Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Régi rajzfilmsorozat nevét...

Cormack kérdése:

Régi rajzfilmsorozat nevét keresem, hegyes sapkás kicsi emberek laktak egy faluban, velük történtek mindenféle kalandok, emlékszik valaki rá?

Figyelt kérdés

A címe emlékeim szerint olyasmi volt, hogy Aprónép vagy hasonló, de ezen a néven teljesen más sorozatot találtam, így valószínűleg más volt a neve.

Mintha japán lett volna, de egyáltalán nem volt semmi anime jellege. Egyszerű, hagyományos 2D rajzfilm volt, kevés színnel, szinte már fekete-fehér hatású. Minden szereplő kicsi volt, nagy fejjel és egy hegyes, kucsmaszerű csúcsos fejfedő volt rajtuk, egy faluban laktak és minden kaland itt és a környékén történt.

1990 körül ment az magyar MTV1-en.



2016. okt. 17. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak durva tipp: Dávid a törpe?
2016. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt nem ismertem, rákerestem, de határozottam nem ez volt. Nem volt ilyen színes, az egészben volt valami csendes, nyugodt visszafogottság.

A csúcsos kalapok nem voltak ilyen hosszúak és hegyesek, jellegzetes ívelt oldaluk volt és azt hiszem mindenkin volt ilyen fejfedő,a gyerekeken is. Egy részre emlékszem, hogy a gyerekek elmentek egy távolabbi házba éjszakára ünnepelni, aminek szülők nem nagyon örültek, ezért jól megijesztgették őket, hogy megtanítsák őket a veszélyekre.

2016. okt. 17. 14:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Talán a Manóvári manók?

Nem tudom igazából, mert nem rémlik ilyen mese, illetve ezt sem láttam még sose, csak google-ba beírtam, milyen '90-es évekbeli rajzfilmeket játszottak az MTV1-en. Ezt mondjuk az RTL klub sugározta, de hátha.

2016. okt. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos ez sem. A google-t már végig túrtam, de semmi. Most nekifutottam még egyszer és rátaláltam egy képhez, ami elvezetett ehhez az oldalhoz:

[link]

Ezek szerint másnak is volt már ugyanez a problémája :)

A lényeg tehát:

Angol cím: Little Twins

Magyar cím: Icurka picurka ikrecskék

Egyéb cím: Ikri és Mikri

Legjobb összfoglaló itt: [link]

2016. okt. 18. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!