Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok a Shameless-hez...

Tudnátok a Shameless-hez hasonló sorozatokat mondani?

Figyelt kérdés
A shameless-t egyszerűen imádom, de nem találok hozzá hasonlót, ámbár lehetséges, hogy csupán én vagyok vakegér ehhez. Ha ti tudtok valamit, jelezzétek kérlek.

2015. aug. 29. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A Shameless US egy feldolgozás, az eredeti Shameless UK sorozat alapján, annak készítőjével. 11 évados, én jobban szerettem őket, mint az amerikai változatot. Az első 2 évad egyes részei átfedésben vannak, viszont az UK verzió sokkal jobban épít a humorra, és Frank is árnyaltabb figura. Míg az amcsi sorozat Fiona körül forog és a Maguire család eléggé mellékes, addig az eredeti sorozatban Fiona nem bírja a nyomást és elhagyja a családot, a Maguire klán pedig nagy és annyira főszereplők, hogy a sorozat fele rájuk épül.


Nem akarok spoilerezni, szerintem érdemes megnézni. Viszont: nincs hozzá magyar felirat, talán csak az első évadhoz.

2015. aug. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszike, ezt nem is tudtam...Bele fogok nézni, hátha tetszetős lesz!:) Mondjuk én nagyon szeretem a US változatot, az egésznek a stílusa, szereplői, karakterei bejönnek. Meglátjuk milyen hatással lesz rám az eredeti. Az nem baj, ha nincs felírat hozzá, meg ilyesmi, amúgyis angolul akarom nézni, általában mindent eredeti nyelven nézek. És tényleg benne van a US sorozatban szereplőként az, aki rendezte a UK verziót? Érdekes. Nyugodtan spoiler-ezhetsz, attól csak méginkább érdekel.:D És más jó sorozatot nem tudsz véletlenül?
2015. aug. 29. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szereplő, mindkét sorozatnak (társ)írója Paul Abott.

Az angol sorozat azért jobb, mert halad. A gyerekek felnőnek, és ténylegesen eltelik 10 év a cselekményben. Az USA úgy tudom hogy még 5 évad után is ugyanabban az atmoszférában játszódik.


A kérdés hogy a családi dráma szál érdekel jobban, vagy a dramedy (hivatalosan ezek vígjátékok, drámai elemekkel), vagy a 40 perces szitkomok, vagy a kábeles csatornák szabadsága (káromkodás és meztelenség megengedett).


Nem sok ilyen sorozat van szerintem, mert a többi vagy nem családokról szól, vagy nem vígjáték-dráma, vagy nem 1 órás.


Talán ez:

[link]

2015. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A Tara alteregóit láttam régebben, imádtam...Hát tudod, engem mindenféle sorozat érdekel. Éppen a hangulatomtól függ, mit néznék inkább, ami eléggé változó, de ez a shameless eléggé lekötött mostanság. Imádom a misztikust is, pl True Blood, úgy gondolom az még nem rombolja le a vámpír mítoszt, sőt..Sitcomok terén az Így jártam anyátokkal és a Jóbarátok viszi nálam a prímet. Dráma-vígjáték még szerintem a Szívek szállodája is. Nekem ez személyes kedvencem : [link]

Nem tudom láttad-e már, de érdemes ránézni.

2015. aug. 29. 20:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, láttama Dead Like Me-t.

Kb 300 sorozatot követek/követtem, és csak a címek böngészésével nem találtam hasonlót, talán még ez:


40 perces sitcom, angol: Fresh Meat

[link]


"Nézzétek a Fresh Meat-et, de tényleg. Nem tudok mást mondani, hiszen az egyik legjobb dumákat szállító, 40 perces, brit komédiáról van szó, ami méltatlanul kevés nézőt térített meg a hazai junkie-táborából a remekül sikerült első szezonjával."


De ez már olyan kategória, hogy rengeteg remek E4-csatornás sorozatot lehet említeni, a brit sorozatok közül. Skins, Misfits, és Shameless is azon az adón ment.

2015. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hmm, köszike. Szerintem erre ránézek majd, érdekesnek tűnik.


Te egy igazi sorozatszakértő vagy, ahogy észlelem. Megkérdezhetem melyik a kedvenced a 300, vagy akárhány sorozat közül? Mindegy milyen kategória. Amelyik a legjobban megfogott. Lehet több is. Mondjuk max 3-5.


Nagyon érdekelne.

2015. szept. 8. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos kevés az idő és sok sorozat felhalmozódik, miközben minden évben kijön 10-15 új amit jó lenne nézni.

Hetiben ezt nem tudom csinálni, hogy amikor kijön az új rész akkor nézem és várom a jövő hetet vele, szinte az összes sorozatot darálva nézem, egy évadot lehetőleg 1-2 hét alatt lenyomva.

Régen az volt a taktika hogy az új sorozatokat az évadok végén egyben megnéztem, és közben 1-1 régi kaszáltat is, de már az is csúszik. Az elmúlt 1-2 évben próbáltam fordítani, és azokat a régi sorozatokat nézni amiket már rég befejeztek, és közben 1-1 újat is nézni, de ezzel az új sorozatokat nehéz követni.


A kedvencek amúgy a high concept drámák (42-60 perc), ezek a több évadon átívelő szálas sorozatok, mert itt van cselekmény és karakterfejlődés is. Ezekhez kell egy alaphangulat és energia-figyelem is, tipikus vacsora utáni-alvás előtti 1-3 epizódnyi esti időtöltésre valóak. A másik csoport a könnyed sitcom-családi sorozatok (20 perces), sokszor csak netezés közben kis méretben vagy a háttérben szólnak, amiket elég akár hallgatni, mert a szövegben van a poén és nem csak a szituációban. A harmadik az ismeretterjesztő és dokureality (42 perces), régen ledaráltam a Survivor első 14 évadát, nemrég kezdtem újra és még elég sok 15 részes évad hogy felhozzam magam a 31-ig, és még utána jönne a The Amazing Race, annak is van legalább 25 évada.


Nem igazán tudok címeket mondani, itt egy lista. Sajnos nem jelzi k azokat, amiknél nincs látott epizód jelölve, azaz még várakozik. Színkód:

zöld - amiket most nézek, piros - új évad kezdésre vár, kék - befejezett (összes rész látott):

[link]


_______


Ezen felül pedig elég csak a sorozatjunkie blog kritikáit figyelni, kommentekkel együtt én nagyjából egyet tudok érteni velük, és amit ajánlottak az tetszik is.

2015. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!