Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Igazi mágus animét csinálnak...

Ptlg225 kérdése:

Igazi mágus animét csinálnak még egyáltalán?

Figyelt kérdés

Egy igazi mágus animét keresnék, ami nem arról szól hogy minden szereplő 100 métereket ugrik, repül, szupergyors, szuper erős,sebezhetetlen, hegyeket emel puszta kézzel, nagyokat üt egy kis színezéssel(tűz/villám) vagy alap elementális erőket használ(föld/jég),spontán felrobbant valamit és nagy szavakkal dobálózik.Az ilyenek simán lehetnek valami ESP(esper),űrlény,szuper erő használó(szuperhős), technika használó(a jövőből),ninja vagy akármi más, csak simán rámondják hogy mágus és a mágia egy-két kivételt/karaktert leszámítva az előbbiekben merül ki.

Olyan igazi mágikus harcokat szeretnék látni ahol a mágusok megtartják a távolságot és gondolkoznak,ahol nem egyből odafutnak és fight, puszta kézzel verdesik egymást és sikítoznak mint a Dragonball-ban, hanem tényleg verseket mondanak/mormolnak, különböző mágiákat használnak, hatalmas legendás tárgyakat/szörnyeket/mágiákat(robbanás/pusztítás/kastély) idéznek meg vagy valami, mert ennyi erővel nézhetnék simán egy végtelenül buta és egyszerű(nem mint ha baj volna vele, ha legalább a történet élvezhető volna) shounen fight story-t, amiben a szereplők egymást ütik vágják meg fénygömböket/nyalábokat dobálnak egy másra.

A fairy tail-ben is az volt a bajom, hogy mindenki mágus, de majdnem mindenki a fentieket csinálja.

Amiben a mágus botokat/pálca/stb,verseket/igéket,tárgyakat használ és a mágia pedig valami misztikus,veszélyes, de mégis csodálatos dolgot jelent.

Olyan mint pl: a régi Slayers részek, a Tokyo Ravens amiben nem puszta kézzel verekednek és szépen kivan építve a varázslat vagy a Mahou Sensou az alap jó volt csak elcseszték a befejezéssel, Chuunibyou demo Koi ga Shitai!(legkedvencebb).

Vagyis ilyeneket várnék.



2016. máj. 18. 01:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fate/ széria: Fate/stay night, Fate/Zero, Fate/stay night: Unlimited Blade Works, minden, anime Fate/-tel kezdődik: a szereplők megidéznek szellemeket (Szolgákat), akik hatalmas hősök. Ezekkel a szellemekkel és a varázslataikkal harcolnak egymás ellen, hogy megszerezzék a Szent Grált. A Fate/stay night az eredeti sorozat, a Fate/Zero az előzménytörténet (általánosságban ezt jobban szeretik, de nekem a sima Fate/stay night jobban tetszett), az UBW pedig a Fate/stay night egy másik route-ja (az anime alapja visual novel, ami 3 route-ból áll, a harmadikat is megcsinálják makd filmekben). Van még egy külön sorozat, aminek Illya, az egyik mellékszereplő a főszereplője, de ezt még nem láttam, így nem tudok róla nyilatkozni.
2016. máj. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi ment a zöld, már hallottam róla csak még nem néztem rá, azt hittem ez is ilyen csapkodjuk egymást és kész, mint a Dragonball
2016. máj. 18. 12:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből még a Magi: The Labyrinth of Magic és a Legend of the Legendary Heroes jutott eszembe.

Nem csak mágia van bennük, de a mágusok mindkettőben olyanok, amilyennek leírtad őket.


Ezeket csak fejből mondtam. Lehet, hogy később átnézem a megnézett animéim listáját is (300+ anime) ^^

2016. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi zöld, írhatsz még nyugodtan, látod nem sziporkáznak a válaszolok hada
2016. máj. 18. 20:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Junketsu no Maria esetleg?
2016. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amiket eddig ajánlottak, azt nem írom le mégegyszer, úgyhogy eggyel maradok: Musaigen no Phantom World.


Nos, nem mondanám komoly történetű animének, de én jól elszórakoztam rajta, és a mágia is olyan benne, mint amit leírtál. (Van benne közelharc is, de olyankor nem máguskodnak, hanem harcművészetet (vagy valami olyasmit) használnak.)


Tudni kell, hogy egy minimál szinten hárem, egy egészen picit pedig ecchi, de ha engem nem zavart ez az elem, téged sem fog. (Én nagyon messziről kerülöm az ecchi háremeket egyébként, de itt csak sejtették, vagy volt egy jópofa indok rá)

2016. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi jöhet még
2016. máj. 21. 08:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Végignéztem a listámat, de annak ellenére, hogy rengeteg olyat láttam, amiben volt mágia, csak kettő olyan van még, ami szerintem legalább valamilyen módon illeszkedik a leírásodhoz:

Mahouka Koukou no Rettousei

Overlord


Nem biztos, hogy tetszeni fognak, de érdemes belenézni :)

2016. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nanatsu no Taizai - nagyon jó, kibontott háttérstorys szereplők, még a melkékszereplők is, jó harcok, a mágia is érdekes, a történet zseniális


Code Geass - nem igazán mágia, inkább különleges képességek, de ebben tényleg fontos a stratégia, és a főszereplő zseniális

2018. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Saihate no paladin, ha a mangák világába szeretnél menni.
2020. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!