Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » DC animációs filmek szinkronjai?

DC animációs filmek szinkronjai?

Figyelt kérdés

Szóval az utóbbi időben megnéztem angolul azokat amik az elmúlt pár évben kijöttek, a justice league: war-tól kezdve egészen a justice league vs teen titans-ig. Aztán elkezdtem volna megnézni magyarul is őket mert érdekeltek a szinkronok, de szomorúan vettem észre, hogy kb mindegyikben más adja a hangot az egyes karaktereknek :s és a legtöbb esetben elég bénácskák is :/

Szóval az érdekelne, hogy ha az eredeti szinkront megtudják úgy oldani, hogy ugyan azok az emberek adják a hangokat nekik, a magyarok ezt miért nem tudják megcsinálni?



2016. aug. 22. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet a magyarázat. Vagy nem érnek rá a korábbi hangok, vagy más a szinkronrendező, esetleg meggondolták magukat arról, hogy ki kinek adja a hangját. Vagy csak nem néznek utána a korábbi hangoknak. Néha a külföldi forgalmazó szabja meg a szereposztást, de ez főleg a nagyobb mozifilmekre vonatkozik.


Nemcsak rajzfilmek, de filmek vagy élőszereplős sorozatok esetében is előfordulnak zavaró szinkronváltások. Bár én eddig úgy tapasztaltam, hogy a rajzfilmek esetében kevésbé ügyelnek a következetességre, kivéve ha nagy családi mozifilmekről (pl. Pixar, Disney, Dreamworks filmek) van szó.


Ha végignézünk a klasszikus DC Animated Universe-en, Batman-nek például volt legalább öt magyar hangja (és ha ideszámítjuk a Terry McGinnis-féle Batman-t, neki is volt három vagy négy). Superman-nek is legalább három. Sosem figyeltek oda az állandóságra. Sőt, néha még akkor is leváltják a szinkronhangokat, ha az eredeti hang továbbra is szerepel a sorozatban.

2016. aug. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!