Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem tudom elhinni, tényleg...

Nem tudom elhinni, tényleg élő közönség előtt vették fel a Jóbarátokat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy a Jóbarátokat élő közönség előtt forgatták. Utánaolvasgattam és valóban találtam ilyen jellegű utalásokat egy-két "amit nem tudtál a Jóbarátokról" című oldalakon, de semmi komolyabbat. Pl. nem láttam olyan bakiparádét sehol, ami azt bizonyítani, hogy tényleg ott az élő közönség, a színpadon vagy díszletek között pedig ott vannak a színészek, kamerák, stb. és folyik egy rész felvétele. Szóval nehéz elhinni hogy a tíz évadot élőközönség előtt vették fel. Az nyilván lehet, hogy volt élő találkozó a közönséggel, vagy egy-két poénosabb jelenet élőben való bemutatása közönség előtt, úgymond egy nyílt nap, egy sorozat-közönség találkozó, vagy valami ilyesmi, de ez más. Szerintem azok a cikkecskék amik arról szólnak, hogy a Jóbarátokat élőben vették fel, és hogy egy rész felvétele 5-6 órát vett igénybe kacsák! Vajon mi az igazság?

#Jóbarátok #kacsa #stáb #élő felvétel
2016. dec. 16. 12:04
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nem élő közönség előtt vették fel. Nézz meg egy részt úgy, hogy csak az alájátszott röhögésekre figyelsz, észre lehet venni, hogy "ismétlődnek" a röhögés-effektek, néhány percenként :) plusz kérdem én, a kinti jeleneteket mégis hogyan? Értem, hogy forgó színpad, műhó meg minden, de akkor sem hiszem el. A sok év alatt csak mutattak volna legalább egyszer egy jókedvű közönséget reklámnak, vagy egy backstage fotót vagy akármit!
2016. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Miért fontos, hogy volt-e élő közönség? Ha volt, technikailag akkor is lehetséges és szükségszerű a műröhögés, mert ha a közönség nem értékel megfelelően egy ütősebbnek szánt poént, fel kell javítani a reakciót. Ha egy-egy jelenetet nyolcszor ismételnek meg, amíg csak tökéletes nem lesz, nyolcadszorra az élő közönség sem őszintén nevet, tehát ismét csak kell a rásegítés. Az élő közönség jelenléte tehát semmire sem garancia.

2016. dec. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem élő közönség előtt vették fel. Pl. van a Dadus című sorozat, azt tényleg élő közönség előtt vették fel, és van, hogy kiszólnak a közönségnek. Jóbarátokban nincs ilyen. Illetve az élőközönséges sorozatoknak sem lehet minden részét, jelenetét közönség előtt felvenni, mert nem lenne hiteles, pl. hogy nem lenne kültéri jelenet.
2016. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen. Én is hasonlóképpen gondolom, mint Ti. Ezek miatt kételkedem én is ezekben a szerintem kamu "kulisszatitkokban". Ugyan hogy lehet, hogy a tíz év alatt egyetlenegy olyan video nem került ki a youtubra vagy bárhova, ahol egyidejűleg ott a közönség, a színpadon a stáb, mindenki összeborulva röhög, csapó 113, és elkezdik felvenni KÖZÖNSÉG előtt mondjuk a Karácsonyi Tatus jelenetet?
2016. dec. 16. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem az egyik IPM-ben volt arról cikk, hogy vették fel a nevetéseket az ilyenekhez, benne volt a Jóbarátokis. De valóban van, amit élő közönség előtt vesznek fel. Egyszer volt egy riport egy ilyen nővel a tévében, aki volt ilyen nevető személy, ő mondta, hogy ő bármin tud fennhangon nevetni, ezért hívják, ő meg szeret menni.
2016. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az 5-6 óra felvételi időt keveslem.
2016. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én most itt nem arról beszélek kedves negyedi kommentelő, hogy a nevetés az vajon élő vagy gép! Egyáltán nem! Arról beszélek, hogy magát a sorozatot élőben, élő közönség előtt vehették e fel, mint mondjuk a Heti Hetest vagy a Fábri Showt. Majd ezekből a felvételekből vágták össze az egyes epizódokat. Én szerintem nem! De vannak magyar portálok, oldalak, amik azt állítják, hogy igen! Ennek szeretnék a végére járni.
2016. dec. 16. 22:58
 8/13 anonim ***** válasza:
De szerintem ez a 2 dolog ugyanaz, vagy nem látom, miért fontos a különbség.
2016. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A nevetésnél csak a nevetést rögzítik, mást nem. Azért hogy ne legyen annyira gépies, monoton, stb., hogy valóban életszerű legyen. De mondjuk az sem biztos egyáltalán, hogy amit a Jóbarátok alatt hallasz nevetéseket, azokat nem e máshol, pl. más talkshowban vagy comedi színpadon vették e fel. Magánál a jeleneteknél különböző kamerabeállásokkal pedig cakk-pakk mindent rögzítenek, lásd Heti hetes, Fábri show, és aztán ebből a nyersanyagból vágják össze a komplett részeket. Én ez utóbbit tartom nem valószínűnek, hogy így történt a Jóbarátoknál, ugyanis erre vonatkozóan semmi de semmi bizonyíték (bakiparádé, stb.) nem került a nyilvánosság elé semmilyen formában.
2016. dec. 17. 05:38
 10/13 anonim válasza:
100%

Tudom regi kerdes, de gondoltam valaszolok :)


De bizony elo kozonseg elott vettek fel, mint a legtobb ilyen sitcomot :)


A magyar szinkron csaloka, mert abban agyanazt a 4-5 fele nevetest hasznaljak, de az eredeti angol nyelvu valtozatban teljesen eletszeru a kozonseg. Egy "trukkot" azert alkalmaztak. Nyilvan egy poen a 8. felvetel utan mat nem ut akkorat, ezert a tobbszori felveteleknel mindig a "legjobban sikerult" nevetest vagtak a vegso valtozat ala.


Valamint bizony igen, egy felvetel 5-6 orat is eltartott!


A kulteri felveteleket nyival nem kozonseg elott vettek fel, de ezekbol, ha megnezed, a jobaratokban nagyon keves van. Amirol azt hiszed, kulteri, a nagyreszi az is studio. (a Central Perk elotti utca, vagy Phoebe eskuvoje, stb...)


https://www.youtube.com/watch?v=J4qSQxE4_Y4


Itt egy video, 28:47 nel pl elegge latszik a kozonseg :)


Van egy masik is, amit az utolso resznel forgattak, most azt nem talalom ,de ott a resz vegen "kifordul" a kamera es mutatjak ahogy a kozonseg felallva tapsol, a szineszek pedig meghajolnak, olyan "szinhazasan" :)

2017. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!