Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Szex és New Yorkban Miranda...

A Szex és New Yorkban Miranda miért 1800 dolláros öltönyt vesz Steve-nek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez csak egy sorozat, de szerintem ez elég nagy baki. Ezt a részt 1999 körül forgatták, és Miranda öltönyt vesz Steve-nek, hogy ne a kordbársonyban menjen az ügyvéd-partyba. Eddig tiszta sor. De miért 1800 dollárosat? Az kb fél millió forint. Aki nem nagymenő üzletember, csak egy alkalomra kell öltöny, annak minek ilyen drága darab?

2016. febr. 9. 02:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Félmillió forint egyáltalán nem sok egy öltönyért. A megjelenés, különösen ez első benyomás, nagyon fontos. Nem láttam az epizódot, de azt írod, ügyvéd party volt az esemény. Egy ilyen körben, ahol a tradíciók és hagyományok erősek és kis túlzással a többiken a nyakkendő került ennyibe, még az 1800 dolláros öltöny is határeset. Ha ennél egyszerűbbet választott volna, lerombolja a jövőjét, elkönyvelik egy vesztesnek emberünket. Ha külsőségekben nem ér fel a többiekhez, átnéznek rajta, nem tekintik egyenrangúnak, nem tudja kiépíteni azokat a személyes kapcsolatokat, amik előbbre vihetik.

Régi szabály, a pénz szereti, ha kiöltöznek érte. Itt Magyarországon nem ennyire egyértelmű, de minden esetben a ruha és a fellépés együtt adja azt, ami megnyitja a pénztárcákat.

Nem elhanyagolható a ruha viselőjének önbizalmát növelő hatás sem. Egy első bemutatkozás során az önbizalom nagyon fontos, egy jól megválasztott ruhadarab sokat ad a viselőjének komfortjához és egójához.

2016. febr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen értelmetlen, hogy átszámolod a dollárt forintra!


Ott ez az összeg kb egy havi fizetés (vagy még kevesebb), és egy normál, jó minöségü - nem olcsó konfekció - öltöny ára ennyi.

2016. febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az USA-ba ez nem számít olyan nagy pénznek, mint ahogy csóró Magyarországon hangzik. Sajnos.
2016. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mert egy new york-i ügyvédnőt játszik Miranda,aki simán megteheti.Ha emlékszel, neki saját lakása volt segítség nélkül(míg Charlotte pl örökölt,ill a volt férjétől kapta válás után és Carrie épphogy bérelni tudott).


akkori időben 2-3ezer dolcsi nem nagy dolog egy öltönyért, Steve-nek kb a havi fizetése lehet.

2016. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most néztem árakat, és a Versace-nál kerül 3000 dollárba a LEGDRÁGÁBB öltöny. Ennyit erről. És az a világ egyik legdrágább márkája, és ismétlem, ez náluk is a legdrágább öltöny. (Nyilván, neves "szabónál", aki XY anyagból személyreszabottan varr, még drágább, mert egyedi, nem konfekció.) De ha tudja, hogy Steve csak egy csapos (nem lenézés, egyszerűen töredékét keresi, mint Miranda), akkor miért kell többezer dolláros öltöny? Tudom, hogy csak egy sorozat, csak egyszerűen nem világos nekem.
2016. febr. 11. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert nem akart "beégni" Steve-el az eseményen! Steve vissza is vitette az öltönyt,vagy visszaadta a pénzt,meg el se ment,ha jól emlékszem.


Ha nézed a sorozatot,akkor ez tök világos lesz számodra.Meg az is, hogy Miranda Manhattenben él,míg Steve Brooklyn-ban(ami szegényebb negyed) stb stb stb


Versace: oké lehet kapsz öltönyt,de ing stb minden kiegészítővel,cipővel már simán lehet drágább is.

2016. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kaptál választ a kérdésre, most mit értetlenkedsz?
2016. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt is csak öltönyről volt szó, ezért csak arra kerestem rá.
2016. febr. 12. 18:43
 9/9 anonim válasza:

Én a kérdezővel értek egyet. Tény, hogy az 1800 dolláros öltöny nem a legdrágább, de a gagyi, arany kordbársony és az 1800 dolláros öltöny között még van átmenet (párszáz dollárért), ami normálisan néz ki, és arra az egy alkalomra jó.

Egyébként ebben a részben szó nem volt befektetőkről, és hogy lássák a minőséget, megnyíljanak a pénztárcák. Egyetlen fogadásról volt szó, és csak kísérőnek ment volna.

2018. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!