Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » "A Szerb Film" c film és...

"A Szerb Film" c film és hasonló jellegű művek melyek magas szinten kicsapják mindenkinél a biztosítékot, a szerző számíthat valami büntetésre?

Figyelt kérdés

A nagyon megbotránkoztató filmek / klipek szerzői ill terjesztői kaphatnak valamiféle szankciót / bírságot, amiért olyan dolgokat mutatnak be a társadalomnak, amely nagyon messzire megy az emberi erkölcsöktől? (a filmben megerőszakolja a saját gyerekét, nejét, később leöli a családját és önmagát és hasonlóak..)

Ha teszem azt, én készítek egy a társadalomra nagyon megbotránkoztató klipet a zenémhez, azért számíthatok büntetésre?

Ha igen hogyan és miért. Az említett "mozifilmek" szerzőit megbüntették?



#megbotránkoztatás #közmegbotránkoztatás #erkölcs megsértése #közerkölcs megsértése #durva filmek #beteg klipek #durva videoklipek.
2015. márc. 9. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én arról tudok, hogy a Hannibal Holocaust rendezőjét azért zárták börtönbe egy kis ideig, mert direkt megkérte a színészeit, hogy szívódjanak fel egy időre, ezért sokan azt hitték, köztük a rendőrök is, hogy valóban megtörténtek a gyilkosságok. Amúgy meg csak annyi történt, hogy szépen sorjában betiltották a filmet a különböző országokban.


Tehát ha valami nagyon durva és megbotránkoztató, akkor van esély arra, hogy betiltsák a vetítését, ha klipről van szó, akkor meg pláne nem fogják engedni, hogy lemenjen a TV-ben.

2015. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Miert kene? Attol, hogy valaki brutalis dolgokat abrazol, a "tarsadalomnak" meg nem kell megneznie. Ha en lerajzolok egy hullat, megbuntetnek? Es ha te is latod es megijedsz tole, pedig figyelmeztettelek, hogy ne, akkor megbuntetnek?
2015. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Igen, az elkepzelheto, hogy betiltjak, de nem hiszem, hogy kulonosebb buntetest kapna erte barki.
2015. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Betiltják egyszerűen és kész, max az kaphat büntetést, aki levetíti.

Te max akkor kaphatsz büntetést, hogy ha kiderül, h "valódi", nem megjátszott a felvétel.

Valamelyik éven volt, hogy egy macskát vízbe fojtottak, na ott például állatkínzás miatt elővettek a srácokat.

2015. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah és az a film nem Hannibal, hanem Cannibal.
2015. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Igen, elnézést, valamiért elírtam. :)

2015. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pasolini "A túró" című rövidfilmjéért ült egy keveset, mivel vallásgyalázónak tartották. Aztán lehet, hogy rosszul emlékszem, mert most nagyhirtelen nem találtam erről infót a neten.
2015. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A zeném alapjába véve elvont, nagyon. Ehhez passzolnak az "elvont dolgok". Ebben igen nagy a skála.

Megbotránkoztató klipet szeretnék hozzá készíteni, mert ma manapság attól hogy jó meg szép a zene, vagy elgondolkodtató, ahhoz kevés a frappáns klip. (humorosat a zene stílusa nem enged)

Pénzem nincs futtatni magunkat, tehát marad a youtube-os társadalmi megbotránkoztatás. Manapság pénz nélkül a tömegből való kitöréshez úgy hogy nem slágerzenét csinál az ember, nem lehet kitörni! A Pink Floyd időszakában még elég volt az egyedi hangzás hogy észrevegyenek igazán valakit. Ma már ütőképes látványos botrány kell hogy párosuljon a nem divat-slágerzene "befuttatásához", hogy meg lehessen etetni a "pórnéppel" is azt, ami a botrány mögött van.

Hozzátenném, a klipet tanulságosra tervezem és konkrét mondanivalóval, de durva "eszközöket" használva és annak némi részletes bemutatásával.


Igazam lehet ebben?

2015. márc. 9. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És van már rendező? :D
2015. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudom... Ha lathatoan csakk a figyelemfelkeltes miatt akarod megbotrankoztatora csinalni (es mellesleg van egy kis mondanivaloja is), annak nem josolok nagy jovot. Mondjuk eleve nem akarok ilyeneket megnezni, tehat nekem tokmindegy. :)
2015. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!