Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire ismert a Blackadder (Feketevipera) sorozat?

Figyelt kérdés

Ez egy '80-as évekbeli brit sorozat volt, Rowan Atkinsonnal (Mr. Bean) a főszerepben, de Tony Robinson, Hugh Laurie és Stephen Fry is játszott benne. Mind a négy évad egy különböző történelmi korban (Rózsák Háborúja, I. Erzsébet, a Régenség, I. világháború) játszódott, elképesztően jó humorral, és meglepő módon nemhogy esett volna a műsor színvonala az idővel, hanem minden évad egyre jobb és jobb volt (az utolsó fantasztikusra sikerült szerintem). Nyugaton eléggé ismert és népszerű sorozat.

Én az interneten találtam rá teljesen véletlenül, és aztán végig is néztem az eredeti angol epizódokat. Kérdésem arra vonatkozna, hogy Mo-n mennyire ismerik az emberek? Szerintem zseniális alakítások vannak benne, Rowan Atkinson pedig különösen briliáns.



#humor #Hugh Laurie #Rowan Atkinson #Fekete Vipera #Stephen Fry #Feketevipera #Tony Robinson #brit humor
2016. márc. 1. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy 15-20 éve adták nálunk is, idősebbek talán emlékezhetnek rá.
2016. márc. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem, a szüleim ismertették meg velem. Én gyakorlatilag a BBC műsorain nőttem fel. :) De nem tudom, a mi családunkon kívül mennyire ismert.
2016. márc. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Anyukámnak van egy kis robogója, amit Feketereteknek hívunk. :D
2016. márc. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10-12 éve adták nálunk is tv-ben, talán a coolon vagy valami hasonló másod vonalbeli csatornán. Nekem is tetszett, nagyon homlokcsapkodós sorozat volt.
2016. márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a Waczak szálló mellett masik nagy kedvenc ez.

De igaz h nem mostanában láttam először, hanem a 90es években valamikor

2016. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még nagyon-nagyon régen, egészen kis gyerekként láttam a tv-ben. Ami nyilván megtetszett akkoriban benne, hogy Mr. Bean van benne és beszél... :) Aztán eltelt kb. 20 év, és valamiért elkezdtek előjönni a fejemben azok a régi sorozatok, filmek, amikért kisgyerekként oda meg vissza voltam. Az internet és az ncore csodájának köszönhetően pedig ismét megtekinthetem ezeket a filmeket, sorozatokat, rajzfilmeket.


Most felnőtt fejjel borzasztóan tetszik a Fekete Vipera, nem csak "Mr. Bean" miatt, hanem a sziporkázó humor miatt. Mondjuk az első évad annyira nem tetszik, de a többi három évad (meg a plusz különkiadásos részek) egymásra licitálva fokozzák a fokozhatatlant.


Wikipédia szerint Nagy-Britannia egyik legnépszerűbb sorozata. Szerintem nem véletlenül.

2016. márc. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!