Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megnéztem a Saul fiát és...

Megnéztem a Saul fiát és semmi érzelmet nem váltott ki belőlem. Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Örültem mikor megtudtam hogy milyen sikere volt a világban, így nagy várakozással telve alig vártam, hogy láthassam. Érzékeny személyiségű emberként kicsit tartottam is tőle hogy túlságosan megvisel majd.

De nem így volt. Abszolút semmit nem éreztem, míg végignéztem. Számomra egy zavaros, unalmas film volt kissé szokatlan képi világgal és értelmezhetetlen történettel. Egyáltalán nem erre számítottam. De lehet hogy csak én nem értettem meg a lényegét.


Ti mit gondoltok?


2016. jún. 14. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
egy szar film jó marketinggel.
2016. jún. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Unalmas és rendkívül vontatott.

Messze nincs olyan jó film, mint ahogy elő van adva.

2016. jún. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Még nem láttam, de ha ennyi díjat kapott, akkor nem lehet rossz és valószínűleg benned van a hiba :) Persze nem tetszhet mindenkinek minden film, de a sikere igazolja, hogy szakmailag kitűnő film.
2016. jún. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy kommersz film. A képi világ valóban szokatlan, ezt dicsérték is a kritikusok. A lényeg, hogy se benned, se filmben nincs hiba. Szimplán nem való neked. Én se vagyok oda az ilyen művészfilmekért. Szakmailag viszont valóban nagyon rendben volt.
2016. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem se mozgatptt meg túlzottan de én azzal magyarázom, hogy amikro leültem nézni tudtam mire számítsak. A legborzasztóbb tragikus lelki horrorra vérteztem fel magam és így nem hatott meg. De nekem tetszett valamennyire. Nem lesz a kedvenc filmem, meg többször se hiszem hogy megnézem, de filmnek nem rossz. Nekem tetszett a titokzatossága, hogy gondolkodni kell hogy megértsd, a kameraállás is jó döntés volt véleményem szerint és a történet is jó volt. De amúgy a tragikum abban van ha belegondolsz ebbe az egészbe, persze a holokauszt magában szörnyű, de hogy ez az ember az élete árán is el akar temetni egy fiút, aki nem is az övé. Ez meg ugye a másik amit én nem tudtam átérezni, mert nekem nem fontos hogy én vagy bármilyen rokonom a földben nyugodjon. Szóval a motivációval nehéz volt azonosulni számomra. De ettől még próbálkoztam. Én is jobbra számítottam amúgy. Mondjuk nálam kiszámíthatatlan hogy mire reagálok és mire nem, van hogy egy disney filmen sírok és egy tragikus drámán meg nem. Viszont ami számomra a legszomorúbb film az a rekviem egy álomért. Az teljesen átjött, ez nem igazán.
2016. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 PresidentEvil ***** válasza:
100%
Engem sem fogott meg, éppúgy, mint a Sorstalanság. Azt gondolom, nem velem van a baj, ettől eltekintve igenis megérint a holokauszt, át tudom érezni, mekkora szörnyűség volt, mennyit szenvedhettek ezek az emberek és egy-egy dokumentumfilm megnézésekor le vagyok döbbenve azon a brutalitáson és kegyetlenségen, ami akkoriban történt, de ezek a filmek valahogy nem jönnek át. A Saul fiában idegesített a kameraállás, végig az volt az érzésem, hogy magát a történetet nem látom, mert a főszereplő eltakarja.
2016. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért azt ne feledjük, az Oscart is emberek ítélik oda. Ha egy film Oscar-t kap, az nem azt jelenti, hogy kiváló, hanem azt, hogy a bizottság véleménye szerint kiváló. Nagyon sok olyan film van, ami közönség kedvenc, és a kritikusok áradoznak róla, mégsem nyert nagy díjat. Olyan is van, hogy dőltek az elismerések, a közönség mégsem szerette, és a kritikusok is lehúzták.

Az, hogy neked nem tetszett, az nem hiba, hanem egyszerűen nem jött át a film. Nincs olyan, hogy valamitől mindenki ömlengeni fog, csak mert kapott egy neves díjat.

Én pl nem láttam, és nem is fogom megnézni ezt a filmet, mert gusztustalan erőszakos hype lengte körül, és előre borítékolható volt a díjak bezsebelése pusztán a témaválasztás miatt (ugyanez igaz a Sorstalanságra, azt sem néztem meg).

2016. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

AZ 5. válaszoló kommentje a legtalálóbb. Nálam is kiszámíthatatlan, hogy mi kavar fel.

A Sorstalanság nekem jobban bejött, de ha a témánál maradunk, a Zongorista volt az, ami legjobban tetszett.

Ami igazán felkavart az utóbbi időben, az az Ex Machina. Néhány horrorfilmet is láttam, a Silent Hill-en pl. jókat nevettem a szörnyeken, azt inkább viccesnek találtam.

De van hogy a feszültség akaszt ki, vagy mikor feloldódik, pl. A bombák földjén esetében.

Nehéz lenne kedvenc filmet mondani, főleg hogy szeretem a horrort, az akciófilmet, a drámát, és a művészfilmek között is találok sok kellemes darabot.

2016. jún. 14. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!