Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » MI a leges leges leges LEGES....

MI a leges leges leges LEGES. Legkedvencebb animétek?

Figyelt kérdés

neketek mi az 1. számú animétek? pl (ha van ilyen) nekem: a soul etaer.

Ha nektek is van ilyen,akkor azt szívesen megnézném.

(olyanokra gondolok amik megfogják az ember, és plz csak az 1. számú animét írjátok... kíváncsi vagyok melyiket választjátok! :D



#kedvenc #aniem.
2015. ápr. 21. 19:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Nem igazán szeretem az animéket, de azért megnéztem néhányat. Nem tudom, hogy filmre vagy sorozatra gondoltál-e, ez film. Végre nem a semmirekellő, tartalmatlan, szürrealista japán állatkodást láttam, hanem valóban szólt valamiről. Ez pedig a Szentjánosbogarak sírja volt.
2015. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
oh köszi. majd megnézem reménykedem benne ,hogy jó lesz ,mert ha olyan mondja aki nem igazán szereti az animéket mégis tetszett neki vétek lenne kihagyni :)
2015. ápr. 21. 20:31
 3/36 A kérdező kommentje:
Még vki?
2015. ápr. 21. 20:32
 4/36 anonim ***** válasza:

Az én kedvencem nagyon meg fog lepni, ugyanis a választottam a Digimon Tamers!

Egy aránylag régi sorozat, még jóval-jóval az anime "őrület" berobbanása előtt készült 2001-ben, és Magyarországon a "Digimon szelídítők" címen futott. Én 2002 nyarán találkoztam vele a német RTL2 adásán 14 évesen, és szerelem volt első látásra. Azóta kb. 150 animén túl vagyok a legkülönfélébb műfajokból, de ezt nem fúrta ki semmi az első helyről.


Ez a sorozat a teljes Digimon franchise-ból kilóg ugyanis elvileg gyerekeknek készült, de olyan koncepciók, mint a halál, az öngyilkosság, az idegösszeomlás vagy épp a mesterséges elszabadult intelligencia is szerepelnek benne, és az utolsó kb. 15-20 rész egyfajta lovecrafti horrorba fordul át, mikor D-Reaper elkezdi felemészteni Tokiót (és bár nem mondják ki, de az emberek egy részét is)

A mai napig sokan vitatkoznak erről a sorozatról, hogy most ez, akkor micsoda, mert alapvetően egy gyereksorozatnak szánták. De valamelyik producernek kicsit elgurulhatott a gyógyszere, ugyanis Chiaki Konakát kérték fel írónak, márpedig Konaka elsősorban horror és sci-fi író!

Ettől függetlenül a végeredmény szerintem zseniális lett a Digimon rajongók közül sokan gyűlölik, mondván, hogy Konaka története elvitt horror irányba egy gyereksorozatot

Nézd meg ezt a jelenetet:

https://www.youtube.com/watch?v=Cc_Srg40mR0


(igaz ilyenből nincs sok, és alapvetően egy gyerekeknek készült sorozat ez, csak nagyon sötét és realisztikus, meg horrorisztikus tud lenni egy gyerekaniméhez képest)


mások (mint én) az egyetlen értelmes Digimon sorozatnak tartják, épp azért mert fel mert vállalni ilyen húzósabb témákat is.

Röviden ma a rajongótábort leszámítva, szinte senki sem ismeri a sorozatot, és tényleg régi, de nálam valószínűleg örök favorit marad.

2015. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Mirai nikki - egyszerűen imádtam! A történet nagyon megfogott.

De amit még kiemelek az a Kaleido star :) kiskoromban láttam, nagyon szerettem, most idősebben újra megnéztem és még mindig nagyon megfogott :)

2015. ápr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is. a mirrai nikki-t már láttam de a többit megnézem.
2015. ápr. 22. 14:01
 7/36 anonim ***** válasza:

Nekem a Hetalia :3 Nagyon tetszik az az ötlet, hogy az országok megtestesülnek és így mutatják meg viszonyukat meg a történelmüket( nyilván az animét nem kell kész töri könyvként felfogni), de az egész ugyanakkor a sztereotípiáikra épül és az egész egy elég random és vicces kis valami.

Persze vannak komolyabb animék, amiknek jobb a történetük stb. de én amúgy sem láttam túl sokat és az óriási Hetali fandom mindig utolér... :)

2015. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Hegedűs Andris ***** válasza:
Nekem egy régi anime a chobits a kedvencem nem tudom miért de megfogott és elgondolkodtató.
2015. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
arigatou!
2015. ápr. 22. 16:04
 10/36 anonim ***** válasza:
Wolf Children (: Gyönyörű alkotás!
2015. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!