Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harca sorozat mennyir...

A Trónok harca sorozat mennyire követi a könyvet?

Figyelt kérdés

Szeretnék bepótolni 5 évnyi lemaradást, viszont a sorozattal ez heteket venne igénybe. A könyveket viszont max 400-500 oldalasnak saccolom, szóval azokkal összesen végeznék kb egy-másfél hét alatt. Ha a sorozat teljes egészében az eredeti műre épül, és azt követi, akkor inkább az olvasás mellett döntök, de a biztonság kedvéért előbb megkérdezem, nehogy valamiről lemaradjak.


A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. máj. 28. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Rosszul saccolod a könyvek hosszát.
2016. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért, több, mint 500 oldal?
2016. máj. 28. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Több kiadás van a könyvektől, attól függ az oldalszám, hogy melyik kiadást olvasod, ugyanazon nyelven belül is van több kiadás. Pl. az 1. könyv azon kiadása, ami nekem van meg, az 274 oldal, míg ugyanez az 1.könyv magyar kiadásban 497 oldal, mert nagyobb betűtípussal írták és nagyobb a sorköz. Vagy pl. az 5.könyv angol kiadása, amit olvastam, az 916 oldal.


Mennyire követi a sorozat a könyvet? Egyre kevésbé. Keress rá itt gyakorin a keresőben a Trónok harcára és nézd meg az ilyen jellegű kérdésekre adott válaszokat. Rengeteg van.


De, röviden, amit a többi kérdéshez is odaszoktam írni:

A könyvbeli karakterek kb. 5%-a szerepel a sorozatban. Nagyon sok dolgot kihagytak vagy megváltoztattak. Több karakter szerepét egy karakter játsza el a sorozatban. Vagy pl. Tyrion sokkal jobb embernek, "szerethetőbbnek" lett megalkotva a sorozatban, mint ahogy eredetileg a könyvben van. A visszaemlékezéseket nagyon sokáig kihagyták, eddig volt kb. 3. A próféciák, jóslatok, jövendölések nagyrészét is kihagyták. Logikai zsákutcák is lettek a sorozatban, illetve nagyon szar megoldások. Várva várt jeleneteket, mint pl. a "Tower of Joy", az HBO kb. meggyalázott.

Minél több évad készül, annál több az eltérés a könyvekhez képest.

Pl. Briennenek és Jaimenek is teljesen más lett a története, mint a könyvben.

A producerek is említették, hogy a mostani 6.évaddal még nagyobb mértékben eltérnek a könyvektől.

A konkrét eltéréseket hajnalig lehetne sorolni...3 hét múlva hajnalig is :D

2016. máj. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kiadásomban az első könyv 872 oldal, ha nem veszem a függeléket.

A szlovák kiadásom 634 oldalas (kemény kötés, nagyobb betűtípus, mint a magyar).

2016. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez vicces, magában az 5. könyv több mint 500 oldal:D Pontosan nem tudom mennyi, de 1000-hez közelít mint ahogy már írták:) Az a legvaskosabb, de a többi se baba:D Mondjuk ha egy hétig semmi mást nem csinálsz akkor sikerülhet:D


A 3. évadig eléggé követte a sorozat, csak nagyon apró változtatások voltak, aztán ott volt egy igazán nagy dolog amit kihagytak a sorozatból. Utána megint lb az volt, bár már elkezdett eltérni, az 5. évadan már több szálban is komoly végeredmény beli változtatások voltak és olyan dolgok is történtek amik a könyvben nem. Most a 6. évadhoz már nincs könyv, így jó kérdés mennyire tér majd el, de elméletileg a végkifejlete mindkettőnek ugyanaz lesz, csak a sorozat meg a könyv más úton jut el hozzá:)

2016. máj. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Papi Gonzales ***** válasza:
45%

ezek kifejezetten hosszú könyvek szóval rosszul saccolod...de mondjuk hangoskönyv formában?

nemtudom van-e magyarul de angolul nagyon szupi olvasóval elérhető....most hallgatom újra ^^

2016. máj. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
400-500 oldal :DD Naiv vagy drágám. Már az első is kicsivel 700 felett van, és innen csak FELFELÉ megy.
2016. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Az első 3-4 évad durván követi a könyvek sztoriját, természetesen a mások által leírt különbségekkel. Ami szerintem a legszembetűnőbb eltérés az Essos ábrázolása. A könyvben sokkal egzotikusabb pl. Qarth, és Daenerys is eltérő sztorit fut be ott (én nagyon bánom, hogy a showban lerövidítették azt a részt, mert a könyvbéli látomások a Halhatatlanok Házában nagyon borzongatóak voltak). Plusz, a könyvekben jóval több karakter van, és sok karakter is másképp van ábrázolva (Cersei, Renly és Tyrion sokkal kevésbé szimpatikusabb, Stannis sokkal jófejűbb, Roose Bolton sokkal okosabb és furább, stb.).

Az 5-6. évad nagyon durván elrugaszkodik már a könyv sztorijától és teljesen eltérő irányban mozog.

2016. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Az első évad abszolút hűen követi a könyvet.

A könyvek hossza kiadástól függ. Az első kötet kivételével nincs olyan kötet ami 800 alatt van. Ráadásul nem is az a nagybetű, nagy sorhézag fajta nyomtatásban jelentek meg. Az a 800 oldal is tele van írva rendesen. :D

De én ajánlom mind a kettőt. Mivel a sorozat és a könyvek fokozatosan távolodna egymástól.

2016. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!