálca használója nem lesz legyőzhetetlen tőle."


Ennek viszont semmi értelme.A legyőzhetetlen pálcát nem lehet párbajban legyőzni,így a használóját sem.Egyébként mi értelme lenne egy legyőzhetetlen pálcának?

2014. máj. 9. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy Grindelwald kezében volt a legyőzhetetlen pálca, voldemort kezében is volt Harry mégis legyőzte, mert nem voldemort volt az igazi tulajdonos.

Én úgy tudom, hogy Grindelwald Gregorovics pálca készítőtől lopta a pálcák urát, mivel lopta és nem lefegyverzéssel vagy öléssel szerezte meg, így nem működött jól.

Egyébként én nem gondolom úgy, hogy a pálcák urát nem lehet legyőzni. Mi van pl. akkor ha a pálcák ura tulajdonosa nem tudja kihasználni a pálcája erejét? A pálca gondolom nem védi meg csak úgy egy tehetséges varázslóval szemben. Azt tudom, hogy Grindelwald tehetséges volt, de Dumbledore a kor legnagyobb varázslója, tőle még Voldemort is félt.

Tényleges nagy hatalmat csak a három ereklye adhat.

2014. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elismerem,hogy Dumbledore erősebb volt Grindelwaladnál, de nem jelentősen erősebb kb azonos szinten voltak.

Másfelől a pálca Grindelwaldot szolgálta,mert a lopás is egyfajta elvételnek számít.Valamint ha nem Grindelwaldot szolgálta volna akkor a legyőzésével nem DD-é lett volna az ereje hanem ugyan úgy maradt volna Gregorovicsé és Voldemort Gregorovics megölésével megszerezte volna meg a "tulajdonjogát" ami tudjuk,hogy nem történt meg.

Másik bizonyíték arra,hogy DD-é volt a pálca és így előtte Grindelwaldé az az,hogy DD-ról előbb Draco-ra majd Harry-re szállt a pálca tulajdonjoga/hatalma,ezért nem tudta Harry-t megölni Vold. a végén.

2014. máj. 9. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké, ez nem jutott eszembe, hisz tényleg hogyan lett volna Dumbeldore a pálca ha az valójában nem Grindelwaldé volt.

Lehet, hogy ez egy olyan HP-s titok amire sosem derül fény.

2014. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

2. vagyok. És akkor értelmezd is az alábbiakat.



Elmondom óvodás szinten:


Első tudni való: a pálca választja a varászlót.

Dd -nél van az Elder Wand. Ő tudja, hogy Draco megakarja ölni. A baki ott csúszott be, hogy Draco lefegyverezte és így a pálca ereje Draocora szállt és nem Pitonra. (Tehát a pálca ereje akkor is gazdát vált ha a pálcát lefegyverezik vagy a tulajt megölik.)


(Mellesleg a fordítás is sokt félre értik mert "párbajban legyőzhetetlen": a pálca NEM legyőzhetetlen csak sokkal erősebb mint az átlag. Sokan nem értik, hogy a "legyőzhetetlen" csak egy jelző a különlegességére semmit több(tényleges hatalmat csak a 3 ereklye ad.))


És a könyvből tudjuk, hogy mivel Draco lefegyverezte DD-t így az Elder Wand ereje Dracoé lett és nem Pitoné.


Tehát egyszerűen annyi történt, hogy DD sokkal de sokkal tehetségesebb volt mint GW. Nem igazán voltak egy szinten. És mivel jobb volt legyőzte és (feltehetőleg) lefegyverezte. Így lett DD-é az Elder Wand.

Értsd: az Elder Wandot lelehet győzni mint bármelyik pálcát de a legyőzőnek párbajban túl kell szárnyalnia az Elder Wandot és a gazdáját. Jelen eset(ek)ben lefegyverezni a másikat.


Ennyi nincs több.



(És igen, mind a 7 részt kiolvastam magyarul/angolul is.)

2014. máj. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legyőzhetetlen szerintem szimbolikus. Amúgy csellel is legyőzhette.
2018. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!