Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek Darth Vader...

Szerintetek Darth Vader maszkja ugyanugy nezne ki, hogy ha az elso Star Wars filmet most csinalnak? Szerintem mai modern szemmel nezve kicsit elavultan nez ki.

Figyelt kérdés

2016. jan. 17. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen igazad van.

Nem csak a külalak, de maga a történet sem ilyen lett volna, ha ma csinálják az első részt.

Pl. a robotok egy mai fiatal szemében röhejesek, de akkoriban sokan gondolták a technika csodáinak, ami talán soha nem is lesz megvalósítható.

2016. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%

Az Alien filmeknél is ez volt. Hiperjövő meg minden és régi monitorok számítógépek stb.

Szerintem se így nézne ki. Na meg a járművek. A lépegetők lehet, hogy nagyon menők meg minden, de harcászati szempontból van sokkal, de sokkal jobb megoldás az olyan célokra miket képviselnek.

2016. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Mégis mi néz ki rajta elavultnak? Régi szamurájmaszkok alapján tervezték meg, szóval eleve nem szánták modern kinézetűvé. Pont ez teszi olyan klasszikus és időtálló dizájnná, ami máig tökéletesen megállja a helyét és remekül képviseli, hogy miként vegyül a Star Wars-ban a modern űropera és csúcstechnológia az ősi motívumokkal.


Bár ha a filmet ma készítenék, valószínűleg vagy valami unalmas, steril, feledhető maskarát kapna a "komolyság" jegyében, vagy valami röhejes, szemzavaróan agyontervezett, "edgy" szart, mint amilyen mondjuk az Álcák feje a Transformers filmekből.

2016. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

Pont erről van szó.

A szamurájfilmek is nagyon divatosak voltak akkoriban, aztán mára azokat sem nézi már senki.

Minden kornak, földrajzi egységnek megvan a maga filmes nyelve, ízlése, sablonjai. Manapság Darth Vader inkább egy hiper-szuper kinézetet kapna szerintem.

Mostanra minden filmes sablon megváltozott. Nyilván aki - hozzám hasonlóan - már a 80-as években látta, annak ez a természetes, de egy fiatal, aki mostanában nézi meg, annak nevetségesen fapados.

2016. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem szamurájfilmekről beszéltem, hanem bizonyos régi szamurájöltözetek dizájnjáról általánosságban. De ez is csak az egyik eleme volt Vader vértjének megtervezésének.


Az egész filmhez korábbi forrásokból, történetekből, dizájnokból merítettek inspirációt a helyett, hogy az akkor éppen aktuális, átlag moziközönség ízléshez próbáltak volna igazodni. És ezalatt nemcsak a régi keleti kultúrák stílusának majmolása meg az ősi hősköltemények új köntösbe bújtatása értendő, hanem a századközépi vagy annál is korábbi sci-fi sorozatok másolása is. Ezek sem voltak akkor népszerűek, de a Star Wars pont remek példája annak, hogy sikerre lehet vinni az első ránézésre piacképtelennek, elavultnak vélt ötleteket is. Szóval a szamurájfilmek hanyatlásával vont párhuzammal nem értek egyet teljesen.



A "hiper-szuper" meg "fapados" semmitmondó jelzők. Mi alapján nevezhető Vader kinézete fapadosnak, és mitől olyan biztos, hogy a mostani fiatalok ne szeretnék? Most is kelendők az őt ábrázoló játékok és egyéb termékek, most is népszerűsítik őt a fiatal korosztály körében is.

2016. jan. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy tudtam eddig, hogy egy kevésbé ismert képregény figura ihlette Vader kinézetét.


Amúgy hülyeség ez a kérdés. Ennyi erővel az is kérdezhetnéd, hogy hogyan nézne ki a Mona Lisa, ha ma festették volna... (nyilván csücsörítene egy tükörben XD)

2016. jan. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!