Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Watchmen-ben a szuperhősökne...

A Watchmen-ben a szuperhősöknek honnan van emberfeletti erejük és ügyességük?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszett a film, de van egy csomó részlet, amit nem értek. Az egyik például ez. A másik: miért volt rájuk egyáltalán szükség? Mi is történt a rendőrséggel és miért volt ekkora a bűnözés?


És még valami: a végén Jupiter és Dreiberg végül is miért adta be a derekát? Őket miért nem akadályozta meg Dr. Manhattan? És Rorschach naplója végül is felfedte az igazságot?


2015. aug. 15. 23:51
 1/6 anonim válasza:

A film és a (képregény) egy alternatív 1985-ben játszódik, így nincs minden megmagyarázva. Azért nagy a bűnözés, mert a világ egy mocskos hely :)


Van rendőrség, csak tehetetlenek, ezért "átlagemberek" veszik kezükbe az igazságszolgáltatást. Azért írtam így, mert Dr. Manhattan az egyetlen, akinek szuperképessége van, a többiek csak emberi szinten különlegesek (pl, Rorschach kegyetlen, Ozymandias intelligens, stb.)


Jupiter és Dreiberg belátta, hogy aqz atomháború már csak pár millió ember halála árán kerülhető el, és a kisebb rosszat választották a világvége helyett. Rorschach szélsőségesen igazságra törekvő világnézete ezt nem engedte meg, inkább a halált választotta.


Javaslom, hogy olvasd el a képregényt, sokkal érdekesebb és összetettebb, mint a film, és sok kérdésre választ kaphatsz :)

2015. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, majd lehet, hogy elolvasom. De az az igazság, hogy alapvetően nem szeretem, ha egy filmhez el kell olvasni külön az eredeti könyvet/képregényt/akármit, mert a film az film, legyen értelmezhető magában is. A Watchmen nekem nagyon tetszett, jó a hangulata, de pont ezek miatt a meg nem magyarázott dolgok miatt úgy érzem, kissé bugyuta, kidolgozatlan a történet. Mintha egy 10-12 éves gyerek világnézete alapján íródott volna. De mondom, a legzavaróbb számomra az, hogy nincs megmagyarázva, hogy Veindt pl. hogy tud golyókat elkapni. Meg hát Dr. Manhattan karaktere is kissé idegesítő és képmutató. Nagyon-nagyon sajnáltam a végén Rorschachot.
2015. aug. 16. 23:31
 3/6 Érted?? ***** válasza:
10 éves világnézete? Tudod, hogy mi születne abból, ha egy 12 évesnak a világnézetét próbálnák meg vászonra vinni egy szuperhősfilmként? Marvel film. Bizony, azok azok a filmek akiket 12 éveseknek gyártanak. Míg ebben a filmben viszonylag kidolgozott (kivéve a csaj) karakterek egy jó történet van. Így az egész film elgondolkodtat. És hogy nem tökéletes? Hogy vannak benne kisebb lyukak? Igen. De semeik film sem tökéletes.
2015. aug. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök. Megválaszolná végre valaki azt, amit kérdeztem? Hogyan tud egy àtlagember elkapni egy kilőtt lövedéket, és hogy tudnak ketten puszta kézzel szétverni 10 embert, ha nincsenek szuperképességeik? Erre mi a magyarázat?
2015. aug. 26. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a buy-in része a filmnek. Ahogy mondjuk a "The Others"-ben szellemek vannak és ha ezt nem fogadod el, akkor "lyukas" lesz a történet, vagy hogy a Bud Spencer filmekben nagyobbrészt semmi baja nem lesz a rosszfiúknak a kiadós verekedések után.
2015. szept. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10 suhancot két jól képzett profi el tud intézni. Ez nem irreális. A kilőtt golyó elkapása már annál inkább:D
2017. aug. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!