Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak szerintem volt a filmben...

Csak szerintem volt a filmben inkább sértő a haláluk mint tiszta?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés a Harry Potter könyvek és filmek gonosz ,,párosára'' (Voldemort és Bellatrix) utal. Mert a könyv szerint valami üres terembe át viszik a testüket miután meghaltak, nem ,,felrobbantják'' őket úgy mint a filmben. Csak szerintem ,,gyalázták meg az emléküket''? Ha indokoltok akkor kérlek írjatok oldalt (Halálfalók, Főnix Rendje) is hogy pl. nem fair ez velük szemben, mert valakinek mindig kell gonosznak lennie, de azért a tisztelet nekik is kijá ahogy mindenkinek. Halálfalók oldala

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. ápr. 5. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

"Voldemort tetemét átvitték egy kisebb helyiségbe – nem maradhatott a nagyteremben, ahol Fred, Tonks, Lupin, Colin Creevey és a többi ötven feküdt, ellene harcolva vesztették életüket."

A könyvben csak ennyi van leìrva, szerintem egy kicsit túl gondolod az egészet. Nem tudjuk, hogy utána mit csináltak a testével, valószínűleg eltemették abba pedig nincs semmi sértő.

De lehet, hogy én nem értem jól a kérdésed, te mit találsz ebben sértőnek? :)

2015. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nem a könyvre utalt, hanem a filmre. szerinte sértő amit a filmben csináltak. mert ott "felrobbantak" ellentétben a könyvvel, ahol a testük ép maradt és normálisan bántak a holttestükkel.

amúgy nekem nem tetszik a filmben az utolsó harcból a harry-voldemort harc. és még sok más minden, mert nem követi a könyvet. nem tudom miért kellett ennyire megváltoztatni. hatásvadász célú volt gondolom. minél látványosabb legyen. de a lényeg sajnos nem igazán jött át. van a végén a magyarázat, amikor harry voldival beszél, ami a könyvben van és kihagyták. egy olyan valaki aki nem olvassa a könyvet nem fogja megérteni, itt kellett magyaráznom az öcsémnek, mert ő nem olvasta a könyveket. nekem nem tetszik annyira az utolsó film.

2015. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja oké, most már leesett.

Azt én is tapasztaltam, hoy azok akik nem olvasták a könyvet nem értik, hogy mért halt meg Voldemort.

Nekem egyik film sem tetszik, vagy hozzátesznek vagy elvesznek valamit.

Voldemort halálát a filmben nagyon elsietik, 7 részt meg néz az ember vagy éppen olvas, aztán 5 percben elintézik azt a csatát amelyre évekig vártunk. A könyvben ez jól van megoldva a filmet pedig nem értem, hogy mitől "robban" fel Voldemort teste. A könyvben számomra az ezutáni rész zavaró én szívesen olvastam volna tovább a történetet legalább addig még haza érnek vagy nem is tudom :/

2015. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok! Más véleményét is szívesen meghallgatom.
2015. ápr. 5. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
A könyveket nem ismerem valami jól, de abban egyetértek, hogy a filmben el volt sietve, kissé antiklimaktikus volt. Plusz annyira egyértelmű, hogy csak azért robbantak fel/estek szét, mert az látványosan nézett ki 3D-ben, tehát voltaképp azért adták nekik ezt a halálnemet, hogy betegyenek a filmbe még pár extra effektet.
2015. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!