Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Breaking Badben végül is...

A Breaking Badben végül is Gus ölette meg azt a gyereket, akit drogdílerré neveltek? Szerintetek tulajdonképpen indokolt, jogos volt Gus megölése?

Figyelt kérdés

Én így utólag belegondolva úgy érzem, Gus tök korrekt volt az elejétől a végéig. Adott munkát Waltnak. Szerzett neki egy profi laborasszisztenst. Beleegyezett, amikor Walt leváltotta, dacára annak, hogy az elején azt ígérte, hogy Jesse-t látni sem fogja majd. És még azután sem ölette meg Waltot, hogy ő kinyíratta Gale-t, Jesse-nek pedig állást adott.



Én nem tudom, hogy ő ölette-e meg a gyereket, de az az érzésem, hogy az egész a két díler magánakciója volt, mert nem tetszett nekik, hogy Jesse okoskodik velük. Szerintem Gus elég korrektül viselkedett és inkább Walt vált a végén a főgonosszá. Főleg azzal a mérgezős trükkel. De az én szememben amúgy akkor állt át végleg a sötét oldalra, mikor hagyta azt a heroinos csajt meghalni és erről egy szót sem szólt Jesse-nek. Igazából szerintem ott követte el a legnagyobb hibáját (ha nem számítjuk azt, hogy az egész projektbe belefogott), hogy nem maradt meg Gale mellett és visszarángatta Jesse-t. Gale mellett zökkenőmentesen, profin termelhettek volna akármeddig, Gus meg békén hagyta volna őket.


De Gus vajon megölette volna Waltot, ha őt nem ölik meg előbb?


2015. jún. 22. 00:28
 1/1 anonim válasza:

Gus egy drog birodalom vezetője, egy hidegvérű gyilkos, egy számító, lelkiismeret nélküli pszichopata... nincs benne semmi féle korretség.


Waltnak azért adott munkát mert Walt termékén dollár százmilliókat keresett (amiből pár miliót kapott Walt...~ ezt kiszámolta a Jesse az egyik részben, szóval ne essünk hasra azon, hogy milyen jófej hogy profi labort épített neki, ez neki egy olyan befektetés ami több ezerszeresen térült meg).


A profi labor asszisztenst - aki egy nagyon naív, nagyon könnyen irányítható, fenyegethető, nagyon jelentéktelen figura, Gus számára abszulút veszélytelen ~ végtelenségig kiszipolyozható - azért rendelte mellé, hogy eltanuljon Walttól mindent, h később amikor Walt kifingik vagy ha engedetlenkedik és ki kell nyírni meglegyen a recept és roboghasson tovább az üzlet.

Bele kellett egyeznie Walt feltételeibe mert csak Walt tudta a receptet ~ ki volt neki szolgáltatva, mert kellett neki ez az anyag.

Ebben a világban nincs becsület alapú korrektség, csak érdekek, előnyös megállapodások...


Waltot szintén azért nem ölette meg, mert Gale megölése után az neki száz milliós veszteséget jelentett volna, nem azért mert korrekt, van benne becsület.

Valóban a két díler magán akciója volt, és igen ezzel demonstrálták Jessenek a hatalmi viszonyokat ~ ki parancsol, ki engedelmeskedik és ki nem.


Walt is Gus személyiség jegyeit veszi fel egyre nagyobb mértékben ~ erről a személyiség átalakulásról szól a sorozat, arról hogy hogy alakul át Walter White Heinsenbergé aki egy számító, hatalom mániás pszichopata. Ha Gale mellett maradt volna ~ abban a pillanatban megölik amint Gale már tökéletesen ismeri a receptet ~ feleslegessé vált volna, egy felesleges veszély forrássá.


Walter szemszögéből nagyon indokolt volt Gus megölése veszélyt jelentett rá és a családjára.


Úgy gondolom, hogy Gus nem ölette volna meg Waltat mert, egy ilyen birodalommal, ami Gus mögött van nem jelentett volna rá komoly veszélyt Walt, csak alábecsülte, Walt sokkal okosabb nála és ez lett a veszte.

2015. jún. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!