Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért Piton professzor a...

Anonymus.lány kérdése:

Miért Piton professzor a félvér herceg? És mit jelent ez?

Figyelt kérdés

A könyvet nem olvastam, csak a filmet láttam, és ugye ott a végén Piton mondja Harrynek, amikor a fiú a sectumsempra-t akarja a tanárra lőni, hogy ne használja ellene a saját átkát, és utána mondja, hogy igen, én vagyok a félvér herceg.

Ennek van valami jelentősége? Valami nagy rang vagy hasonló, vagy igazából nem lényeges?



2015. máj. 25. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ő hívta ennek magát. Félvér, mert az apja mugli, az anyja boszorkány. És herceg, mert az anyja leánykori vezetékneve Prince volt. Ebből találta ki, de nem rang, meg semmi.
2015. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam a könyvet, bár elég régen, de olyasmi dereng, hogy Piton is félvér volt, ugye egyik szülő varázsló, míg a másik nem, az innét jön, a herceg meg azért mert egy Prince(herceg) nevű nő volt az anyja. Anyai ágon varázsló.
2015. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Olvasd el! Megéri!

A film meg sem közelíti.

2015. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
53%
A többi választ, csak annyival egésziteném ki, hogy a későbbiekben van jelentősége, hogy ő mivel félvér nem is állnak olyan távol egymástól Harryvel, mint ahogy gondolnánk.
2016. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem is olvasd el a könyvet, mert szuper!

A filmben elég bénán volt megcsinálva ez a Félvér Herceg dolog...

A lényeg annyi, hogy Piton roxfortos korában a bájitaltan könyvébe firkálgatott, és oda írta le azokat az átkokat, és rontásokat, amiket kifejlesztett. És a "herceg" az nem rang, hanem csak magának adta ezt a nevet. (Gondolom azért esett a választása erre a nemesi névre, mert kisebbségi komplexusa volt a sok aranyvérű mardekáros között. Merthogy ő félvér volt.)

2016. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a "herceg" azért herceg, mert édesanyja családneve Prince. Félvér, mert félvér. ennyi.
2016. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!